Motivate News

व्यवसायीको दवावका कारण पछि हट्यो सरकार, कन्सल्टेन्सी बर्गिकरण नहुने

मङ्सिर १४, काठमाडौँ – व्यवसायीको दवावमा परि शिक्षा मन्त्रालयले ल्याउन लागेको शिक्षा नियमावली फेरवदल हुने भएको छ ।

नियमावलीको मस्यौदामा शैक्षिक परामर्श व्यवसायलाई नियमन गर्नका लागि सुरक्षण कोष राख्नुपर्ने र कम्पनीहरुको वर्गीकरण गर्नुपर्ने भन्ने मस्यौदामा भएका बुँदाहरुलाई संसोधन गर्न लागिएको हो ।

सरकारले यसअघिको मस्यौदामा सुरक्षण कोष (धरैटी) राख्न पर्ने र कन्सल्टेन्सीको वर्गीकरण गरेर व्यवस्थित बनाउनु पर्ने प्रस्ताव अघि सारेको थियो । उक्त प्रस्तावमा व्यवसायीले असहमति जनाएपछि शिक्षा मन्त्रालयले बर्गिकरण गर्न पर्ने विषयलाई हटाएको छ भने धरैटीको कुरा व्यवसायीहरुसंग सल्लाह गरेर मात्र निचोटमा पुग्ने बताइएको छ ।

धरैटी र बर्गिकरणको कुरा मन्त्रालयले प्रस्ताबको लागि मात्र ल्याएको हो भन्दै शिक्षा मन्त्री धनीराम पौडेलका स्वकीय सचिव जागृत रायमाझीले भने, ‘हामीले यो प्रस्तावको रुपमा ल्याएका हौँ, छलफल भैरहेको छ । बर्गिकरणको कुरा अहिलेको लागि स्थगित गरेका छौँ भने सुरक्षण कोष (धरैटी)का विषयमा छलफल हुन बाँकी छ ।’

मोटिभेट न्यूजसंग कुरा गर्दै उनले भने, ‘भोलि (बुधबार) २ बजे व्यवसायीहरुसंग घलफल हुँदैछ, सुरक्षण कोष (धरैटी)को विषयमा निचोटमा पुग्नेछौँ ।’

यसअघि नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ (इक्यान)ले पत्रकार सम्मेलन गरेर आफ्नो असन्तुष्टि पोखेको थियो भने शिक्षा मन्त्रालयमा ज्ञापन पत्र पनि बुझाएको थियो । त्यस्तै स्वतन्त्र शैक्षिक परामर्श संघ (फेकन)ले आफ्नो असन्तुष्टि रहेको भनि बिभिन्न मेडियामा आएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

डिपोजीट रकम दश करोड भन्दा माथि राख्नुपर्छ, नत्र ‘सुरक्षा कोष’को कुनै अर्थ छैन् : प्रितम खड्का

काठमाडौं –  स्वतन्त्र शैक्षिक परामर्श संघ नेपाल (फेकन)का महासचिव प्रितम खड्काले शिक्षा मन्त्रालयले शिक्षा ऐन संशोधन गरी ‘सुरक्षा कोष’ का रूपमा धितो राख्ने प्रक्रिया ल्याउनु गलत भएको बताएका छन् । शैक्षिक परामर्श दातृ संस्थाहरुलाई व्यवस्थित गर्ने भन्दै सुरक्षा कोष लागु गर्न खोज्नु...

इक्यानको चियापान कार्यक्रम आज

काठमाडौँ – नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ इक्यानले आज (विहिबार) दशैं, तिहार, छट तथा नेपाल सम्बतको अबसरमा शुभकामना आदानप्रदान तथा चियापान कार्यक्रमको आयोजना गरेको छ । काठमाडौँको दरबारमार्गमा रहेको अन्नपूर्ण होटलमा हुने चिया पान कार्यक्रममा सबै क्षेत्रका व्यक्तित्वहरुलाई बोलाइएको छ । दिउसो दुई...

ओएसिसको सफलता चुलिदै, लाटविया अध्ययनको लागि ओएसिस उत्कृष्ट शैक्षिक संस्था

काठमाडौं – बिगत १६ बर्ष देखि परामर्श क्षेत्रमा अनबरत रुपमा लागिरहेको संस्था हो ओएसिस अब्रोड स्टडी सर्बिसेज् एण्ड कन्सल्टेन्सी । काठमाडौंको बागबजारमा रहेको भक्तपुर बसपार्क नजिकै अबस्थित ओएसिस सफलता पछिल्लो पटक झन् चुलिएको छ । विदेशमा अध्ययनको लागि जान चाहना नेपाली विद्यार्थीलाई...

बाढी पिडितको पिडामा इक्यानको मलम

झापा – नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ (इक्यान)ले झापाका बाढी पीडितलाई सहयोग वितरण गरेको छ । मुस्लिम बाहुल्यता रहेको झापाको पाठामारी गाविसका ४ सय परिवारलाई इक्यानले राहत सामाग्री उपलब्ध गराएको हो । चामल, नुन, चिनी र दाल गरेर ४ लाख बराबरको सामाग्री इक्यान...