Motivate News

अछाम क्षेत्र २ का जनप्रिय नेता बोगटीको नाम प्रतिनिधिसभामा सिफारिस

अछाम – ४२ वर्ष अगाडी प्रदेश नम्बर ७ को विकट पहाडी जिल्ला अछामको मंगलसेन नगरपालिका वडा न ३ मा जन्मीएका एक कम्न्युनिष्ट व्यक्ति हुन यज्ञ बोगटी ।  जनता द्धारा निर्वाचित जनप्रतिनिधी बाट निर्वाचित जनप्रतिनिधी द्धारा संविधान निर्माण भैसकेपश्चात यहि मंसिर २१ गते हुने प्रतिनिधि सभा निर्वाचन अन्र्तगत अछाम क्षेत्र न २ का जनताको ढुकढुकीका रुपमा रहेका छन ।

स्थानीय तहको निर्वाचन २०७४ अन्र्तगत बोगटीले राजनीति गर्ने पार्टि नेकपा एमालेका उम्मेदवार लाई विजयी गराउन महत्तपुर्ण भुमिका मात्र खेलेनन् । उनी आफै विगत २७ वर्ष देखी एमालेका विभिन्न भातृ संगठन हुदै हाल नेकपा एमाले अछाम जिल्ला सचिबको रुपमा विगत ९ बर्ष देखी अछाममा एमालेको संगठन मजबुत बनाउन महत्वपुर्ण भुमिका खेलीरहेका छन ।

नेकपा एमालेको ईतिहासमा अछाम जिल्ला लाई नेपालकै पार्टिको विवाद रहित सबै कार्यकर्ताको भावना बुझाई पार्टिलाई अनुशाशित र मर्यादित बनाउन सक्ने मध्यका एक नेता बोगटी पनी मानिन्छन । बोगटीले यस अघिका संविधान सभा र स्थानीय निकायको निर्वाचनमा आकांक्षा राखेपनी कार्यकर्ता र पार्टि लाई बलियो बनाउन अरुलाई निष्ठाका साथ सहयोग गरेको ईतिहास साचि छ । उनी सदैव अछामी जनताको सेवामा सर्मपित छन । हाल उनको नाम अछाम क्षेत्र न २ बाट प्रतिनिधि सभा सदस्यमा सिफारिष भएको छ ।

बोगटीको राजनैतिक ईतिहास यस्तो छ
२०४७ साल पौष १५गते अनेरास्ववियू तत्कालिन षोडसा मा बि मंगलसेनको प्रा.क. सदस्य।
२०४८ साल अनेरास्ववियू निर्वाचन क्षेत्र नं २ क्षेत्रीय कमिटी सदस्य
२०४९ साल – अनेरास्ववियू जिल्ला कमिटी सदस्य
२०५० साल – अनेरास्ववियू जिल्ला कमिटी सचिव
२०५१ साल – अनेरास्ववियू जिल्ला सम्मेलन आयोजक कमिटी संयोजक
२०५२ साल – अनेरास्ववियू राष्ट्रिय परिषद सदस्य
२०५४ साल – अनेरास्ववियू केन्द्रीय कमिटी सदस्य
२०५४ साल – पार्टी जिल्ला कमिटी सदस्य (निरन्तर २०५९ सम्म)
२०५९ साल – पार्टी जिल्ला कमिटी सचिवालय सदस्य, कार्यालय सचिव तथा निर्वाचन क्षेत्रीय समन्वय कमिटी सचिव (निरन्तर २०६५ सम्म)
२०६५ साल – पार्टी जिल्ला कमिटी सचिव
२०६९ साल – पार्टी जिल्ला कमिटी सचिव (हालसम्म)

सामाजिक संलग्नता

२०५० साल – ज्ञानोदिप प्रा वि, मंगलसेन (३ को वि व्य स अध्यक्ष ।
२०५९ देखि २०६४ साल सम्म – षोडसा उ मा बि को वि व्य स सदस्य।
नेपाल रेडक्रस अछाम शाखाको आजिवन सदस्य।
अन्य बिभिन्न सामाजिक विकासका गतिबिधिमा सक्रिय रूपमा संलग्ना।

प्रतिकृया दिनुहोस्

वाम गठबन्धन र लोकतान्त्रिकलाई आफ्नैबाट चुनौती

कार्तिक ६,बेनी – म्याग्दीमा गठबन्धन बनाएर निर्वाचनमा होमिएका दलहरुलाई आफ्नैबाट बढी चुनौती देखिएको छ। आइतबार मनोनयन दर्तापछि म्याग्दीका बामगठबन्धन र लोकतान्त्रिक गठबन्धनलाई आफ्नैबाट चुनौती थपिएको देखिएको छ। प्रतिनिधीसभाका लागि म्याग्दीबाट नेपाली काँग्रेसबाट सभापति खम्बीर गर्बुजा, वाम गठबन्धनबाट एमालेका भुपेन्द्र थापा, राप्रपा प्रजातान्त्रिकबाट...

पहिलो चरणको निर्वाचनका लागी ८०२ जनाको मनोनयन

कार्तिक ६, काठमाडौं – आगामी १० मंसिरमा ३२ जिल्लामा हुने पहिलो चरणको प्रतिनिधिसभा तथा प्रदेशसभा सदस्य निर्वाचनका लागि आइतबार ८०२ जनाले मनोनयन दर्ता गरेका छन् । निर्वाचन आयोगले आइतबारको उम्मेदवार मनोनयन दर्ता कार्यक्रम शान्तिपूर्ण र व्यापक जनसहभागितामा सम्पन्न भएको जनाएको छ ।...

गोरखा २ मा बाबुराम र नारायणकाजी वीच रोचक भिडन्त ,आफूले जित्ने दुवैको दाबी

कार्तिक ६,गोरखा – मंसिर १० गते हुने संघीय र प्रदेशसभा निर्वाचनका लागि आईतवार गोरखामा राजनीतिक दलका उम्मेद्ववारले तामझामले मनोनयन दर्ता गराएका छन् । माओवादी, एमाले र कांग्रेस नयाँ शक्तिबीचको गठबन्धनले उम्मेद्ववारी दर्ताको माहौल थप रमाईलो बनेको थियो । उम्मेद्ववारी दर्ता गर्दा चुनावी...

काभ्रे प्रदेश सभा २ “क” मा दुई युवा नेता बीच प्रतिस्पर्धा हुने भएपछि जनता अन्योलमा

कात्तिक ३, काभ्रे – काभ्रे प्रदेश सभा २ “क” मा दुई युवा नेता बीच  प्रतिस्पर्धा हुने भएपछि यहाँको चुनावी माहोल रोचक र प्रतिस्पर्धात्मक बनेको छ । नेकपा एमालेका युबा नेता काभ्रे जिल्ल्ला सचिवालय सदस्य तथा मोर्चा प्रमुख कन्चन अधिकारी एमालेको तर्फबाट र नेपाली...