Motivate News

अछाम क्षेत्र २ का जनप्रिय नेता बोगटीको नाम प्रतिनिधिसभामा सिफारिस

अछाम – ४२ वर्ष अगाडी प्रदेश नम्बर ७ को विकट पहाडी जिल्ला अछामको मंगलसेन नगरपालिका वडा न ३ मा जन्मीएका एक कम्न्युनिष्ट व्यक्ति हुन यज्ञ बोगटी ।  जनता द्धारा निर्वाचित जनप्रतिनिधी बाट निर्वाचित जनप्रतिनिधी द्धारा संविधान निर्माण भैसकेपश्चात यहि मंसिर २१ गते हुने प्रतिनिधि सभा निर्वाचन अन्र्तगत अछाम क्षेत्र न २ का जनताको ढुकढुकीका रुपमा रहेका छन ।

स्थानीय तहको निर्वाचन २०७४ अन्र्तगत बोगटीले राजनीति गर्ने पार्टि नेकपा एमालेका उम्मेदवार लाई विजयी गराउन महत्तपुर्ण भुमिका मात्र खेलेनन् । उनी आफै विगत २७ वर्ष देखी एमालेका विभिन्न भातृ संगठन हुदै हाल नेकपा एमाले अछाम जिल्ला सचिबको रुपमा विगत ९ बर्ष देखी अछाममा एमालेको संगठन मजबुत बनाउन महत्वपुर्ण भुमिका खेलीरहेका छन ।

नेकपा एमालेको ईतिहासमा अछाम जिल्ला लाई नेपालकै पार्टिको विवाद रहित सबै कार्यकर्ताको भावना बुझाई पार्टिलाई अनुशाशित र मर्यादित बनाउन सक्ने मध्यका एक नेता बोगटी पनी मानिन्छन । बोगटीले यस अघिका संविधान सभा र स्थानीय निकायको निर्वाचनमा आकांक्षा राखेपनी कार्यकर्ता र पार्टि लाई बलियो बनाउन अरुलाई निष्ठाका साथ सहयोग गरेको ईतिहास साचि छ । उनी सदैव अछामी जनताको सेवामा सर्मपित छन । हाल उनको नाम अछाम क्षेत्र न २ बाट प्रतिनिधि सभा सदस्यमा सिफारिष भएको छ ।

बोगटीको राजनैतिक ईतिहास यस्तो छ
२०४७ साल पौष १५गते अनेरास्ववियू तत्कालिन षोडसा मा बि मंगलसेनको प्रा.क. सदस्य।
२०४८ साल अनेरास्ववियू निर्वाचन क्षेत्र नं २ क्षेत्रीय कमिटी सदस्य
२०४९ साल – अनेरास्ववियू जिल्ला कमिटी सदस्य
२०५० साल – अनेरास्ववियू जिल्ला कमिटी सचिव
२०५१ साल – अनेरास्ववियू जिल्ला सम्मेलन आयोजक कमिटी संयोजक
२०५२ साल – अनेरास्ववियू राष्ट्रिय परिषद सदस्य
२०५४ साल – अनेरास्ववियू केन्द्रीय कमिटी सदस्य
२०५४ साल – पार्टी जिल्ला कमिटी सदस्य (निरन्तर २०५९ सम्म)
२०५९ साल – पार्टी जिल्ला कमिटी सचिवालय सदस्य, कार्यालय सचिव तथा निर्वाचन क्षेत्रीय समन्वय कमिटी सचिव (निरन्तर २०६५ सम्म)
२०६५ साल – पार्टी जिल्ला कमिटी सचिव
२०६९ साल – पार्टी जिल्ला कमिटी सचिव (हालसम्म)

सामाजिक संलग्नता

२०५० साल – ज्ञानोदिप प्रा वि, मंगलसेन (३ को वि व्य स अध्यक्ष ।
२०५९ देखि २०६४ साल सम्म – षोडसा उ मा बि को वि व्य स सदस्य।
नेपाल रेडक्रस अछाम शाखाको आजिवन सदस्य।
अन्य बिभिन्न सामाजिक विकासका गतिबिधिमा सक्रिय रूपमा संलग्ना।

प्रतिकृया दिनुहोस्

प्रदेश नं. ७ः मुख्यमन्त्रीलाई कालो झण्डा, यस्तो छ कारण !

धनगढी – प्रदेश नम्बर ७ का मुख्यमन्त्री त्रिलोचन भट्टलाई कञ्चनपुरमा कालो झण्डा देखाइएको छ । मुख्यमन्त्रीको सपथ खाएपछि पहिलो पटक कञ्चनपुर पुगेका मुख्यमन्त्री त्रिलोचन भट्टलाई कालोझण्डा देखाइएको हो । प्रदेश सरकार र राष्ट्रिय सभामा पनि दलितको प्रतिनिधित्व कम भएको भन्दै मुख्यमन्त्री भट्टलाई...

राष्ट्रपतिका लागि एमालेमा तीन आकांक्षी : भण्डारी, खनाल र नेम्वाङको लबिङ यस्तो

काठमाडौं – राष्ट्रपति निर्वाचनका लागि निर्वाचन आयोगले मिति तोकेसँगै सत्तासीन दल नेकपा एमाले भित्र दौडधुप बढेको छ । प्रतिनिधिसभा तथा प्रदेशसभा निर्वाचनबाट ठूलो दल बनेको एमालेमा राष्ट्रपतिका लागि सबैभन्दा बढी आकांक्षी देखिएका छन् । आयोगले २९ फागुनमा राष्ट्रपति निर्वाचन मिति तोकेको छ...

सरकार भ्रष्टाचार रोक्न प्रतिबद्ध छ : प्रधानमन्त्री ओली

काठमाडौं – प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले विकास निर्माण लगायत अन्य क्षेत्रमा भएका कानुनी जटिलतालाई खुकुलो पार्ने बताएका छन् । नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघको बधाई ग्रहण गर्दै प्रधानमन्त्री ओलीले कानुनी जटिलता सरलिकरण गरेर चुस्त र छरितो पारिने बताए । ‘सरकारी कार्यालयका टेवलै पिच्छे...

संघीय सरकारमा अब १७ मन्त्रालय कायम रहने : १३ वटा गाभिए

काठमाडौं -अब संघीय सरकारमा बढीमा १७ वटा मन्त्रालय रहने भएका छन् । केन्द्रीकृत शासन प्रणाली अनुसार स्थापना भएका ३० वटा मन्त्रालय गाभिएर १७ वटामा सीमित हुने भएका हुन् । अहिले केन्द्रीय निकाय (प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद कार्यालय) बाहेक ३० वटा मन्त्रालय छन् ।...