Motivate News

अमेरिकामा नेपाली उत्पादन तथा सेवाको बृहत प्रदर्शनी हुने

 

IMG_1806चैत्र २४, काठमाडौं –   अमेरिकाको ब्यापारिक शहर न्युयोर्कमा नेपाली उत्पादन तथा सेवाको प्रदर्शनी हुने भएको छ । वोर्ल्ड बिजनेस म्यानेजमेन्ट एण्ड कन्सल्टेन्ट एलएलसीको आयोजनामा यहि आगामी सेप्टेम्बर ३० देखि अक्टोबर ३ सम्म प्रदर्सनी हुने भएको हो  ।  अमेरिकाबाट स्काईप मार्फत वोर्ल्ड बिजनेस म्यानेजमेन्ट एण्ड कन्सल्टेन्टका विशिष्ट व्यक्तिहरुसंग राजधानी काठमाडौं गरिएको एक पत्रकार सम्मेलनमा सो कार्यक्रम हुने जानकारी गराइएको थियो । कार्यक्रममा उद्योग मन्त्री सोमप्रसाद पाण्डे  लगाएत उद्योग ब्यवसायी र पत्रकारको बाक्लो उपस्थिति रहेको थियो । 

IMG_1802

प्रदर्शनीमा नेपालमा विभिन्न किसिमका ब्यापार ब्यबसायमा संलग्न सस्थाले स्टल राख्न पाउनेछन् । बिशेष गरेर गलैचा, थान्का, जडिबुटी, पर्यटन, होटेल,दुग्ध उत्पादन, खुकुरी, पश्मिनासंग सम्बन्धित काम गर्ने  संस्थाहरुले उक्त कार्यक्रममा स्टल राखी अन्तरास्ट्रिय बजारमा आफ्नो उपस्थिति दह्रो बनाउन सक्ने कुरा संस्थाका सूचना प्रमुख सुदिप पोखरेलले जानकारी दिए।

IMG_1814

‘Nepal Exhibition and International Trade Show’ को मुख्य उद्देश्य नेपाल र अमेरिका बीच व्यापार व्यवसाय विस्तार गर्न चाहने नेपाल तथा विश्वभरि छरिएर रहेका नेपाली तथा अन्तर्राष्ट्रिय समुदायलाई एउटा व्यवसायिक प्लेटफर्म दिनु रहेको छ । यो व्यापारिक मेलामा विश्वभरिबाट ३ सय ५० भन्दा बढी उद्योगी तथा व्यवसायीहरुको संलग्नता हुनेछ । यो मेलाको अर्को उद्देश्य नेपाली उत्पादनलाई अमेरिका हुँदै विश्व बजारसम्म पु¥याउने लक्ष्य भएकाले ७० प्रतिशत भन्दा बढी उद्योगी, व्यवसायी नेपालबाट भाग लिने छन् भने बाँकी ३० प्रतिशत विश्वभरिबाट सहभागिता हुनेछ ।IMG_1818

 

यो व्यापारीक मेलालाई अमेरिका स्थित विभिन्न नेपाली सामाजिक संघसंस्था, विदेशी संघसंस्था तथा अमेरिकी सरकारी निकायहरुसँग पनि सहयोग लिएर सफल बनाउनको लागि आयोजक कम्पनी जिम्मेवार हिसाबले लागि परिरहेको छ । त्यसैगरी नेपालस्थित सरकारी तथा व्यापारीक संघसंस्थाहरुले पनि यो मेलामा विभिन्न रुपमा सहभागिता जनाएर हामीलाई उर्जा थपि रहेका छन् । FNCCI, FNCSI, NTB, NATTA जस्ता महत्वपूर्ण संस्थाहरु सहयोगी तथा प्रवद्र्धकको भूमिकामा छन् । WBMC LLC स्वयं Greater New York Chamber of Commerce को सदस्य भएर न्यूयोर्क शहरमा नेपाल र नेपालीको शिर उच्च राखिसकेको छ भने USA स्थित नेपाली दूतावासको पनि यो कार्यक्रममा साथ र सहयोग छ भनी हौसला प्रदान गरेको छ ।

भिडियो

प्रतिकृया दिनुहोस्

अर्थले रोके पनि जबरजस्ती १५ करोड बाँड्ने खेलमा शिक्षामन्त्री

काठमाडौं – संविधानतः स्थानीय तहमा विद्यालयको अधिकार हस्तान्तरण भइसकेको अवस्थामा केन्द्रीय सरकारले हचुवाको भरमा बजेट उपलब्ध गराउन नहुने भन्दै अर्थ मन्त्रालयले फाइल फिर्ता गरे पनि उपप्रधानमन्त्री तथा शिक्षामन्त्री गोपालमान श्रेष्ठले आफू र आफ्ना निकटका कार्यकर्ताका विद्यालयलाई १५ करोड ३४ लाख रुपैयाँ बजेट...

सरकार थप १ हजार ६४ जनालाई १४ करोड रुपैयाँ बाँड्ने तयारीमा, डडेल्धुराका मात्र २ सय १० जना

काठमाडौं – सत्ताबाट बहिर्गमन हुने बेलामा प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले थप १४ करोड रुपैयाँ आर्थिक सहायता वितरणको तयारी गरेका छन्। सम्भवत: अब बस्ने मन्त्रिपरिषद् बैठकले आर्थिक सहायता वितरण कार्यविधिको ठाडो उल्लंघन गर्दै राज्यको ढुकुटीबाट आफु, मन्त्रीहरु र प्रभावशाली नेताका पहुँचवाला आफन्त र कार्यकर्तालाई...

९ वर्षमा इन्धनबाट प्रदूषण शुल्क ४ अर्ब ६६ करोड उठ्यो

काठमाडौं – प्रदूषण शुल्क शीर्षकमा इन्धनबाट करिब ४ अर्ब ६६ करोड रुपैयाँ संकलन भएको छ । वायु प्रदूषण नियन्त्रण गर्न सरकारले आर्थिक वर्ष ०६५/६६ बाट प्रदूषण शुल्क शीर्षकमा कर लगाउँदै आएको छ । उक्त शीर्षकबाट आयल निगमले हाल सम्म यति धेरै रकम...

अदुवा निकासीका लागि भारतीय पक्षको नयाँ शर्त : भारु १० लाखको बैंक ग्यारेन्टी चाहिने

काठमाडौं – भारतीय पक्षले अदुवा निकासीका लागि नयाँ शर्त अघि सारेको छ । कोलकाता स्थित कस्टम कमिस्नर कार्यालयले अदुवा निकासी गर्न १० लाख भारु बैंक ग्यारेन्टी राख्नु पर्ने भन्दै नयाँ शर्त अघि सारेको हो । सरकारले अदुवा निकासीका लागि बाटो खुलेको दाबी...