Motivate News

नेसनल अस्पताल नै अवैध

भदौ ७, काठमाडौं – त्रिभुवन विश्वविद्यालयले एमबीबीएस अध्यापन अनुमति दिएको राजधानीको घट्टेकुलोस्थित काठमाडौं नेसनल मेडिकल शिक्षण अस्पतालनै नियमबिपरित सञ्चालन भउको पाइएको छ। स्वास्थ्य मन्त्रालयले मंगलबार अबेरसम्म पनि नेसनललाई शिक्षण अस्पताल सञ्चालन गर्न अनुमति दिएको छैन। स्वास्थ्यको अनुमति बिना अस्पताल सञ्चालन गर्नु गैर कानुनी हो। यो खबर मकर श्रेष्ठ र कृष्ण ज्ञवालीले आजको कान्तिपुरमा लेखेका छन्।

शिक्षा मन्त्रालयले २०६८ साउन ११ गते काठमाडौं नेसनल मेडिकल कलेजलाई आशयपत्र प्रदान गरेको थियो। त्यसक्रममा उल्लेख भएको सर्तको दोस्रो बुँदामा मेडिकल कलेज सञ्चालन गर्ने संस्थाले अस्पताल पूर्ण रूपमा सञ्चालन गरेको हुनुपर्ने भनिएको छ। अस्पताल सञ्चालन गर्न अनिवार्य रूपमा स्वास्थ्य मन्त्रालयबाट स्वीकृत लिनुपर्छ। तीन सय शय्याका लागि आवश्यक मापदण्ड पुरा गरेपछि मात्रै स्वास्थ्य मन्त्रालयबाट सञ्चालनको अनुमति पाइन्छ। सञ्चालन अनुमति पाएको शिक्षण अस्पतालले मात्रैं मेडिकल कलेजले एमबीबीएस अध्ययन गराउने अनुमति पाउँछन्।

प्रतिकृया दिनुहोस्

उपत्यकामा १० वर्ष मेडिकल कलेज खाेल्न नपाइने

  कार्तिक ६, काठमाडौं -सरकारले १० वर्षसम्म काठमाडौं उपत्यकाभित्र मेडिकल कलेज खोल्न नपाउने गरी अध्यादेश ल्याउन लागेको छ । डा. गोविन्द केसीको १३ आै अनशन टुंग्याउन गरेको सहमतिअनुसार सरकारले अध्यादेशबाट राष्ट्रिय चिकित्सा शिक्षा विधेयक ल्याउन लागेको हो ।अाजकाे कान्तिपुरमा खबर छापिएकाे छ...

सभामुखलाई सक्रिय भूमिका खेल्न डा केसीको आग्रह

असोज २७,काठमाडौँ – अनशनरत प्रा. डा. गोविन्द केसीले संसद प्रमुखको हैसियतले सभामुखलाई चिकित्सा शिक्षा विधेयक पारित गराउन सक्रिय भूमिका खेल्न आग्रह गरेका छन् । केसीले हिजो पत्रकार सम्मेलन गरी सभामुखलाई संसद्को बाँकी रहेको अवधिमा विधेयकलाई सही रूपमा पारित गराउन आग्रह गर्दै भने,...

बिरामी छट्पटाउँदै शय्यामा, डाक्टर धर्नामा!

असोज १०, काठमाडौं- बिरामी छोरालाई बोकेर आएका बर्दिका, मैनापोखर निवासी राजाराम थारु नेपालगन्ज मेडिकल कलेज शिक्षण अअस्पताल परिसरबाट सोमबार उपचार नगराएरै घर फर्किए। निमोनिया भएको आशंकामा राजारामले आफ्नो आठ वर्षिय छोरालाई नेपालगन्ज ल्याएका थिए । यो खबर अर्जुन ओलीले आजको नागरिकमा लेखेका...

नेसनल प्याब्सन काठमाडौले ग़र्यो उत्कृष्ट बिद्यार्थीहरुलाई सम्मान

काठमाडौं – राष्ट्रिय निजि तथा आवासीय बिद्यालय एसोसियसन नेपाल  नेसनल प्याब्सन  जिल्ला कार्य समिति काठमाडौं ले एसइइ सम्मान तता शुभकामान आदान प्रदान कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ । गोल्डेन लाइट पार्टी प्यालेस मित्रपार्क काठमाडौंमा  सम्पन्न उक्त कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि माननीय शिक्षा राज्य मन्त्रि...