Motivate News

८ वटा मुश्लिम मुलुकहरुबाट अमेरिका आउँदा ल्यापटप, क्यामेरा र ट्यावलेट हातमा बाेकेर ल्याउन नपाईने

चैत ९ , काठमाडौं – आठवटा मुख्य मुश्लिम मुलुकहरुवाट अमेरिका आउने फ्लाइटमा स्मार्ट फोन बाहेक अन्य इलेकसट्रोनीक सामानहरु क्याविनमा बोक्न नपाउने जनाएको छ।

‘निर्धारीत सुरक्षा सिमामा रहेर ल्यापटप, क्यामेरा, ट्यावलेट लगायत क्याविनमा ल्याउन पाइने छैन।’ ह्वाइट हाउसले पुष्टि गरेको छ। ‘यात्रुहरुले स्मार्ट फोन भने क्याविनमा ल्याउन पाउने छन।’ अमेरिका भित्रिने आठ वटा मुख्य मुश्लिम मुलुका करिव ५० वटा फ्लाइटका लागि उक्त नियम मार्च २१ वाटै लागु हुने समेत जनाइएको छ।
जोर्डन, टर्की, इजिप्ट, साउदी अरेविया, कुवेत, मोरोक्को, कतार र युनाइटेड अरव इमिरेटवाट आउने यात्रुहरुका लागि उक्त नियम लागु गरिएको छ। मध्य पूर्वी र उत्तरी अफ्रिकाका दश मुलुकका एयरपोर्टहरूवाट अमेरिका आउने यात्रुहरूले सेलफोन वाहेक अन्य ठूला ईलेक्ट्रोनिक उपकरण ल्याउन नपाउने ट्रम्प प्रशासनले आज पुष्टि गरेको छ। ‘सेलफोन बाहेक अन्य इलेक्ट्रोनीक सामानहरु लगेजमा चेक इन गर्नपर्ने’ सरकारले सूचना जारी गरेको छ।
अमेरिकाको होमल्यान्ड सेक्यूरिटिले सिधा अमेरिका उडान हुने जोर्डन, ईजिप्ट, टर्कि,साउदी अरेवीया, अरव ईमिरेट्स, कुवेत,मोरोक्को र कतार का एयरपोर्टहरूमा सेलफोन भन्दा ठूला ईलेक्ट्रोनिक उपकरणहरू जस्तै ट्यावलेट, ल्यापटप, डिभिडी प्लेयर र क्यामेरा साथमा लिएर अमेरिका आउने यात्रुहरूकालागी उक्त सूचना जारी गरेको हो।
प्रभावित भएका एयरपोर्टहरूमा अमान, काईरो,कुवेत सिटि, दोहा, दुवई, ईस्तानवुल, अवुदावी, कासाब्लान्का मोरोक्को, रियाद र जेद्धा साउदि अरेविया छन। यस उपकरण वन्देजसंग राष्ट्रपतिको ६ मुस्लिम वाहुल राष्ट्रका नागरिकहरूको यात्रा प्रतिबन्धसंग सम्वन्ध नरहेको डिएचएसका अधिकारीले जनाएका छन। डिएचएसका प्रवक्ताका अनुशार यस उपकरण वन्देजले कुनै विशेष राष्ट्रहरू लाई लक्षित नगरेको जनाएका छन्।
उपकरण वन्देज अमेरिका वाट वाहिर जाने यात्रुहरूलाई भने लागु हुने छैन। तर, उल्लेखित दश एयरपोर्टवाट अमेरिका प्रवेश गर्ने अमेरिकी नागरीकहरूलाई समेत यो वन्देज लाग्ने छ। गत मे ६ मा आफ्नो संसोधित यात्रा प्रतिबन्धमा ६ मुस्लिम वाहुल राष्ट्रहरूलाई अमेरिका प्रवेशमा वन्देजको कार्यकारी आदेशमा राष्ट्रपति ट्रम्पले दस्तखत गरेका थिए। उपकरण वन्देज लागेका उल्लेखित दश राष्ट्रहरू पनी मुस्लिम बहुल राष्ट्रहरू हुन।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मेक्सिकोमा गएको शक्तिशाली भूकम्पका कारण सय भन्दा बढीको मृत्यु, कैयौ मानिस फसेकाले मृतकको संख्या बढ्न सक्ने

असोज ४,काठमाडौं – मेक्सिकोमा आज गएको शक्तिशाली भूकम्पका कारण सय भन्दा बढीको मृत्यु भएको छ । ७ दशमलव १ रेक्टर स्केलको भूकम्पका कारण राजधानी मेक्सिको सिटीका आसपास राज्यहरुमा ठुलो क्ष्ति पुर्याएको र सय भन्दा बढीको ज्यान गएको बिबिसीले जनाएको छ । पड़ोसी...

सुर्य ग्रहणले अमेरिकामा २ मिनेट दिउसै अध्यारो

भदौ ६, काठमाडौं – अमेरिकाको पश्चिम राज्य अोरेगन वाट स्थानिय समयअनुसार बिहान ९ बजे सुरु भएको सुर्य ग्रहणले अमेरिकाका केहि राज्यहरुमा दिउसै करिव २ मिने अध्यारो बनाएको छ। अमेरिकाको मध्य भुभागहुँदै पुर्वसम्म असर पार्ने सुर्य ग्रहणले बिहान १० बजे सुर्यलाइ छोप्न सुरु...

सार्क सम्मेलन गर्न पाकिस्तान तयार

माघ १७ ,काठमाडौं – पाकिस्तानले दक्षिण एसियाली क्षेत्रीय सहयोग संगठन (सार्क) को १९ औं शिखर सम्मेलन आयोजना गर्न आफू तयार रहेको बताएको छ। सार्कका महासचिव अर्जुनबहादुर थापासँग हालै भएको भेटमा पाकिस्तानी प्रधानमन्त्रीका विदेश नीति सल्लाहकार सरताज अजिज र त्यहाँका विदेशसचिव अजिज अहमद...

हेलिकोप्टर दुर्घटनामा १३ बेपत्ता

पुष १९, काठमाडौं—भेनेजुएलाको एमाजोनस् राज्यको पुएर्टो एयाकुचो र ला इस्मेराल्डाबीच उडिरहेको एक सैनिक हेलिकोप्टर गत डिसेम्बर ३० मा दुर्घटनाग्रस्त भएको स्थानीय सरकारी अधिकारीहरुले सोमबार पुष्टि गरेका छन्। युनियन रेडियो नामक स्थानीय सञ्चार माध्यमका वरिष्ठ अधिकारी लिबोरिओ गुआरुल्लासँग लिएको एक टेलिफोन अन्तर्वार्तामा उडीरहेकै...