Motivate News

व्यवसायीको दवावका कारण पछि हट्यो सरकार, कन्सल्टेन्सी बर्गिकरण नहुने

मङ्सिर १४, काठमाडौँ – व्यवसायीको दवावमा परि शिक्षा मन्त्रालयले ल्याउन लागेको शिक्षा नियमावली फेरवदल हुने भएको छ ।

नियमावलीको मस्यौदामा शैक्षिक परामर्श व्यवसायलाई नियमन गर्नका लागि सुरक्षण कोष राख्नुपर्ने र कम्पनीहरुको वर्गीकरण गर्नुपर्ने भन्ने मस्यौदामा भएका बुँदाहरुलाई संसोधन गर्न लागिएको हो ।

सरकारले यसअघिको मस्यौदामा सुरक्षण कोष (धरैटी) राख्न पर्ने र कन्सल्टेन्सीको वर्गीकरण गरेर व्यवस्थित बनाउनु पर्ने प्रस्ताव अघि सारेको थियो । उक्त प्रस्तावमा व्यवसायीले असहमति जनाएपछि शिक्षा मन्त्रालयले बर्गिकरण गर्न पर्ने विषयलाई हटाएको छ भने धरैटीको कुरा व्यवसायीहरुसंग सल्लाह गरेर मात्र निचोटमा पुग्ने बताइएको छ ।

धरैटी र बर्गिकरणको कुरा मन्त्रालयले प्रस्ताबको लागि मात्र ल्याएको हो भन्दै शिक्षा मन्त्री धनीराम पौडेलका स्वकीय सचिव जागृत रायमाझीले भने, ‘हामीले यो प्रस्तावको रुपमा ल्याएका हौँ, छलफल भैरहेको छ । बर्गिकरणको कुरा अहिलेको लागि स्थगित गरेका छौँ भने सुरक्षण कोष (धरैटी)का विषयमा छलफल हुन बाँकी छ ।’

मोटिभेट न्यूजसंग कुरा गर्दै उनले भने, ‘भोलि (बुधबार) २ बजे व्यवसायीहरुसंग घलफल हुँदैछ, सुरक्षण कोष (धरैटी)को विषयमा निचोटमा पुग्नेछौँ ।’

यसअघि नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ (इक्यान)ले पत्रकार सम्मेलन गरेर आफ्नो असन्तुष्टि पोखेको थियो भने शिक्षा मन्त्रालयमा ज्ञापन पत्र पनि बुझाएको थियो । त्यस्तै स्वतन्त्र शैक्षिक परामर्श संघ (फेकन)ले आफ्नो असन्तुष्टि रहेको भनि बिभिन्न मेडियामा आएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

इक्यानमा विष्णुहरि पाण्डेको उदय

काठमाडौं – नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ (इक्यान)मा विष्णुहरि पाण्डेको उदय भएको छ । शनिबार सम्पन्न निर्वाचनमा पाण्डेले सरोजकुमार बस्नेतलाई १२ मतले पराजित गर्दै इक्यानको नेतृत्व सम्हालेका हुन । कुल खसेको ३४३ मतमध्ये पाण्डेले १७७ मत ल्याए भने बस्नेतले १६५ मत ल्याए ।...

इक्यानका सदस्यलाई समस्या पर्दा २४ सै घण्टा उपलब्ध हुन्छु :सरोज बस्नेत (भिडियो सहित)

काठमाडौँ – नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ (इक्यान)को नयाँ नेतृत्वका लागि आगामी शनिबार निर्वाचन हुँदैछ । यतिखेर विष्णुहरी पाण्डे र सरोज कुमार बस्नेत प्यानल नै बनाएर निर्वाचनको मैदानमा छन । दुबै टिमले आफूले चुनाव जित्ने दावि समेत गरिरहेका छन । यसविच अध्यक्षका एक...

इक्यानका मतदाताले सुन र पित्तल छुट्याउने क्षमता राख्नुहुन्छ, सानदार चुनाव जित्छु : सन्तोष प्याकुरेल

काठमाडौँ – नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ (इक्यान)को आगामी निर्वाचनका लागि सरोज बस्नेत प्यानलबाट महासचिवका उमेद्वार छन सन्तोष प्याकुरेल । हामीले इक्यान निर्वाचनको संघारमा उनको उमेद्वारी र चुनावि एजेण्डाका विषयमा केन्दीत रहेर कुराकानी गरेकाछौँ । प्रस्तुत छ महासचिवका उमेद्वार डाँगीसंग मोटिभेट टिभिका लागि...

हिसाव खोज्न साधारण सभा कुर्न पर्दैन, हरेक महिना सार्वजनिक गर्छु : सुर्य बहादुर डाँगी

काठमाडौँ – नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ (इक्यान)को आगामी निर्वाचनका लागि सरोज बस्नेत प्यानलबाट कोषाध्यक्षका उमेद्वार छन सुर्यबहादुर डाँगी । हामीले इक्यान निर्वाचनको संघारमा उनको उमेद्वारी र चुनावि एजेण्डाका विषयमा केन्दीत रहेर कुराकानी गरेकाछौँ । प्रस्तुत छ कोषाध्यक्षका उमेद्वार डाँगीसंग मोटिभेट टिभिका लागि...