Motivate News

रास्कोट नगरपालिकाका नवनिर्वाचित प्रमुख बरालका यस्ता छन् समृद्ध रास्कोट बनाउने योजनाहरु

कालिकोट – रास्कोट नगरपालिकाका नवनिर्वाचित मेयर काशिचन्द्र बरालले अबको ५ बर्ष भित्र रास्कोट नगरपालिकालाई समृद्ध रास्कोट बनाउने बताएका छन् ।

स्थानीय तहको निर्वाचन पछि स्थानीय सरकारले गर्ने सामाजिक विकासका सवालबारे मोटिभेटका कालिकोट संवादाता लंकराज धमालासंग कुरा गर्दै यस्तो समृद्ध रास्कोट बनाउनकै लागि आफूलाई जनताले विजयी गराएको बताएका हुन ।

उनले अबको ५ बर्ष भित्र रास्कोटलाई समृद्ध बनाउन कम्तिमा १ मेगावाडको विद्युत उत्पादन गर्ने, रास्कोटको सिप्टी, विसाली र देउराक्षेत्रको प्रवर्धन गरी पर्यटन विकास गर्ने, लिफ्ट प्रविधिको विकास गरी पुरै रास्कोट क्षेत्रमा फोहोरा सिचाईको विकास गर्ने, नगरपालिकाका समुदायलाई शुलभ यातायात सेवा दिन नगर बसको ब्यवस्था गर्ने, ब्यवशायिक कृषि प्रणालीको विकासको लागि कृषहरुलाई ७५ प्रतिशत अनुदानमा ऋण अनुदानको ब्यवस्थापन गरी कृषकहरुलाई जाग्रुक गराउने, कृषि उपजको बजारीकरणको लागि मापदण्ड निर्माण गरी प्रवर्धन गर्ने जस्ता थुप्रै योजना रहेको बताएका छन् ।

विगत केही बर्ष आफूले विश्वका विभिन्न देशहरुमा भ्रमण गरेको अनुभव बताउदै बरालले विदेश भ्रमणमा बटुलेका अनुभवलाई अब आफ्नै क्षेत्रमा प्रयोगमा ल्याउन मिसन योजना अगाडी सार्न लागेको बताए । यसका लागि अबको केही महिना विभिन्न विज्ञ, दातृ निकाय तथा विभिन्न क्षेत्र तथा निकायमा सम्बन्ध विस्तार अभियान थालेको पनि बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

कामु सचिवको जिम्मेवारी सहित निर्वाचन आयोग पुगे सामान्य प्रशासन मन्त्रालयका सहसचिव न्यौपाने

काठमाडौं – सरकारले चुनावी प्रक्रिया चलिरहेका बेला निर्वाचन आयोगका सचिव गोपीनाथ मैनालीलाई सरुवा गरेर सामान्य प्रशासन मन्त्रालयका सहसचिव महेश्वर न्यौपानेलाई ल्याएको छ । बिहीबार बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले आयोगका सचिव मैनालीको सरुवा गरेर न्यौपानेलाई आयोगमा ल्याएको हो । निर्वाचन आयोगका सचिव मैनालीलाई प्रधानमन्त्री तथा...

को हुन् नेपाली क्रिकेट टिमका ओपनर सुनिल धमाला ? जसको सुरुवाती रनले चम्किन्छ टिम नेपाल

काठमाडौँ – नेपालमा पछिल्लो समय क्रिकेटको स्कोप ह्वात्तै बढेको छ । नेपाली राष्ट्रिय टिमले अन्तरष्ट्रिय प्रतियोगितामा शानका साथ खेलेर नेपालको नाम विश्वभर चिनाएकाले पनि होला बच्चा देखि बृद्धसम्मले क्रिकेटलाई विशेष महत्वका साथ हेर्ने गरेका छन् । नेपालले धेरै यस्ता खेल खेलेको छ,...

माओवादी केन्द्रले जित्यो रुकुमका सबै स्थानिय तह, कांग्रेस एमाले वडामै सिमित

जेठ ४, रुकुम – स्थानीय तहको पहलो चरणको निर्वाचन अन्तर्गत ६ नम्वर प्रदेशका रुकुमाका सबै स्थानीय तहमा माओवादी केन्द्रका उम्मेदवारहरु विजयी भएका छन्। तीनवटा नगरपालिका र तीनवटा गाउँपालीकाको अन्तिम परिणाम आउदासम्म सबै तहमा माओवादी केन्द्रका उम्मेदवार विजयी भएका हुन्। त्यस्तै छ तहमा...

विहान ११ वजेकोसम्मको अवडेट ः १८० स्थानिय तहको नतिजा सार्वजनिक

जेठ ४, काठमाडौँ – बैशाख ३१ गते भएको पहिलो चरणको स्थानिय तह निर्वाचनको मतपरिणाम सार्वजनिक हुनेक्रम जारी छ । विहिवार विहनसम्मको मतपरिणाम अनुसार नेकपा एमाले अग्रस्थानमा देखिएको छ । १६७ स्थानको नजिता सर्वाजनिक हुँदा एमाले ७१ स्थानिय तहमा जित हाँसिल गर्दौ अग्रस्थानमा...