Motivate News

तारकेश्वर र नागार्जुन नगरपालिकामा पहिलो चरणको हस्तलेखन प्रतियोगिता सम्पन्न

काठमाण्डौ – वालवाटिका डटकमको आयोजनामा यहि भदौ ९ गतेदेखि शुरुउपत्यकाव्यापी खुल्ला अन्तर विद्यालय हस्तलेखन प्रतियोगीता अन्तरगत आज तारकेश्वर र जागार्जुन नगरपालिकामा पहिलो चरणको प्रतियोगीता सम्पन्न भएको छ । वालवाटिका डटकमका अध्यक्ष बद«ी दाहालको  सभापतित्वमा एमराएम कलेज बालाजुमा करिब ५०० विद्यार्थीको सहभागीतामा भएको कार्यक्रममा तारकेश्वर नगरपालिकाका मेयर रामेश्वर बोहोरा प्रमुख अतिथि तथा तारकेश्वर नगरपालिका वडा नं ८ का वडा अध्यक्ष एवम एनप्याव्सन केन्दि«य उपाध्यक्ष मनोज घिमिरे बिशिष्ट अथिथि रहनुभएको थियो ।


विद्यार्थीहरुको प्रतिभा प्रस्फुटन गराउन तथा विद्यार्थीहरुको व्यक्तित्व विकासकालागि यस्ता कार्यक्रमले निकै टेवा पुरयाउनेमा जोड दिदै कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि तथा तारकेश्वर नगरपालिकाका मेयर रामेश्वर बोहोराले आगामी दिनमा नगरपालिकाको तर्फवाट पनि यस्ता कार्यक्रममा पूर्ण साथ रहने बताउनुभयो । उहाँले यस्ता कार्यक्रम नियमित रुपमा अघि बढाउनुपर्नेमा समेत जोड दिनुभयो । त्यस्तै कार्यक्रमका विशिष्ठ अतिथि मनोज घिमिरेले कार्यक्रमको पूर्ण सफलताको कामना गर्दै आगामी दिनमा यस्ता कार्यक्रमलाई निरन्तरता दिन आग्रह गर्नुभयो । कार्यक्रममा स्वागत मन्तव्य दिदै टाइम्स इन्टरनेशनल पब्लिकेशनमा सिइओ पुरोषोत्तम दाहालले विद्यार्थीमा रहेको अन्तरनिहित प्रतिभा प्रस्फुटनको यो महाअभियानमा सहयोग पुरयाउन सबैमा अपिल गर्नुभयो । आजको समयमा किताबि ज्ञानले मात्र केहि नहुने भन्दै उहाँले यस्ता अतिरिक्त क्रियाकलापले विद्यार्थीको चौतफी विकासमा निकै टेवा पुरयाउने र आगामी दिनमा आयोजना हुने विभिन्न कार्यक्रममा सहभागी हुन विद्यार्थी तथा सहकार्यका लागी सवै संग आग्रह समेत गर्नुभयो ।
विद्यार्थीको मूल्याङ्कनका निमित्त लिइने परीक्षाको माध्यम नै लेखन भएकोले सुन्दर हस्तलेखनको कला हरेक विद्यार्थीमा हुनै पर्ने तथा विद्यार्थीहरुलाई सुन्दर हस्तलेखनको महत्ववारे जानकारी दिन र सुन्दर हस्तलेनको वातावरण निर्माण गर्न प्रतियोगीताको आयोजना गरिएको प्रतियोगीताका निर्देशक हरीश डिसीले जानकारी दिए ।


प्रतियोगिताको पहिलो चरण अन्तरगत चन्द«ागीरी र किर्तिपुर नगरपालिकाबाट सहभागी विद्यार्थीहरुले यहि १५ गते पहिलो चरणको प्रतिष्पर्धामा प्रतिष्पर्धा गर्दैछन । त्यसैगरि भदौ १७ गते भक्तपुर जिल्ला, १९ गते ललीतपुर जिल्ला, २० गते काठमाण्डौ महानगरपालिका, २१ गते गोकरर्णेश्वर नगरपालिकामा कार्यक्रम हुने आयोजकले जनाएको छ । प्रतियोगीतामा काठमाण्डौ, ललीतपुर र भक्तपुर जिल्लामा कक्षा ३ देखि १० सम्म अध्ययनरत  करिव ४००० भन्दा बढी विद्यार्थीको सहभागीता रहको छ । प्रतियोगीताका विजेताहरुले  एक लाख २४ हजार नगद पुरस्कार सहित प्रमाणपत्र तथा ट्रफी प्राप्त गर्नेछन  ।
वालवाटिका डटकमले देशका कुना कन्धरामा रहेका विद्यार्थीहरुमा भएको अन्तरनिहित प्रतिभाहरु प्रस्फुटन गराउने उदेश्यका साथ यो कार्यक्रमबाट ओैपचारिक रुपमा   प्रतिभा पहिचानको महाअभियान शुरु गरेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

जनतालाई देश बाहिर उपचार गर्न जानुपर्ने बाध्यता अन्त्य हुन्छ – स्वास्थ्यमन्त्री यादव

 साउन ४, काठमाडौं  – उपप्रधान एवं स्वास्थ्य तथा जनसंख्यामन्त्री उपेन्द्र यादवले जनतालाई देश बाहिर उपचार गर्न जानुपर्ने बाध्यता अन्त्य गरिने बताएका छन् । आज बिएण्डबी अस्पतालमा आयोजित कार्यक्रममा उनले स्वदेशमा रहेका सरकारी र निजी अस्पतालले जनतालाई सुविधासम्पन्न र गुणस्तरीय सेवा सुलभ रुपमा...

डा. केसीको अनसन निरन्तर,समर्थनमा आज १ घण्टा डाक्टरले काम नगर्ने

साउन ४, काठमाडौं  – डाक्टर गोविन्द केसीको समर्थनमा डाक्टरले आज अस्पताल परिसरमा एक घण्टा विरोधका कार्यक्रम गर्ने भएका छन् । कार्यालय समयमा आज एक घण्टा अस्पतालमा परिसरमा विरोधका कार्यक्रम गर्ने र आकस्मिकबाहेकमा एक घण्टा सेवा नदिइने नेपाल चिकित्सक संघले जनाएको छ ।...

भृकुटीमण्डपमा आजदेखि इक्यान शैक्षिक मेला शुरु

साउन ३, काठमाडौं  – नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ (इक्यान)को १२औँ शैक्षिक मेला आजदेखि भृकुटीमण्डपमा शुरु भएको छ । मेलाको परराष्ट्र मन्त्री प्रदीप ज्ञवालीले उद्घाटन गरेका हुन् । उनले विदेशमा नेपाली विद्यार्थीलाई पढाउन पठाए जस्तै नेपाललाई पनि विदेशी विद्यार्थीका लागिसमेत शैक्षिक गन्तव्य बनाउन...

विरामीको जीवनमाथि खेलवाड गरेको भन्दै वीर अस्पतालमा प्रर्दशन

साउन ३,काठमाडौं–सेवाग्राहीहरुले अस्पतालको सबै सेवा सूचारु गराउन माग गर्दै वीर अस्पतालमा प्रर्दशन गरेका छन । बिहिबार विहानै अस्पताल पुगेका उनीहरुले बिरामीको स्वास्थ्यमाथि खेलबाड गर्ने काम चिकित्सकहरुले गरिरहेकोमा आपत्ति जनाउँदै तत्काल सबै सेवा सुचारु गराउन माग गरेका हुन् । विरामी र विरामी कुरुवाहरुले...