Motivate News

११ औं काठमाडौं म्याराथनको उपाधी सशस्त्रका गोपिचन्द्रलाई

भदौ ३१ ,काठमाडौं – सशस्त्र प्रहरीका गोपिचन्द्र पार्कीले काठमाडौं म्याराथनको उपाधि जितेका छन् । शनिबार बिहान काठमाडौंमा भएको ‘११ औं काठमाडौं म्याराथन’४२ दशमलव १९५ किलिमिटर दौड उनले २ घन्टा २३ मिनेट ५६ सेकेण्डमा पूरा गरे ।


नेपाल आर्मीका होमलाल श्रेष्ठ दोश्रो भए । उनले २ घण्टा २४ मिनेट १३ सेकेण्डमा दौड पूरा गरे । महिला तर्फ सरिता वासी पहिलो भइन् । उनले ३ घन्टा २६ मिनेट ५६ सेकेन्डमा दुरी पूरा गरिन् । पहिलो हुने पार्की र वासीले समान ५० हजार रुपैयाँ पुरस्कार पाएका छन् ।

हाफ म्याराथनको पुरुषतर्फ सेनाको वर्चस्व रह्यो । सेनाका कृष्णा बस्नेतले १ घण्टा ८.३२ सेकेण्डमा दुरी पुरा गर्दै पहिलो भए । सेनाकै राजन खत्री १ घण्टा ९.३ सेकेण्डका साथ दोस्रो तथा सेनाकै टकराज कटवाल १ घण्टा ९.५० सेकेण्डका साथ तेस्रो भए ।

महिलातर्फ आर्मीका विश्वरुपा बुढा पहिलो भईन् । विश्वरुपाले निर्धारित दुरी १ घण्टा २०.२३ सेकेण्डमा पुरा गरिन् । रेशी बस्नेतले १ घण्टा २५.५३ सेकेण्डका साथ दोस्रो तथा वृन्दा श्रेष्ठले १ घण्टा २७.२४ सेकेण्डका साथ तेस्रो भईन् ।

५ किलोमिटर खुल्ला पुरुषतर्फ अजित यादव पहिलो भए । रामजी बस्नेत दोस्रो तथा रमेश मगराती तेस्रो भए । महिला ५ किलोमिटर खुल्लातर्फ फुलमती राना पहिलो भईन् । सन्तोषी श्रेष्ठ दोस्रो तथा सानुमाया कार्की तेस्रो भईन् ।

५ किलोमिटर स्कुल पुरुषतर्फ सुवास थापा, वैभव विक्रम परियार सुरेन्द्र चापागाई क्रमशः पहिलो देखि तेस्रो भए । ५ किलोमिटर स्कुल गल्र्सतर्फ हुमी बुढा मगर, काजाल विष्ट र अस्मिता श्रेष्ठ शीर्ष तीन स्थानमा रहिन् ।

ह्वीलचेयर ५ किलोमिटर पुरुषतर्फ राम बहादुर तामाङ पहिलो, प्रेम विक दोस्रो र रमेश खत्री तेस्रो भए । महलिातर्फ लाली तामाङ पहिलो, रजनी राई दोस्रो र शर्मिला थोकर तेस्रो भईन् ।

दौड त्रिपुरेश्वरस्थित दशरथ रंगशालाबाट सुरु काठमाडौं, ललितपुर, भक्तपुर गरी तीन वटै शहर घुमेर पुनः दशरथ रंगशालामा आएर अन्त्य भएको थियो । प्रतियोगितामा नेपाल आर्मी, प्रहरी, सशस्त्र प्रहरी, विदेशी खेलाडी र अन्य नेपाली समेत सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

क्रिस गेलको सतकमा पञ्जावद्वारा हैदराबाद १५ रनले पराजित

काठमाडौँ – इन्डियन प्रिमियर लिग (आईपीएल) क्रिकेट अन्रतगत बिहीबार राति भएको खेलमा क्रिस गेलले विस्फोक व्याटिङ गर्दै सतक बनाएपछि किङ्स इलेभन पञ्जावले सनराइजर्स हैदराबादलाई १५ रनले पराजित गरेको छ । आईपीएलको १६ औँ म्याचका क्रममा गेलले ५८ बलको सामना गर्दै सतक पुरा गरेपछि...

आईपीएलः मुम्बई इन्डियन्सले रोयल च्यालेन्जर्स बैंग्लोरलाई ४६ रनले हरायो

काठमाडौं – इन्डियन प्रिमियर लीग (आईपीएल) क्रिकेटमा मुम्बई इन्डियन्सले रोयल च्यालेन्जर्स बैंग्लोरलाई ४६ रनले हराएको छ । मंगलबार राति भएको खेलमा बैंग्लोरका कप्तान विराट कोहलीले नटआउट ९२ रन बनाए पनि हार टार्न सकेनन् । पहिले व्याटिङ गरेको मुम्बईले निर्धारित २० ओभरमा २१३...

रोमाको शानदार जित, बार्सिलोना च्याम्पियन्स लिगबाट बाहिरियो

चैत्र २८,काठमाडौं – पूर्व च्याम्पियन बार्सिलोनालाई स्तब्ध बनाउँदै इटालियन क्लब रोमा युरोपियन च्याम्पियन्स लिगको सेमिफाइनलमा प्रवेश गरेको छ । घरेलु मैदानमा भएको क्वाटरफाइनलको पहिलो लेगमा ४–१ को जित निकालेर बलियो स्थितीमा रहेको बार्सिलोना दोस्रो लेगमा रोमाको मैदानमा ३–० ले पराजित भयो ।...

ब्राजिलले लियो सन् २०१४ विश्वकपमा हारको बदला जर्मनी १–० ले पराजित

काठमाडौं – विश्वकप अगाडिको मैत्रीपूर्ण खेलमा ब्राजिलले सन् २०१४ विश्वकप विजेता जर्मनीलाई १–० ले पराजित गरेको छ । विश्वकपमा ७–१ को भारी अन्तरले पराजित भएपछि पहिलो पटक आमने–सामने हुँदा ब्राजिलले जर्मनीलाई उसकै मैदानमा स्तब्ध बनायो ।रोमाञ्चक बनेको खेलमा ब्राजिलको जितमा गाब्रियल जिससको...