Motivate News

फोनमा १ सेकेन्ड कुरा गर्दा १० सेकेन्डको शुल्क तिर्नुपर्ने बाध्यता हटेन

 
असोज ३०, काठमाडौं – टेलिफोनमा कुरा गरेको अवधिकोमात्र शुल्क तिर्नुपर्ने बाध्यत्मक नियमबाट नियमक निकाय नेपाल दूरसंचार प्राधिकरण पछाडि हटेको छ। सेवाप्रदायकहरुको दबाबमा प्राधिकरणका अध्यक्ष दिगम्बर झाले पल्स रेटसम्बन्धि नयाँ व्यवस्था लागू गर्ने निर्णय स्थगित गरेका छन्। यो खबर गोपाल साउदले आजको नयाँ पत्रिका दैनिकमा लेखेका छन्।

प्रधिकरणले यसअघि विभिन्न चरणमा गरी जति कुरा गरेको हो त्यति समयकोमात्र शुल्क लिनुपर्ने व्यवस्था कार्यान्वयन गर्ने निर्णय गरेको थियो,। जसअनुसार पहिलो चरणमा पिएसटिएनमा ६० सेकेन्ड, मोबाइलमा १० सेकेन्ड र अन्तर्राष्ट्रिय कलमा ३० सेकेन्ड पल्स तोकेको थियो। जसअनुसार एक सेकेन्ड कुरा गरेपनि तोकिएको सेकेन्डको शुल्क लिन पाउथे सेवाप्रदायकले।

दोस्रो चरणमा प्राधिकरणले मोबाइलमा १ सेकेन्ड न्यूनतम अवधि निर्धारण गर्ने तयारी गरेको थियो तर उक्त निर्णयबाट प्राधिकरण पछि हटेपछि तत्काल नयाँ व्यवस्था लागू नहुने भएको हो।

प्रतिकृया दिनुहोस्

चर्को पार्किङ शुल्क विवाद

भीमदत्तनगर, ४ साउन – भीमदत्त नगरपालिले चर्को पार्किङ शुल्क लगाएपछि भारतीय नम्बर प्लेटका चारपाङ्ग्रे सवारी साधन आजदेखि नेपाल भित्रिएका छैनन् । स्थानीयवासीले नेपाली चेकपोष्ट र भन्सार जाँचअघि नै नगरपालिकाले पार्किङ शुल्क लिन अनुमति दिएको भन्दै त्यसको विरोध गरेका छन् । विवादपछि आज...

उपचारका लागि देश बाहिर जानुपर्ने बाध्यता अन्त्य गरिने

काठमाडौँ, ४ साउन – उपप्रधान एवं स्वास्थ्य तथा जनसंख्यामन्त्री उपेन्द्र यादवले जनतालाई देश बाहिर उपचार गर्न जानुपर्ने बाध्यता अन्त्य गरिने बताउनुभएको छ । आज बिएण्डबी अस्पतालमा आयोजित कार्यक्रममा उहाँले स्वदेशमा रहेका सरकारी र निजी अस्पतालले जनतालाई सुविधासम्पन्न र गुणस्तरीय सेवा सुलभ रुपमा...

नक्कली सुन देखाएर ठगी गर्ने तीन पक्राउ

काठमाडौँ, ४ साउन – महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौँले एक किलोग्राम नक्कली सुन देखाई ठगी गर्ने तीनजनालाई पक्राउ गरेको छ । परिसरको टोलीले चावहिल, कोटेश्वर र कपन क्षेत्रमा नक्कली एक किलोग्रामको बिस्कुट र एक थान बेरुवा औँठी बेच्न हिँडेको अवस्थामा सिन्धुपाल्चोकका राज लामा,...

गौरीगञ्ज गाउँपालिकामा ‘फ्रि’ वाइफाइ सेवा

भद्रपुर, ४ साउन – झापाको दक्षिण क्षेत्रमा रहेको गौरीगञ्ज गाउँपालिकाले सर्वसाधारण जनतालाई सहज रुपमा इन्टरेनटमा पहुँच पुर्याउने उद्देश्यले निःशुल्क वाइफाइ सेवा शुरु गरेको छ । स्थानीयवासीलाई सूचना प्राप्त गर्न सजिलो होस् भन्ने उद्देश्यले परीक्षणको रुपमा यो सेवा शुरु गरिएको गाउँपालिकाका अध्यक्ष बाबुराजा...