Motivate News

लोकसेवा आयोगले माग्यो, ११ सय १२ नायब सुब्बा

पुस २७, काठमाडौं – लोकसेवा आयोगले निजामती सेवाका विभिन्न समूहका लागि एक हजार एक सय १२ जना नायब सुब्बाका लागि दरखास्त आह्वान गरेको छ । दरखास्त आह्वान गरिएकामध्ये ४० प्रतिशत खुला प्रतिस्पर्धा र ६० प्रतिशत आन्तरिक प्रतिस्पर्धाका आधारमा पदपूर्ति गरिनेछ ।

लोकसेवाले २१ दिनको म्याद दिएर ठूलो संख्यामा दरखास्त आह्वान गरेको हो । आयोगकी सूचना अधिकारी गीताकुमारी होमगार्इंले निजामती सेवामा नयाँ जनशक्ति प्रवेश गराउने उद्देश्यका साथ दरखास्त आह्वान गरिएको जानकारी दिइन् । ‘आयोगको नियमित क्यालेन्डरअनुसार नै दरखास्त आह्वान गरिएको हो,’ उनले भनिन्, ‘बेरोजगार युवायुवतीका लागि सरकारी सेवामा प्रवेश गर्ने यो सुनौलो अवसर हो ।’

प्रशासन सेवामा सबैभन्दा बढी माग

आयोगले सबैभन्दा बढी प्रशासन सेवामा माग गरेको छ । प्रशासन सेवाअन्तर्गत आठ सय ९१ जना माग गरिएको छ । जसमा प्रशासन सेवाअन्तर्गत रहेको सामान्य प्रशासन समूहका लागि पाँच सय ९२, लेखा समूहका लागि दुई सय २२ र राजस्व समूहका लागि ७७ जना माग गरिएको छ ।

यसैगरी, न्याय सेवातर्फ न्याय समूहका लागि एक सय ६०, सरकारी वकिल समूहमा १६ र कानुन समूहमा ६ जनाको माग भएको छ । यसैगरी, लेखा परीक्षण सेवाका लागि चारजना, परराष्ट्र सेवाका लागि पाँचजना र व्यवस्थापिका–संसद्का लागि खुलातर्फ १६ जना मागिएको छ भने आन्तरिक प्रतिस्पर्धाका लागि २४ जना मागिएको छ । यो माग भने व्यवस्थापिका–संसद् आफैँले पदपूर्ति गर्नेछ ।

पहिलो चरणको परीक्षा फागुनमा

आयोगले देशका विभिन्न नौवटा अञ्चल कार्यालय र पाँचवटा क्षेत्रीय निर्देशनालयमार्फत नायब सुब्बाको परीक्षा सञ्चालन गर्नेछ । खुला तथा आन्तरिकतर्फ प्रथम चरणको परीक्षा फागुनमा र दोस्रो चरणको वैशाखमा हुनेछ भने लिखित परीक्षाको नतिजा साउन–भदौमा तथा सिफारिस असोज महिनासम्म गरिने आयोगले जनाएको छ  । नायव सुब्बा परीक्षामा सहभागी हुन न्यूनतम शैक्षिक योग्यता आइए उत्तीर्ण वा सोसरह हुनुपर्छ । १८ वर्ष पुगेका जोसुकैले दरखास्त दिन सक्नेछन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

देमिनको निर्देशनमा ‘शरदका पातहरु’ चलचित्र बन्ने

  वैशाख ७ काठमाडौं — राज्य राई देमिनको निर्देशनमा चलचित्र ‘शरदका पातहरु’ बन्ने भएको छ । बैशाख १५ गतेबाट फ्लोरमा जाने चलचित्रको हिजो एक कार्यक्रम बीच शुभमुहुर्त गरियो । चलचित्र शरदका पातहरु लामो समयदेखि चलचित्र क्षेत्रमा निर्माण नियन्त्रकको रुपमा काम गर्दै आएका...

समयमै अधिवेशन गर्न नसक्दा प्रजातन्त्रको प्राण हरण भएको छ ः सुनिल लामिछाने (अध्यक्ष ने.नि.क.यु.सं नवलपरासी)

  निजामती कर्मचारीहरुलाई ट्रेड युनियनको अधिकार किन ? हामी जतिपनि नेपाल सरकारका निजामती कर्मचारीहरु छौं । सबै नै बौद्धिक श्रमिक हौं भन्ने हाम्रो मान्यता छ । संयुक्त राष्ट्रसंघको आइएलओ महासन्धिले सबै प्रकारका श्रम गर्नेलाई ट्रेड युनियनको अधिकार दिनुपर्छ भनेको छ । नेपालले...

नेतृत्वको पदलोलुपताको कारण समयमै महाधिवेशन हुन नसकेको हो ः हरि बहादुर खत्री अध्यक्ष (आधिकारिक ट्रेड यूनीयन अछाम, पूर्व केन्द्रिय सदस्य पिछडिएको क्षेत्र)

आधिकारिक ट्रेड यूनीयनको निर्वाचनमा कर्मचारी यूनीयन (संघ) देशव्यापी रूपमा कमजोर   देखियो  नी किन यस्तो देखियो ? यसमा नेतृत्व पक्षले जिम्मा लिनु पर्ने कुरा हो । हाम्रो भन्नु केही छैन । अछाम जिल्ला  पिछडिएको जिल्ला हो । हामीले जितेर नै छाड्यौँ । यसको...

नेपाल निजामती कर्मचारी युनियन (संघ)को महाधिवेशन तुरुन्तै गर्नुपर्छ ः विश्वेश्वर सुवेदी (आधिकारिक ट्रेड युनियन अध्यक्ष तनहुँ)

नेपाल निजामती कर्मचारी युनियन (संघ) को महाधिवेशन किन पटक पटक मिति तय गरेर पनि हुन सक्दैन ? यसको महाधिवेशन हुन नसकेको लामो समय भइसकेको छ । विगतमा पनि महाधिवेशन गर्ने भनेर तिथिमिति समेत तय भएर पनि केन्द्रका साथीहरुले तयारी पुगेन भनेर स्थगित...