Motivate News

भारतले भूकम्प पिडित नेपाली बिद्यार्थीलाई छात्रवृत्ति दिने

काठमाडौं – भारतको एउटा प्रतिष्ठित कलेजले भूकम्प पिडित नेपाली विद्यार्थीलाई छात्रवृत्ति दिने भएको छ । नेपालीमा २०७२ साल बैशाख १२ को भूकम्पमा परि पीडित भएका विद्यार्थीलाई उक्त कलेजले छात्रवृत्ति दिन भएको हो ।

विगत लामो  समय देखि आफ्नो छुट्टै पहिचान बनाउन सफल भारतको कर्नाटाकमा रहेको राजिभ एजुकेशन ट्रस्टले  नेपाली विद्यार्थीलाई छात्रवृत्ति दिने भएको हो ।  भिटीयू विश्व विद्यालयबाट सम्बन्धन प्राप्त उक्त कलेजले १० जना नेपाली विद्यार्थीलाई छात्रवृत्ति दिने सो कलेजका प्रतिनिधि भिट्टल खसुले जानकारी दिए ।

नेपाली विद्यार्थीलाई छात्रवृत्तिमा छनोट गर्नको लागि काठमाडौं आएका भिट्टलका अनुसार असर १२ गते देखि छनोट प्रक्रिया सुरु हुने बताए । उक्त  कलेजमा अध्ययन गर्न चाहने विद्यार्थीलाई छात्रवृत्तिको छनोट बागबजारमा रहेको सताक्षी एजुकेशनल फाउन्डेसनको कार्यालयमा हुने छ । उक्त विद्यालयमा अध्ययन गर्न चाहने विद्यार्थीले आइतबार देखि मंगलबारसम्म सताक्षी एजुकेशनल फाउन्डेसनमा सम्पर्क गर्न सक्ने छन् ।

एसएलसी पास गरेका विद्यार्थीले डिप्लो तह इन्जिनियरका बिभिन्न बिषयहरू, +२ पास गरेका बिद्यार्थीले ब्याचलर अफ इन्जीनियरिङ तथा ब्याचलर गरेका बिद्यार्थीले एमबिएमा छात्रवृत्ति पाउने सताक्षी एजुकेशनल फाउन्डेसनका प्रबन्ध निर्देशक उमेश ढुंगेलले जानकारी दिए । उक्त कलेजमा  डिप्लोमा देखि मास्टर तहसम्म इन्जिनियरिङ, नर्सिङ, व्यवस्थापन, शिक्षा लगायतका बिषयहरूमा अध्यापन हुदै आएका छन ।

बिगत लामो समय देखि नेपाली बिद्यार्थीलाई छात्रवृत्तिमा अध्ययनको अवसर दिदै आएको सताक्षीले यो पटक निरन्तरता दिएको छ । सन् २००७ देखि भारतको चर्चित थापर विश्वविद्यालयमा छात्रवृत्तिमा पठाउदै आएको सताक्षीले भारत लगायत विश्व भिभिन्न कलेज तथा विश्व विद्यालयमा छात्रवृत्तिमा पठाउदै आएको छ । बागबजारमा रहेको सताक्षीले अमेरिका, अस्ट्रेलिया, न्युजिल्यान्ड, जापान र भारतमा नेपाली विद्यार्थीलाई कहिले पचास प्रतिशत त कहिले पुरै छात्रवृत्तिमा पठाउदै आएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

द नेक्स्ट एजुकेशन अव पोखरामा पनि

काठमाडौं, २३ भदौ । शैक्षिक परामर्श संस्था ‘द नेक्स्ट एजुकेशन कन्सलटेन्सी’ले पोखरामा नयाँ शाखा बिस्तार गरेको छ । काठमाडौंको पुतलीसडकमा केन्द्रीय कार्यालय रहेको द नेक्स्टले यसअघि चितवन र बुटवलमा शाखा कार्यालय विस्ता गरिसकेको छ । कम्पनीका कार्यकारी प्रमुख शालिकराम भण्डारीले आम सर्वसाधारणको...

डिपोजीट रकम दश करोड भन्दा माथि राख्नुपर्छ, नत्र ‘सुरक्षा कोष’को कुनै अर्थ छैन् : प्रितम खड्का

काठमाडौं –  स्वतन्त्र शैक्षिक परामर्श संघ नेपाल (फेकन)का महासचिव प्रितम खड्काले शिक्षा मन्त्रालयले शिक्षा ऐन संशोधन गरी ‘सुरक्षा कोष’ का रूपमा धितो राख्ने प्रक्रिया ल्याउनु गलत भएको बताएका छन् । शैक्षिक परामर्श दातृ संस्थाहरुलाई व्यवस्थित गर्ने भन्दै सुरक्षा कोष लागु गर्न खोज्नु...

व्यवसायीको दवावका कारण पछि हट्यो सरकार, कन्सल्टेन्सी बर्गिकरण नहुने

मङ्सिर १४, काठमाडौँ – व्यवसायीको दवावमा परि शिक्षा मन्त्रालयले ल्याउन लागेको शिक्षा नियमावली फेरवदल हुने भएको छ । नियमावलीको मस्यौदामा शैक्षिक परामर्श व्यवसायलाई नियमन गर्नका लागि सुरक्षण कोष राख्नुपर्ने र कम्पनीहरुको वर्गीकरण गर्नुपर्ने भन्ने मस्यौदामा भएका बुँदाहरुलाई संसोधन गर्न लागिएको हो ।...

इक्यानको चियापान कार्यक्रम आज

काठमाडौँ – नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ इक्यानले आज (विहिबार) दशैं, तिहार, छट तथा नेपाल सम्बतको अबसरमा शुभकामना आदानप्रदान तथा चियापान कार्यक्रमको आयोजना गरेको छ । काठमाडौँको दरबारमार्गमा रहेको अन्नपूर्ण होटलमा हुने चिया पान कार्यक्रममा सबै क्षेत्रका व्यक्तित्वहरुलाई बोलाइएको छ । दिउसो दुई...