Motivate News

अध्ययन आफ्नै देशमा गर्नुपर्छ, विदेशमा त घुम्न जाने हो : अर्चना पण्डित

काठमाडौँ – सामान्य प्रशासन मन्त्रालय सम्हाल्दा पूर्व मन्त्री लालवाबु पण्डितलाई धेरैले लोभ लालज देखाए । कसैले गाडी किनीदिने प्रस्ताव ल्याए त कसैले घर बनाइदिने । यता पैसा हुने त करोडौँ पैसाको लोभ देखाए उता शक्ति हुनेले शक्तिको आश देखाए । कोही कोहीले भनेको नमाने ज्यान मार्नेसम्मको धम्की दिए । तर पूर्व सामाज्य प्रशासन मन्त्री पण्डित विचलित भएनन । आफ्नो काममा अडिक रहिरहे । उनी एउटा काममा अडिक रहेर देशको लागि काम गरि रहँदा घरमा भने परिवारको गुनासो सुन्ने फुर्सद हुँदैन् । दुई कोठा र एउटा किचनमा गुजारा चलाई रहेका पण्डित परिवारका पनि केहि इच्छा आकांक्षाहरू हुदाहुन । अन्य पूर्व मन्त्रीहरु गाडीमा गुडिरहेका वेला, उनीहरुलाई पनि गाडीमा गुड्न रहर लाग्दो हो । अरू पूर्व मन्त्रिहरू आलिसान बंगलामा रमाइरहेका बेला उनीहरूलाई पनि आफ्नै घर भैदिए हुन्थ्यो जस्तो पनि लाग्दो, मिठो खान र राम्रो लाउन मन पनि लाग्दो हो पण्डितका छोरा छोरीहरुलाई । के छ लालवाबु पण्डितको घरको अवस्था ? परिवारका सदस्यलाई कस्तो लाग्छ पण्डितको व्यवहार ? लगायतका विषयमा लालवाबु पण्डितकी छोरी अर्चना पण्डितसंग मोटिभेट न्यूजका प्रबन्ध निर्देशक शान्त शर्माले कुराकानी गरेका छन् । प्रस्तुत छ सोहि कुराकानीको सम्पादित अंश ।

कति पढ्नुभएको छ ?

अहिले एस एल सी पास गरेर एघार कक्षामा अध्ययन गर्दैछु ।

बुबा मन्त्री भएको बेलामा स्कुलमा के भन्थे ?

तिम्रो बुबाले जुन डिभी पिआर÷धारीलाई कारबाही गर्ने कानुन बनाउँदै हुनुहुन्छ । यो साँच्चिकै देशको हितमा छ भनेर मेरो साथीभाइ र शिक्षकहरुले मलाई धन्यवाद दिनुहुन्थ्यो । एक देशको सरकारी कार्यालयमा काम गर्ने अनि अरु देशको डिभी पिआर लिनेलाई देशको माया हुँदैन भन्थे ।

यसमा तपाईलाई व्यक्तिगत रुपमा कस्तो लाग्छ ?

यो राम्रो काम हो ।

तपाई पढ्न अमेरिका युरोप जानुहुन्न ?

म नेपालमा नै अध्ययन गर्छु । नेपालको शिक्षा विदेशको भन्दा कम छैन । विदेश त घुम्नको लागिमात्र जानुपर्छ भन्ने मेरो मान्यता छ ।

तपाइलाई कुन विषय अध्ययन गर्न रुचि छ ?

अहिले एमविविएसको लागि बायो लिएर ११ मा पढ्दैछु ।

अरु भूपू मन्त्रीको छोराछोरी निजी गाडीमा चडेर स्कुल कलेज जान्छन् तपाईलाई यस्तो रहर लाग्दैन ?

अहँ, मलाई त्यस्तो केही रहर छैन । म पनि बुबा जस्तै सादा जीवन उच्च विचारको मान्यतामा विश्वास गर्छु ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

सिन्धुमा कांग्रेस जिताउन म सक्रिय रहन्छु : विनोद लामा (सहसंयोजक तरुण युवा परिचालन समिति प्रतिनिधिसभा १)

तपाइलाई पार्टीले प्रतिनिधिसभा क्षेत्र नम्बर १ को तरुण युवा परिचालन समितिको सहसंयोजकमा मनोनयन गरेको छ, यसमा तपाईको भूमिका कस्तो रहन्छ ? म सानै उमेरदेखि राजनीतिमा लागेको ब्यक्ति हुँ । मलाई राजनीतिमा कस्तो रणनीति चाहिन्छ भन्ने कुराको राम्रो ज्ञान छ । यो देखेर...

काठमाडौँ ७ मा आक्रामक बन्दै रामविरको चुनावि प्रचार, के छन् त जित्ने आधारहरु ? पढ्नुहोस उनको महत्वपूर्ण अन्तवार्ता

काठमाडौँ – मंसिर २१ गते दोश्रो चरणमा हुने प्रतिनिधि सभा निर्वाचन अन्तर्तगत काठमाडौँ क्षेत्र नम्बर ७ बाट प्रतिनिधी सभा सदस्यका लागि संयूक्त वाम गठबन्धनको तर्फबाट एमालेका नेता रामविर मानन्धर चुनावि मैदानमा छन् । दोश्रो संविधान सभाको निर्वाचनमा तत्कालीन माओवादी नेतृ हिसिला यमीलाई...

इतिहासका निर्माता जनता हुन् भन्ने कुरा कालिकोटले पुष्टि गरेको छ : रणबिर

काठमाडौँ – स्थानीय तहको पहिलो चरणको निर्वाचन सम्पन्न भएर केही स्थानिय तहको नतिजा सार्वजनिक हुनेक्रम जारी छ । सरकारले गराएको स्थानिय तहको निर्वाचन नेत्रबिक्रम चन्द (विप्लव) नेतृत्वको नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीले वहिस्कार गरेको थिया । निर्वाचन वहिस्कार गरेर खारेजिको अभियान चलाएको नेकपाले कालिकोटमा...

महिलामा सेवाको भावना धेरै हुन्छ ः रमला बराल (उपाध्यक्ष ने.नि.क.यु.सं.झापा)

स्वास्थ्य क्षेत्रमा महिलाहरु धेरै आकर्षित हुनुको कारण के हो ? महिला भनेको मानवीय नाता, दयालु भावना र कोमल हृदयको खानी हो । प्रकृतिको स्वभाव अनुसार नै यस्तो भावना पुरुषको तुलनामा महिलामा अत्यधिक हुन्छ । स्वास्थ्य क्षेत्रमा यी चिजहरुको महत्वपूर्ण भूमिका हुनुका साथै...