Motivate News

अध्ययन आफ्नै देशमा गर्नुपर्छ, विदेशमा त घुम्न जाने हो : अर्चना पण्डित

काठमाडौँ – सामान्य प्रशासन मन्त्रालय सम्हाल्दा पूर्व मन्त्री लालवाबु पण्डितलाई धेरैले लोभ लालज देखाए । कसैले गाडी किनीदिने प्रस्ताव ल्याए त कसैले घर बनाइदिने । यता पैसा हुने त करोडौँ पैसाको लोभ देखाए उता शक्ति हुनेले शक्तिको आश देखाए । कोही कोहीले भनेको नमाने ज्यान मार्नेसम्मको धम्की दिए । तर पूर्व सामाज्य प्रशासन मन्त्री पण्डित विचलित भएनन । आफ्नो काममा अडिक रहिरहे । उनी एउटा काममा अडिक रहेर देशको लागि काम गरि रहँदा घरमा भने परिवारको गुनासो सुन्ने फुर्सद हुँदैन् । दुई कोठा र एउटा किचनमा गुजारा चलाई रहेका पण्डित परिवारका पनि केहि इच्छा आकांक्षाहरू हुदाहुन । अन्य पूर्व मन्त्रीहरु गाडीमा गुडिरहेका वेला, उनीहरुलाई पनि गाडीमा गुड्न रहर लाग्दो हो । अरू पूर्व मन्त्रिहरू आलिसान बंगलामा रमाइरहेका बेला उनीहरूलाई पनि आफ्नै घर भैदिए हुन्थ्यो जस्तो पनि लाग्दो, मिठो खान र राम्रो लाउन मन पनि लाग्दो हो पण्डितका छोरा छोरीहरुलाई । के छ लालवाबु पण्डितको घरको अवस्था ? परिवारका सदस्यलाई कस्तो लाग्छ पण्डितको व्यवहार ? लगायतका विषयमा लालवाबु पण्डितकी छोरी अर्चना पण्डितसंग मोटिभेट न्यूजका प्रबन्ध निर्देशक शान्त शर्माले कुराकानी गरेका छन् । प्रस्तुत छ सोहि कुराकानीको सम्पादित अंश ।

कति पढ्नुभएको छ ?

अहिले एस एल सी पास गरेर एघार कक्षामा अध्ययन गर्दैछु ।

बुबा मन्त्री भएको बेलामा स्कुलमा के भन्थे ?

तिम्रो बुबाले जुन डिभी पिआर÷धारीलाई कारबाही गर्ने कानुन बनाउँदै हुनुहुन्छ । यो साँच्चिकै देशको हितमा छ भनेर मेरो साथीभाइ र शिक्षकहरुले मलाई धन्यवाद दिनुहुन्थ्यो । एक देशको सरकारी कार्यालयमा काम गर्ने अनि अरु देशको डिभी पिआर लिनेलाई देशको माया हुँदैन भन्थे ।

यसमा तपाईलाई व्यक्तिगत रुपमा कस्तो लाग्छ ?

यो राम्रो काम हो ।

तपाई पढ्न अमेरिका युरोप जानुहुन्न ?

म नेपालमा नै अध्ययन गर्छु । नेपालको शिक्षा विदेशको भन्दा कम छैन । विदेश त घुम्नको लागिमात्र जानुपर्छ भन्ने मेरो मान्यता छ ।

तपाइलाई कुन विषय अध्ययन गर्न रुचि छ ?

अहिले एमविविएसको लागि बायो लिएर ११ मा पढ्दैछु ।

अरु भूपू मन्त्रीको छोराछोरी निजी गाडीमा चडेर स्कुल कलेज जान्छन् तपाईलाई यस्तो रहर लाग्दैन ?

अहँ, मलाई त्यस्तो केही रहर छैन । म पनि बुबा जस्तै सादा जीवन उच्च विचारको मान्यतामा विश्वास गर्छु ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

इतिहासका निर्माता जनता हुन् भन्ने कुरा कालिकोटले पुष्टि गरेको छ : रणबिर

काठमाडौँ – स्थानीय तहको पहिलो चरणको निर्वाचन सम्पन्न भएर केही स्थानिय तहको नतिजा सार्वजनिक हुनेक्रम जारी छ । सरकारले गराएको स्थानिय तहको निर्वाचन नेत्रबिक्रम चन्द (विप्लव) नेतृत्वको नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीले वहिस्कार गरेको थिया । निर्वाचन वहिस्कार गरेर खारेजिको अभियान चलाएको नेकपाले कालिकोटमा...

महिलामा सेवाको भावना धेरै हुन्छ ः रमला बराल (उपाध्यक्ष ने.नि.क.यु.सं.झापा)

स्वास्थ्य क्षेत्रमा महिलाहरु धेरै आकर्षित हुनुको कारण के हो ? महिला भनेको मानवीय नाता, दयालु भावना र कोमल हृदयको खानी हो । प्रकृतिको स्वभाव अनुसार नै यस्तो भावना पुरुषको तुलनामा महिलामा अत्यधिक हुन्छ । स्वास्थ्य क्षेत्रमा यी चिजहरुको महत्वपूर्ण भूमिका हुनुका साथै...

सुबोध देवकोटाको नेतृत्व क्षमताकै कारण दुई संगठन एक भएको हो ः विजयहरि शर्मा (निवर्तमान केन्द्रीय सल्लाहकार तथा महाधिवेशन प्रतिनिधि मोरङ ने.नि.क. यु. सं)

नेपाल निजामती कर्मचारी युनियन (संघ)को महाधिवेशन धेरै पटक स्थगित भइसकेको छ, तपाई केन्द्रीय सल्लाहकार हुनुहुन्छ, के सातौं महाधिवेशन अबचाँही तोकिएकै समयमा होला र ? हाम्रो संगठन प्रजातान्त्रिक पद्धतिमा विश्वास राख्ने संगठन हो । अब यस संगठनको तोकिएको समयमा किन महाधिवेशन हुन सकेन...

हाम्रो संगठनको केन्द्रमै गुट उपगुट देखियो ः रवीन्द्र श्रेष्ठ (केन्द्रीय पार्षद ने.नि.क. यु. सं इलाम)

नेपाल निजामती कर्मचारी युनियन (संघ)को सातौं महाधिवेशनको अन्योल कहिलेसम्म ? हाम्रो संगठनको केन्द्रीय नेतृत्वमा रहेका साथीहरु सबैले निर्वाचन आयोगले लगाएको आचार संहिता समाप्त भएको १५ दिनभित्र कुनै पनि हालतमा सातौं महाधिवेशन सम्पन्न गर्ने भनेर निर्णय भएको जनकारी हामीले पाएका छौं । विगतका...