Motivate News

युवा जादुगर सुरज मैनाली बने गिनिज बुकमा नाम लेखाउने पहिलो नेपाली जादुगर (भिडियो सहित)  

काठमाडौँ – युवा जादुगर सुरज मैनाली जादुको क्षेत्रबाट बहु प्रतिष्ठित गिनिज बुक अफ वल्ड रेकर्डमा आफ्नो नाम लेखाउने पहिलो नेपाली बनेका छन् । उनले २४ अप्रिल २०१६ मा भारतमा भएको ‘सार्क म्याजिक कन्फरेन्स’मा आफ्नो क्षमता देखाउदै गिनिज बुकमा नाम लेखाउन सफल भएका हुन् । उनी सार्क राष्ट्रमा नेपाली जादु कलालाई चिनाउने पहिलो नेपाली समेत बनेका छन्  ।

suraj-mainali-banner

कन्फरेन्समा ‘इन्टरनेशनल ब्रदरहुड अफ म्यजिसियन’को भारतीय शाखा ‘इन्डियन ब्रदरहुड अफ म्यजिसियन’ले एक जादु प्रदर्शन गरेको थियो । मैनालीले त्यहि प्रदर्शनमा आफ्नो क्षमता देखाउदै बिश्व रेकर्डमा आफ्नो नाम लेखाउन सफल भएका हुन् ।

त्यस जादु शोमा मैनाली सहित १ सय ६२ जनाले जादु प्रदर्शन गरेका थिए ।  सफलतापुर्वक ‘जादु शो’ सकिएपछि सबै १ सय ६२ जनाले ‘एकै जादु प्रदर्शनमा सर्बाधिक जादुगर’ शिर्षकमा बिश्व रेकर्ड कायम गरेका हुन् ।  त्यस जादु शोमा सहभागी सबैले विभिन्न जादु प्रदर्शन गरेका थिए  ।

यस अघि यो रेकर्ड इटालीको संस्थाको नाममा थियो जहाँ १ सय ५४ जनाले जादु प्रदर्शन गरेका थिए ।

मैनालीले जादुको क्षेत्रबाट बिश्व रेकर्डमा नाम लेखाउने पहिलो नेपालीमा बनेकोमा आफुले खुसि महशुस गरेको बताए । उनले भने ‘बिगत १० बर्षपछिको लगन र मेहनतपछि सफल भएको छु, गर्व महशुस गरेको छु’ ।  उनले नेपालमा जादुगरहरुको संगठन नभएकाले भारतीय संगठनमा गएर जादु देखाउनु परेको गुनासो गरे ।

काभ्रेमा जन्मिएका मैनालीले अब व्यस्त सडकमा आँखामा पट्टि बाधेर मोटरसाइकल कुदाएर आफ्नो क्षमता प्रदर्शन गर्ने सोच बनाएका छन् । उनले देशका जिम्मेवारहरु अझै आँखा बन्द गरेर बसेकाले उनीहरुको आँखा खुलाउन आफुले आँखामा पट्टि बाधेर चक्रपथ परिक्रमा गर्ने बताए  ।

उनले २ पटक नेपालीको शाही परिवारको लागि जादु प्रदर्शन गरी सकेका छन् ।  उनले ज्ञानेन्द्रको नातीको जन्म दिनमा जादु देखाएका थिए जसलाई पारस शाहले पनि हेरेका थिए । उनी लियो क्लब अफ काठमाडौँ कैलाशका सद्भावना दुत समेत हुन् । आफुले विभिन्न दुतावास, ५ तारे होटेल, बिद्यालय गरी एक हजार बढी स्थानमा आफ्नो जादुई क्षमताको प्रदर्शन गरीसकेको मैनाली बताउछन् ।

जादु सिकेर जादुमै रमाउन चाहनेलाई उनी भन्छन् ‘जादु पनि नाच, गान र संगीत जस्तै एक कला हो, यसलाई पनि माया गर्नु पर्छ’  । उनी नेपालमा पनि जादुगरहरु छन् भनेर बिश्वलाई चिनाउने अभियानमा सहयोग गर्न सबैसंग आग्रह गर्छन  ।

हेर्नुस उनले बिश्व रेकर्ड कायम गर्न भारतमा गरेको जादु । उनि सहभागी नम्बर २६ थिए । भिडियोमा उनको प्रदर्शन ४३ मिनेट २८ सेकेण्डपछि हेर्न सकिन्छ

प्रतिकृया दिनुहोस्

गीतकार अम्बिका गुरुङको तीजको ३ वटा कोसेली रुवाउने देखि छमछमी नचाउनेसम्म

काठमाडौं – गीतकार अम्बिका गुरुङले यसपालीको तीजको लागि ३ वटा गीति कोसेलीको म्युजिक भिडियो सार्वजनिक गरेकी छन । २ वटाको पुरै भिडियो छ भने एउटा गीतको लिरिकल भिडियो रहेको छ । उनले भर्खरै मात्र प्रश्ना शाक्यको आवाजमा रहेको गीत ‘तीजको रमाइलो बेलामा’...

एन प्याब्सन जिल्लास्तरीय लोकनृत्य प्रतियोगिताको उपाधि शारदा एकेडेमीलाई

 काठमाडौं – महिलाहरुको महान चाड हरितालिका तिजको अवसर पारेर बहुभाषिक, बहुधार्मिक र सास्कृतिक रुपमा धनी हामी समग्र नेपालीले आफ्नो सास्कृतिक महत्व बुझ्न र यसको जगेर्ना गर्न बिधालयस्तरबाटै बिधार्थीहरुलाई यसको बोध गराउने उदेश्यले नेशनल प्याब्सन काठमाडौले आयोजना गरेको “एन प्याब्सन जिल्लास्तरीय लोकनृत्य प्रतियोगिता...

चलचित्र ‘सिमल’को ट्रेलर सार्वजनिक (हेर्नुस् भिडियो)

काठमाडौं – एसराज इन्टरनेसनलको प्रस्तुति चलचित्र ‘सिमल’को अफिसियल ट्रेलर सार्बजनिक भएको छ । ट्रेलर एबी फिल्मीको आधिकारिक युटुब च्यानल मार्फत सार्बजनिक गरिएको हो । ट्रेलरहेर्दा फिल्मले महिला माथिको सोषणलाई उठान गरेको हुनसक्ने अनुमान गर्न सकिन्छ । ग्रामिण परिवेशको घटनालाई त्रेलार्मा देखाईएको छ...

गायक दिव्य शक्तिको नयाँ पप गीत ‘सैयो…’ (हेर्नुस् भिडियो)

काठमाडौं – गायक दिव्य शक्ति सिंहको आवाजमा नयाँ  पप गीत ‘सैयो…’ सार्वजनिक भएको छ । कलानितिध इन्दिरा संगित महाबिध्यालयमा गुरु धन बहादुर गोपालीबाट ४ बर्ष शास्त्रीय गायन अध्ययन गरेका दिव्य हाल अमेरीकामा छन् । पश्चिमा ज्याज , शास्त्रिय गायन , गिटार ,...