Motivate News

बद्रीप्रसाद दाहाललाई अध्यक्षतामा चयन गर्दै अपेनको प्रथम राष्ट्रिय अधिवेशन सम्पन्न

भदौ २६,काठमाडौं – मन्टेश्वरी, किन्डरगार्टन तथा प्रि–स्कुलहरुकोे छाता संगठन अपेन को प्रथम राष्ट्रिय अधिवेशन राजधानीमा सम्पन्न भएको छ । अधिवेशनले बद्री प्रसाद दाहालको अध्यक्षतामा २९ सदस्यीय केन्द्रिय  कार्यसमिति सर्वसम्मत रुपमा चयन गरेको छ । केन्द्रिय कार्यसमितिको महासचिवमा अभिषेक घिमिरे चयन हुनुभएको छ ।

अधिवेशनको उद्घाटन गर्दै शिक्षा राज्यमन्त्री शेष नाथ अधिकारीले विद्यालय प्रवेशका हिसावलले पहिलो ५ वर्ष अत्यन्तै महत्वपूर्ण भएकाले अपेनले नेतृत्वदायी भूमिका निर्वाह गर्दै नीति निर्माण तहदेखि कार्यान्वयन गर्ने तह सम्म सहकार्य गर्न आग्रह गर्नुभयो । अधिवेसनमा विशिष्ठ अतिथि रहनुभएका प्याब्सन केन्दिय महासचिव राजेन्द बानियाले प्रि स्कुल तथा सम्बद्ध शिक्षाकर्मीहरुले सामाजिक रुपान्तरणमा खेलेको महत्वपूर्ण योगदान र भूमिकाको उच्च पसंसा गर्दै प्याब्सन र अपेनबीच दाजु बहिनीको जस्तै सम्बन्ध राख्दै निजी क्षेत्रको लगानीको सुरक्षाका निम्ति एक भएर राज्यलाई नीति निर्माणको तहमा दवाव दिनुपर्नेमा जोड दिनुभयो । अधिवेसनमा विशिष्ठ अतिथि रहनुभएका एनप्याब्सनका केन्दिय सचिव प्रल्हाद दाहालले अपेनले आफनो उपस्थिति शसक्त रुपमा जनाउन सकोस भन्ने शुभकामना दिदै आगामी दिनमा निजि क्षेत्रका साझा सवालहरुमा एनप्याब्सन सहकार्य गर्न तयार रहेको बताउनुभयो । त्यस्तै राष्टिय शिक्षा आयोगका सदस्य तथा पूर्व शिक्षा सचिव महाश्रम शर्माले अपेनको सफलताको शुभकामना दिदै बालबालिकालाई गुणस्तरिय शिक्षा दिने कार्यमा निजी र सार्वजनिक भनेर विभेद नगरी सबैले मिलेर गुणस्तरीय सेवा पदान गर्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो ।


उद्घाटन शत्र शिक्षा विद, सम्बन्धीत क्षेत्रका विज्ञ तथा सरोकारवाला निकायका पादधिकारी तथा प्रतिनिधिहरुको आतिथ्यतामा योगम्बर पार्टी प्यालेस सिहदरवारमा सम्पन्न भएको थियो । अधिवेशनले बालबालिकाको चौतर्फी विकास, गुणस्तरिय सेवा र शिक्षा, मन्टेश्वरी, किन्डरगार्टन तथा प्रि–स्कुलहरुको लगानीको सुरक्षा, पेसागत मर्यादा तथा क्षमता अभिबृद्धि लगायत ७ बुदे काठमाण्डौ घोषणा पत्र समेत जारी गरेको छ । अधिवेशनमा २६ जिल्लाका २५० प्रतिनिधिहरुको सहभागीता रहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

मन्त्रीले भर्ना गरेका बालबालिका विद्यालय गएनन्

साउन १,काठमाडौं – नयाँ वर्षको अवसरमा आयोजित रारा महोत्सव उद्घाटन गर्न मुगु पुगेका प्रधानमन्त्रीसँग मन्त्री, मुख्यमन्त्री र नेताहरूको लावालस्कर थियो । प्रधानमन्त्रीले स्थानीय ठिन्ले स्याङ्हु तामाङलाई र श्रीमती राधिका शाक्यले स्थानीय छिरिङ छेम्जोङ लामालाई स्थानीय बुद्ध माविमा कक्षा १ मा भर्ना गराएका थिए ।...

विदेशमा पढेका ८८ प्रतिशत डाक्टर फेल

असार ३२, काठमाडौं – नयाँ पत्रिका दैनिकका अनुसार गत वर्ष १६ मंसिरमा नेपाल मेडिकल काउन्सिलले लिएको परीषमा विदेशमा एमबिबिएस पढेका ५२६ डाक्टर सहभागी भएकोमा ४६३ जना असफल भएका छन् । त्यस्तै, बिडिएस पढेका ४१ जना सहभागी भएकोमा ३७ जना जना असफल भए...

चिकित्सा शिक्षा विधेयक: पेलेरै पारित गर्ने सरकारकाे तयारी

असार ३२, काठमाडौं – चिकित्सा शिक्षा अध्यादेशकै स्वरुपमा ऐन ल्याउनुपर्ने माग राख्दै आमरण अनशनरत डा. गोविन्द केसीसँग वार्तासमेत नगरी सरकार बलपूर्वक चिकित्सा शिक्षा विधेयक अगाडि बढाउन लागिपरेको छ । अनशनरत डा. केसीको स्वास्थ्य दिनानुदिन गम्भीर हुँदा पनि सरकार वार्ताद्वारा निकास निकाल्न नलागेको...

संसदमा पेश गरिएको चिकित्सा शिक्षा विधेयक फिर्ता लिन सकिँदैन – शिक्षामन्त्री पोखरेल

असार ३१, काठमाडौं – शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधिमन्त्री गिरिराजमणि पोखरेलले राष्ट्रिय चिकित्सा शिक्षा विधेयकलाई प्रमुख प्रतिपक्ष नेपाली कांग्रेसको सहमतिमै अघि बढाउने प्रतिबद्धता व्यक्त गरेका छन्। मन्त्री पोखरेलले संसदमा पेश गरिएको सो विधेयक फिर्ता लिन भने नसकिने अडान पनि राखे। आइतबार संघीय संसद...