Motivate News

११ औं काठमाडौं म्याराथनको उपाधी सशस्त्रका गोपिचन्द्रलाई

भदौ ३१ ,काठमाडौं – सशस्त्र प्रहरीका गोपिचन्द्र पार्कीले काठमाडौं म्याराथनको उपाधि जितेका छन् । शनिबार बिहान काठमाडौंमा भएको ‘११ औं काठमाडौं म्याराथन’४२ दशमलव १९५ किलिमिटर दौड उनले २ घन्टा २३ मिनेट ५६ सेकेण्डमा पूरा गरे ।


नेपाल आर्मीका होमलाल श्रेष्ठ दोश्रो भए । उनले २ घण्टा २४ मिनेट १३ सेकेण्डमा दौड पूरा गरे । महिला तर्फ सरिता वासी पहिलो भइन् । उनले ३ घन्टा २६ मिनेट ५६ सेकेन्डमा दुरी पूरा गरिन् । पहिलो हुने पार्की र वासीले समान ५० हजार रुपैयाँ पुरस्कार पाएका छन् ।

हाफ म्याराथनको पुरुषतर्फ सेनाको वर्चस्व रह्यो । सेनाका कृष्णा बस्नेतले १ घण्टा ८.३२ सेकेण्डमा दुरी पुरा गर्दै पहिलो भए । सेनाकै राजन खत्री १ घण्टा ९.३ सेकेण्डका साथ दोस्रो तथा सेनाकै टकराज कटवाल १ घण्टा ९.५० सेकेण्डका साथ तेस्रो भए ।

महिलातर्फ आर्मीका विश्वरुपा बुढा पहिलो भईन् । विश्वरुपाले निर्धारित दुरी १ घण्टा २०.२३ सेकेण्डमा पुरा गरिन् । रेशी बस्नेतले १ घण्टा २५.५३ सेकेण्डका साथ दोस्रो तथा वृन्दा श्रेष्ठले १ घण्टा २७.२४ सेकेण्डका साथ तेस्रो भईन् ।

५ किलोमिटर खुल्ला पुरुषतर्फ अजित यादव पहिलो भए । रामजी बस्नेत दोस्रो तथा रमेश मगराती तेस्रो भए । महिला ५ किलोमिटर खुल्लातर्फ फुलमती राना पहिलो भईन् । सन्तोषी श्रेष्ठ दोस्रो तथा सानुमाया कार्की तेस्रो भईन् ।

५ किलोमिटर स्कुल पुरुषतर्फ सुवास थापा, वैभव विक्रम परियार सुरेन्द्र चापागाई क्रमशः पहिलो देखि तेस्रो भए । ५ किलोमिटर स्कुल गल्र्सतर्फ हुमी बुढा मगर, काजाल विष्ट र अस्मिता श्रेष्ठ शीर्ष तीन स्थानमा रहिन् ।

ह्वीलचेयर ५ किलोमिटर पुरुषतर्फ राम बहादुर तामाङ पहिलो, प्रेम विक दोस्रो र रमेश खत्री तेस्रो भए । महलिातर्फ लाली तामाङ पहिलो, रजनी राई दोस्रो र शर्मिला थोकर तेस्रो भईन् ।

दौड त्रिपुरेश्वरस्थित दशरथ रंगशालाबाट सुरु काठमाडौं, ललितपुर, भक्तपुर गरी तीन वटै शहर घुमेर पुनः दशरथ रंगशालामा आएर अन्त्य भएको थियो । प्रतियोगितामा नेपाल आर्मी, प्रहरी, सशस्त्र प्रहरी, विदेशी खेलाडी र अन्य नेपाली समेत सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

बार्सिलोनाको अपराजित यात्रामा पुर्णबिराम ,पेनाल्टीमा चुके मेस्सी

काठमाडौं – यस सिजनका सबै प्रतियोगिताहरुमा अपराजित यात्रा जारी राखेको बार्सिलोनाको लागि स्पाइनियल बाधक बनेको छ । गएराति भएको कोपा डे रे को क्वाटर फाइनलको पहिलो लेगमा स्पाइसनयलसंग १ . ० स्तब्ध हुँदै बार्सिलोनाको अपराजित यात्रामाथि पुर्णविराम लागेको हो । अत्यन्तै प्रतिस्पपर्धात्मक...

ब्राजिलियन मिडफिल्डर कोन्टिन्हो बार्सिलोनामा अनुबन्ध

काठमाडौं – ब्राजिलियन मिडफिल्डर फिलिप कोन्टिन्हो स्पेनिस ला लिगा क्लब बार्सिलोनामा अनुबन्ध भएको औपचारिक घोषणा गरिएको छ । बार्सिलोनाले नाउ क्याम्पमा समर्थक समक्ष कोन्टिन्होलाई क्लबको खेलाडीको रुपमा सोमबार औपारिक तवरले सार्वजनिक गरेको हो । २५ वर्षे ब्राजिलियन कोन्टिन्होले बार्सिलोनासँग साढे पाँच वर्षको...

नेइमार रियल मड्रिड जाने पक्का

काठमाडौं – कीर्तिमानी रकममा यसै सिजनमा स्पेनिस क्लब बार्सिलोनाबाट फ्रन्सेली क्लब पेरिस सेन्ट जर्मनी गएका ब्राजिलियन स्टार नेइमार स्पेपेनिस क्लब रियल मड्रिडमा आवद्ध हुने तयारीमा रहेको खबर बाहि आएको छ। स्पेनिस पत्रिका डायरिओ गोललाई उद्धृत गर्दै एक्सेप्रस युकेले दिएको खबर अनुसार। नेइमारका पिता नेइमार...

फिफा क्लब वर्ड कपको उपाधि रियल मड्रिडले जित्यो

काठमाडौं– फिफा क्लब वर्ड कपको उपाधि रियल मड्रिडले जितेको छ । गयराति दुवैमा भएको प्रतिस्पर्धात्मक खेलमा ब्राजिललको क्लब ग्रेमियोमाथि १ शुन्यको संघर्षपुर्ण जित निकाल्दै स्पेनिस क्लब रियल मड्रिडले जित निकालेको हो । पहिलो हाफ गोल रहित बराबरीमा सकिए पनि दोश्रो हाफको १३...