Motivate News

ओएसिसको सफलता चुलिदै, लाटविया अध्ययनको लागि ओएसिस उत्कृष्ट शैक्षिक संस्था

काठमाडौं – बिगत १६ बर्ष देखि परामर्श क्षेत्रमा अनबरत रुपमा लागिरहेको संस्था हो ओएसिस अब्रोड स्टडी सर्बिसेज् एण्ड कन्सल्टेन्सी । काठमाडौंको बागबजारमा रहेको भक्तपुर बसपार्क नजिकै अबस्थित ओएसिस सफलता पछिल्लो पटक झन् चुलिएको छ ।

विदेशमा अध्ययनको लागि जान चाहना नेपाली विद्यार्थीलाई शैक्षिक परामर्श दिदै आएको ओएसिसले बिभिन्न देशका भाषाका कक्षाहरू समेत अध्ययन गराउछ । ओएसिसले जापान, अस्ट्रेलिया, न्युजिल्यान्ड, अमेरिका लगायत युरोपका बिभिन्न देशहरूका विश्वविद्यालय, कलेजका बारेमा जानकारी दिने र ति देशमा अध्ययन गर्नकालागि आवश्यक प्रक्रिया पुरा गर्ने काम गर्दछ ।  अंग्रेजी, जापानीज, चाइनिज लगायतका भाषा कक्षाहरू संचालित छन ओएसिसमा ।

नेपाल नाम चलेका कन्सल्टेन्सी भित्र औलामा गनिने ओएसिसले युरोपेली मुलुक लाटवियामा समेत नेपाली विद्यार्थीलाई अध्ययनको लागि पठाउन सफल भएको छ । लाटविया अध्ययनको अवसर पाउने सबैलाई ओएसिसले शुभकामना दिदै उत्तरोत्तर प्रगतिको कामना गरेको छ ।

ओएसिसका प्रबन्धनिर्देशक राम थापाले नयाँ गन्तव्य लाटविया अध्ययनमा जाने विद्यार्थीलाई दशैँको शुभकामना दिदै लाटवियाको बारेमा बजार हुनेगरेको हल्लाको पछि नलाग्न सल्ला दिएका छन । उनको शुभकामना सहितको सल्ला यस्तो छ ।

लाटविया अध्ययनको उच्च सपना बोकि सम्पूर्ण अध्ययन प्रक्रिया पुरा गरेर भिजा प्राप्त गर्न सफल सम्पुर्ण विद्याथीहरुलाई हार्दिक बधाई सहित उत्तरोत्तर प्रगती र उज्वल भविष्यको कामना गर्दछौँ ।

साथै आउँदै गरेको नेपालीहरुको महान पर्व विजया दशमी, शुभ दिपावली तथा छठ पर्व २०७३ को पावन अवसरमा हाम्रा सम्पुर्ण विद्यार्थी, अभिभावक, शुभचिन्तक एवम देश तथा विदेशमा रहनु भएका नेपाली दाजुभाई तथा दिदीबहिनीहरुमा सुख, शान्ति, सम्बृद्धि, दिर्घायू एवम उत्तरोत्तर प्रगतीका लागि हार्दिक मंगलमय शुभकामना व्यक्त गर्दछौँ ।

सन २००९ देखी लगातार लाटविया अध्ययनका लागि सफल परामर्श सेवा प्रदान गर्दै आईरहेको एक मात्रै संस्था ओएसिसले प्राप्त गरेको सम्पुर्ण सफलताको श्रेय विवेकशिल अभिभावक एवम सचेत र जागरुक विद्यार्थीहरुमा बाँड्न चाहान्छौँ । बजारमा लाटविया अध्ययनका नाममा छरिएका भ्रामक विज्ञापनको पछि लागेर आफ्नो महत्वपुर्ण समय र पैसा बर्वाद नगराउनुहुन सम्पुर्ण सचेत मनहरुलाई अनुरोध गर्दछौँ ।

लाटविया नै किन ?

१) १) लाटविया बाच्लोर्स (स्नातक) र मास्टरस् (स्नातकोत्तर ) ECTS माध्ययमद्धारा अध्ययन गराईने अन्तराष्ट्रिय मान्यता प्राप्त देश भएकाले ।
२) लाटवियामा अध्ययनका लागि वार्षिक शुल्क जम्मा रु ३ देखी ४ लाख र आवास खर्चबापत मासिक १५ हजार मात्र लाग्ने हुँदा न्यून शुल्कमा नै अन्तराष्ट्रिय शिक्षाका लागि ।
३) अष्टे«लिया जस्तो एजुकेशन लोन, बैँक व्यालेन्स, आयश्रोत तथा सम्पती विवरण देखाउनु नपर्ने भएकाले ।
४) अष्टे«लियाको एक बर्षको न्युनतम अध्ययन शुल्कले लाटवियामा तिन देखी चार बर्षको अध्ययन र आवास शुल्क समेत पुग्ने भएकाले ।
५) अरु देश जस्तै हप्ताको २० घण्टा काम गर्ने अवसर प्राप्त हुने भएकाले ।
६) लाटवियाकै उत्कृष्ट तथा १५४ बर्ष पुरानो सरकारी विश्वविद्यालयमा अध्ययनका लागि ।

त्यसैले

“धेरै नखोजौ, एक पटक सोचौँ, लाटविया अध्ययनको भरपर्दाे परामर्शको लागि ओएसिस नै रोजौँ ।”

प्रतिकृया दिनुहोस्

इक्यानमा विष्णुहरि पाण्डेको उदय

काठमाडौं – नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ (इक्यान)मा विष्णुहरि पाण्डेको उदय भएको छ । शनिबार सम्पन्न निर्वाचनमा पाण्डेले सरोजकुमार बस्नेतलाई १२ मतले पराजित गर्दै इक्यानको नेतृत्व सम्हालेका हुन । कुल खसेको ३४३ मतमध्ये पाण्डेले १७७ मत ल्याए भने बस्नेतले १६५ मत ल्याए ।...

इक्यानका सदस्यलाई समस्या पर्दा २४ सै घण्टा उपलब्ध हुन्छु :सरोज बस्नेत (भिडियो सहित)

काठमाडौँ – नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ (इक्यान)को नयाँ नेतृत्वका लागि आगामी शनिबार निर्वाचन हुँदैछ । यतिखेर विष्णुहरी पाण्डे र सरोज कुमार बस्नेत प्यानल नै बनाएर निर्वाचनको मैदानमा छन । दुबै टिमले आफूले चुनाव जित्ने दावि समेत गरिरहेका छन । यसविच अध्यक्षका एक...

इक्यानका मतदाताले सुन र पित्तल छुट्याउने क्षमता राख्नुहुन्छ, सानदार चुनाव जित्छु : सन्तोष प्याकुरेल

काठमाडौँ – नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ (इक्यान)को आगामी निर्वाचनका लागि सरोज बस्नेत प्यानलबाट महासचिवका उमेद्वार छन सन्तोष प्याकुरेल । हामीले इक्यान निर्वाचनको संघारमा उनको उमेद्वारी र चुनावि एजेण्डाका विषयमा केन्दीत रहेर कुराकानी गरेकाछौँ । प्रस्तुत छ महासचिवका उमेद्वार डाँगीसंग मोटिभेट टिभिका लागि...

हिसाव खोज्न साधारण सभा कुर्न पर्दैन, हरेक महिना सार्वजनिक गर्छु : सुर्य बहादुर डाँगी

काठमाडौँ – नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ (इक्यान)को आगामी निर्वाचनका लागि सरोज बस्नेत प्यानलबाट कोषाध्यक्षका उमेद्वार छन सुर्यबहादुर डाँगी । हामीले इक्यान निर्वाचनको संघारमा उनको उमेद्वारी र चुनावि एजेण्डाका विषयमा केन्दीत रहेर कुराकानी गरेकाछौँ । प्रस्तुत छ कोषाध्यक्षका उमेद्वार डाँगीसंग मोटिभेट टिभिका लागि...