Motivate News

माओवादी केन्द्रले जित्यो रुकुमका सबै स्थानिय तह, कांग्रेस एमाले वडामै सिमित

जेठ ४, रुकुम – स्थानीय तहको पहलो चरणको निर्वाचन अन्तर्गत ६ नम्वर प्रदेशका रुकुमाका सबै स्थानीय तहमा माओवादी केन्द्रका उम्मेदवारहरु विजयी भएका छन्। तीनवटा नगरपालिका र तीनवटा गाउँपालीकाको अन्तिम परिणाम आउदासम्म सबै तहमा माओवादी केन्द्रका उम्मेदवार विजयी भएका हुन्।

त्यस्तै छ तहमा गरी ७३ वटा वडा रहेकोमा ५८ वटा वडामा माओवादी केन्द्रका उम्मेदवार विजयी भएका छन्। रहेका १५ वटा मध्ये १३ वटामा कांग्रेस उम्मेदवार र २ वटामा एमाले उम्मेदवार विजयी भएका छन्।

को को थिए माओवादी उम्मेदवार ?

आठबीस नगरपालिका प्रमुखमा विजयी भएका गोर्खबहादुर केसीले ५६ सय २९ मत ल्याएका छन् । सोही नगरपालिका उपप्रमुखमा गीता नेपालीले ५६ सय १८ मत ल्याएकी छन्। मुसीको नगरपालिका प्रमुखमा विजयी भएका देवीलला गौतमले ४३ सय ५० मत ल्याएका छन्।

सोहो नगरपालिका उपप्रुमखमा विजयी प्रेमकुमारी सुनार केसीले ४४ सय ६९ मत प्राप्त गरेकी छन्। चौरीजहारी नगरपालीका चौरीजहारी नगरपालिका प्रमुखमा विजयी विशाल शर्माले ५४ सय २० र उपप्रमुखमा विजयी राधा रोकाले ५३ सय २५ मत ल्याएका छन् ।

सानीभेरी गाउँपालिका अध्यक्षमा विजयी नरबहादुर पनले ४६ सय ५० र उपाध्यक्षमा विजयी इन्दीरा वलीले ४६ सय ६१ मत ल्याएकी छन्।बाफिकोट गाउँपालिका अध्यक्षमा विजयी धर्मबहादुर केसीले ३५ सय ६४ मत र उपाध्यक्षमा विजयी मनकला पुनले ३५ सय ७९ मत ल्याएका छन्।

त्यस्तै त्रिवेणी गाउँपालिका अध्यक्षमा विजयी झक्कुप्रसाद घर्ती मगर ३९ सय ५८ र उपाध्यक्षमा विजयी निर्मला विष्ट खड्काले ३९ सय ८० मत प्राप्त गरेका छन्।

प्रतिकृया दिनुहोस्

प्रिन्सिपल हुनै जन्मीएकोे हुँ जस्तो लाग्छ : गुरुङ

काठमाडौं – काठमाडौंको धापासीमा अवस्थित गिनल्याण्ड स्कुलका फाउण्डर प्रिन्सिपल थकिन कुमार गुरुङका् जीवन र व्यक्तित्वमा आधारित भएर मोटिभेट न्यूज डटकमले व्यक्तित्व विशेष कुराकानी गरेको छ । प्रस्तुत छ प्रिन्सिल गुरुङसंग मोटिभेट न्यूज डटकमका लागि शिवशक्ति आचार्यले गरेको व्यक्तित्व विशेष भिडियो कुराकानी ।...

नेपाल निजामति कर्मचारी यूनियन(संघ) मा यस कारण मेरो उम्मेद्बारी : बुढाथोकी (भिडियो सहित)

काठमाडौं – नेपाल निजामति कर्मचारी यूनियन(संघ)को सातौँ राष्ट्रिय महाधिवेशन आउँदो फागुन ८,९ र १० गते चितवनमा सम्पन्न हुदैछ । संघका बर्तमान सचिव राजेन्द्र बुढाथोकी भावि नेतृत्वको दावि गर्दै अध्यक्ष पदमा उमेद्वारी घोषणा गरेका छन् । उनै बुढाथोकी संग हामीले उनको उमेद्वार किन...

स्थानीय तहमा करारमा १५ हजार कर्मचारी भर्ना गर्ने सरकारको तयारी

काठमाडौं – सरकारले स्थानीय तहलाई करिब १५ हजार प्राविधिक कर्मचारी करारमा भर्ना गर्न अनुमति दिने तयारी गरेको छ । कर्मचारी नहुँदा स्थानीय तहले पुँजीगत खर्च गर्न नसकेपछि सरकारले तत्कालका लागि करारमा भर्ना गर्न अनुमति दिन लागेको हो । सरकारले स्थानीय तहलाई अहिले...

प्रदेश प्रमुख कार्यालयमा सहसचिवः कुन प्रदेशमा को खटिए ?

काठमाडौं – प्रदेश सभाका सांसदहरूले सपथ ग्रहण गर्ने अघिल्लो दिन शनिवार सरकारले सात वटै प्रदेशमा प्रदेश प्रमुख कार्यालयमा सचिव पठाएको छ । प्रदेश प्रमुखको कार्यालयमा खटाइएका कर्मचारी नेपाल सरकारका सहसचिव सरहका कर्मचारी रहेका छन् । समान्य प्रशासन मन्त्रालयका अनुसार एक नम्वर प्रदेशमा...