Motivate News

अछाम क्षेत्र २ का जनप्रिय नेता बोगटीको नाम प्रतिनिधिसभामा सिफारिस

अछाम – ४२ वर्ष अगाडी प्रदेश नम्बर ७ को विकट पहाडी जिल्ला अछामको मंगलसेन नगरपालिका वडा न ३ मा जन्मीएका एक कम्न्युनिष्ट व्यक्ति हुन यज्ञ बोगटी ।  जनता द्धारा निर्वाचित जनप्रतिनिधी बाट निर्वाचित जनप्रतिनिधी द्धारा संविधान निर्माण भैसकेपश्चात यहि मंसिर २१ गते हुने प्रतिनिधि सभा निर्वाचन अन्र्तगत अछाम क्षेत्र न २ का जनताको ढुकढुकीका रुपमा रहेका छन ।

स्थानीय तहको निर्वाचन २०७४ अन्र्तगत बोगटीले राजनीति गर्ने पार्टि नेकपा एमालेका उम्मेदवार लाई विजयी गराउन महत्तपुर्ण भुमिका मात्र खेलेनन् । उनी आफै विगत २७ वर्ष देखी एमालेका विभिन्न भातृ संगठन हुदै हाल नेकपा एमाले अछाम जिल्ला सचिबको रुपमा विगत ९ बर्ष देखी अछाममा एमालेको संगठन मजबुत बनाउन महत्वपुर्ण भुमिका खेलीरहेका छन ।

नेकपा एमालेको ईतिहासमा अछाम जिल्ला लाई नेपालकै पार्टिको विवाद रहित सबै कार्यकर्ताको भावना बुझाई पार्टिलाई अनुशाशित र मर्यादित बनाउन सक्ने मध्यका एक नेता बोगटी पनी मानिन्छन । बोगटीले यस अघिका संविधान सभा र स्थानीय निकायको निर्वाचनमा आकांक्षा राखेपनी कार्यकर्ता र पार्टि लाई बलियो बनाउन अरुलाई निष्ठाका साथ सहयोग गरेको ईतिहास साचि छ । उनी सदैव अछामी जनताको सेवामा सर्मपित छन । हाल उनको नाम अछाम क्षेत्र न २ बाट प्रतिनिधि सभा सदस्यमा सिफारिष भएको छ ।

बोगटीको राजनैतिक ईतिहास यस्तो छ
२०४७ साल पौष १५गते अनेरास्ववियू तत्कालिन षोडसा मा बि मंगलसेनको प्रा.क. सदस्य।
२०४८ साल अनेरास्ववियू निर्वाचन क्षेत्र नं २ क्षेत्रीय कमिटी सदस्य
२०४९ साल – अनेरास्ववियू जिल्ला कमिटी सदस्य
२०५० साल – अनेरास्ववियू जिल्ला कमिटी सचिव
२०५१ साल – अनेरास्ववियू जिल्ला सम्मेलन आयोजक कमिटी संयोजक
२०५२ साल – अनेरास्ववियू राष्ट्रिय परिषद सदस्य
२०५४ साल – अनेरास्ववियू केन्द्रीय कमिटी सदस्य
२०५४ साल – पार्टी जिल्ला कमिटी सदस्य (निरन्तर २०५९ सम्म)
२०५९ साल – पार्टी जिल्ला कमिटी सचिवालय सदस्य, कार्यालय सचिव तथा निर्वाचन क्षेत्रीय समन्वय कमिटी सचिव (निरन्तर २०६५ सम्म)
२०६५ साल – पार्टी जिल्ला कमिटी सचिव
२०६९ साल – पार्टी जिल्ला कमिटी सचिव (हालसम्म)

सामाजिक संलग्नता

२०५० साल – ज्ञानोदिप प्रा वि, मंगलसेन (३ को वि व्य स अध्यक्ष ।
२०५९ देखि २०६४ साल सम्म – षोडसा उ मा बि को वि व्य स सदस्य।
नेपाल रेडक्रस अछाम शाखाको आजिवन सदस्य।
अन्य बिभिन्न सामाजिक विकासका गतिबिधिमा सक्रिय रूपमा संलग्ना।

प्रतिकृया दिनुहोस्

निर्वाचनको नतिजाले लोकतन्त्त थप कमजोर भयो – नेमकिपा अध्यक्ष विजुक्छे

काठमाडौं – नेपाल मजदुर किसान पार्टीका अध्यक्ष नारायणमान विजुक्छे भर्खरै सम्पन्न भएको निर्वाचनको नतिजाले लोकतन्त्त थप कमजोर भएको बताउनु भएको छ । सार्वजनिक भइरहेको चुनावी नतिजालाई आश्चर्यजनक रुपमा लिन नहुने भन्दै उहाँले अबका दिनमा देशमा झनै धार्मीक र जातियताबाद बढ्ने खतरा औँल्याउनु...

एमालेद्वारा प्रदेश प्रमुखहरूको नियुक्ति हतारमा नगर्न सरकारलाई दबाब

मंसिर २७, काठमाडौं – एमालेले प्रदेश प्रमुखहरूको नियुक्ति हतारमा नगर्न सरकारलाई दबाब दिएको छ । प्रदेशसभा र प्रतिनिधिसभा चुनाव सम्पन्न भई नयाँ सरकार गठनको संघारमा रहेकाले प्रदेश प्रमुखसहितका दीर्घकालीन प्रभाव राख्ने नियुक्ति नगर्न एमालेले प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवालाई दबाब दिएको हो । ‘यतिबेला...

समानुपातिक सिटले गर्दा धेरै दल राष्ट्रिय दल बन्नबाट बन्चित

मंसिर २७, काठमाडौं – समानुपातिक निर्वाचन प्रणालीबाट विगतका दुइटा संविधानसभामा २२ हजार वा २५ हजार मत ल्याएका दलले प्रतिनिधित्व पाएजस्तै यस पटक त्यस्ता दलले अवसर पाउने छैनन् । अब बन्ने प्रतिनिधिसभामा समानुपातिक निर्वाचन प्रणालीतर्फ कुल सदर मतको न्यूनतम ३ प्रतिशत मत ल्याउने...

उपप्रधानमन्त्री गाेपालमान श्रेष्ठ स्याङ्जा–२ बाट पराजित

मंसिर २७, काठमाडौं – सरकारका उपप्रधान तथा शिक्षा मन्त्री गोपालमान श्रेष्ठ स्याङ्जा–२ बाट पराजित भएका छन् । श्रेष्ठ एमालेकी पद्मा अर्यालसँग ३ हजार ७ सय ६ मतान्तरले पराजित भएका हुन् । बुधबार बिहान सार्वजनिक अन्तिम मत परिणामअनुसार, निर्वाचित अर्यालले ३५ हजार १...