Motivate News

थोरै देखावटी खुशीको पर्दा पछाडिको अनगिन्ती पिडा

 काठमाडौँ – खै देखिन आमा हजुरको मुहारमा त्यो खुशी जुन खुशी मलाइ यो संसार देखाउनु भएको दिन मेरो चिच्याहटसँगै हजुरको मुहारमा देखेका ती खुशीहरु, खै हजुरले जिन्दगीदेखि किन हार खानु भएको थियो त्यो त मलाई थाहा छैन तर त्यो दिन जुन पिडाहरु सहन नसकेर अढाई बर्षकी नाबालिका छोरिलाई छोडी पाँच महिनाको पेटमा भएको भाइसँगै हाम्फालेर मर्छु भनेर त्यो जङ्गलमा कटाएको पाँच रातपछि आफ्नो सन्तान (म) को यादले मृत्युको मुखबाट फर्केको दिन मलाई देखेर हुनुभएको खुशी खै आमा ?

हजुरका अनिगिन्ति पिडाहरुलाई उछिन्न सफल भएका ती जीतका खुसिहरु भाइ जन्मिसकेपछि पनि खै किन हजुरले जिन्दगिदेखि हार खाएर फेरि संसार त्याग्छु भनि  विष खाएर लम्पसार पर्दा यमराजले ढोका मै लिन आउदा पनि हजुरले रुदै गरेको भाइ र मेरो त्यो रुवाईको चिच्याहट र आँसु नियाल्दै ए यमराज तेरो घरमा मेरो छोराछोरीको आवाज सुन्न पाईन्छ ? म जादिन अब मेरो छोराछोरीलाई रुवाएर जा तँ मेरो सन्तानको त्यो आवाज सुनेर जा भनि  जबर्जस्ती मृत्युलाई जितेर फर्केको दिनको त्यो जीतको खुसीहरुको मुहारमा खै आज देखिन आमा ?

मान्छेको जिन्दगीमा दुख पीडा भन्ने त हुन्छ नै तर मेरी आमाको  पीडा अरुको भन्दा बिल्कुलै फरक थियो जस्तोसुकै दुख पिडालाई पनि जितेर हास्ने मेरी आमाको मुहारमा त्यो दिनदेखी खुशी देख्न छोडे आमा !  जुनदिन बाले हजुरको हात समाउदै म अब जान्छु छोराछोरीको ख्याल राखेस आफ्नो ख्याल राखेस काईली भन्दै भगवानको प्यारा हुनुभएको थियो । बा भन्दा अगाडी नै मर्छु भनेर हजुरले गर्नु भएका ती कैयौं प्रयास असफल भएको थियो सायद बा ले नै हामिलाई पहिले छोडेर जानू थियो । त्यहि  दिनदेखि  आमा हजुरको मुहारमा पहिलेको जस्तो खुसीहरु देख्न छोडे मरेपछि मान्छेको केही लादैनन भन्थे तर मेरा बा ले मेरी  आमाको सिन्दुर लगेर गए । हो त्यही दिनदेखि खै हराए आमा हजुरको मुहारमा देखिएका ती पहिलेका जस्ता जीतका खुशीहरु !

लेखुँ खै के लेखुँ सम्झिदा ती बिगतका भोगाईहरु मसिको धब्बा पर्नु अगावै आँसुका धाराहरुले पाना भिजाईदिन्छन अनि मनमै कैद गर्न बाध्य हुन्छु पिडाहरु ।

(अन्जु लामाको वास्तविक घटनामा आधारित)

प्रतिकृया दिनुहोस्

यि हुन भ्रष्टाचारको दलदलमा फस्ने नेताहरु, भ्रष्टाचार विरोधी देखि पहिलो महिला राष्ट्रपतिसम्म !

वैशाख – विश्व जति सभ्य र विकसित हुँदै गइरहेको छ, भ्रष्टाचारका नमिठा खवर पनि उत्तिकै आइरहेका छन् । हुनत अहिले सूचना र सञ्चारको प्रभाव बढी भएर पनि यस्ता खवरहरु बढी सार्वजनिक भएका र बढी फैलिएका होलान् र यस्ता समाचारमा कमी नआउनु भने...

प्रहरीको गिर्दो शाख बचाउन सरकारले प्रहरीको नेतृत्व हेर्नुमा होईन, हेराईलाई प्राथमिकता दियोस्

काठमाडौँ- केही दिनमै आईजीपीको पदमा आसिन हुन पुग्ने भनिएका पात्रहरु जुन देखिन्छन् त्यो हुदै होईनन् । बास्तबमा यिनीहरु को हुन त ? र पहिचानमा यिनीहरु बिच के फरक छन् त ? हेराईलाई पुष्ट्याई गर्ने उनीहरुको आधारहरु के के हुनत् त्यसको हिसाब किताब...

मिडियाबाजी प्रतिस्पर्धा भन्दा पनि कार्यगत मूल्याङ्कनमा देशले नयाँ आइजीपी पाओस्

नयाँ आइजीपीका लागि सर्बेन्द्र, रमेश र धीरुबीच प्रतिस्पर्धा

काठमाडौं – नेपाल प्रहरीमा नयाँ आइजीपी बन्नका लागि दौडधूप सुरु भएको छ । आइजीपी प्रकाश अर्यालले आगामी चैत २९ गतेबाट अवकास पाउने भएपछि नयाँ आइजीपीका लागि डिआइजीहरुबीच रस्साकस्सी सुरु भएको छ । आइजीपी अर्यालसँगै सबै एआईजीहरु उमेर हदका कारण विदा हुँदैछन् ।...

प्रणय दिवस विशेष कविता

  मायालु प्रेमीहरुलाई आँखा आँखा जुधेर नशामा मायाको केसदेखि लिएर पाउ सम्म रुपको बयान के गरूँ हजुरको नियालेर हेर्छु प्रतिविम्ब तिम्रो कोल्टे परेको ऐनामा बैँश फुलेर ढकमक्क भई फुली रहेछ हरेक अंग अंगमा आँखाको निलो पोखरीमा झल्कि रहेछ अलिकति लाज बयान गर्नु...