Motivate News

विप्लव ‘भाइ’ बम पड्काउने होइन दुर्गमका दुःखीलाई डोकामा बोकेर ल्याउनुहोस् -एमाले अध्यक्ष ओली

कात्तिक ३०,काठमाडौं – एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले बुढीगण्डकी जलविद्युत आयोजनाको सम्झौता रद्द गर्ने सरकारको निर्णयको आलोचना गरेका छन्। बुधबार काठमाडौंमा भएको पत्रकार भेटघाटमा ओलीले अन्तर्राष्ट्रिय लगानी प्रभावित हुने गरी सरकारले सनकका भरमा निर्णय गरेको आरोप लगाए।

‘मन्त्रिपरिषद्ले गरेको निर्णय अहिले आएर कसरी रद्द गरियो ? यो नेपालीका लागि गरिएको हो कि कसका लागि ?’, ओलीले प्रश्न गरे, ‘सत्ताबाट बाहिरिने बेलामा मोहन सम्सेरले १९५० मा अंग्रेजसँग सम्झौता गरे, यो सरकार पनि त्यही बाटोमा हिँडेको छ। बुढीगण्डकी कुनै सनकका भरमा गर्ने काम हो?’
चुनाव गराउने दायित्व भएको सरकारले निर्वाचन आचारसंहिता उल्लंघन हुने गरी दीर्घकालीन महत्वका निर्णयमा हात हालेको भन्दै उनले सरकारको आलोचना गरे। ‘म गम्भीरताका साथ भन्न चाहन्छु- एकमुष्ट मुद्दा लड्न नपरोस्’, ओलीले भने, ‘म सचेत गराउन चाहन्छु ।’
चुनावमा धाँधली गर्न दरबन्दी बढाएर प्रहरीका डीआइजी बढुवा गरिएको उनले आरोप लगाए। ‘दरबन्दी किन बढाउनुपर्योध? चुनावका लागि धाँधली गर्न?’, ओलीले प्रश्न गरे।
चारपटक प्रधानमन्त्री हुँदा पनि देउवालाई के गर्ने र के नगर्ने भन्ने थाहा नभएको भन्दै ओलीले कटाक्ष गर्न भ्याए। ‘के गर्न हुन्छ र के गर्न मिल्दैन भन्ने कुरा चारपटक प्रधानमन्त्री हुँदा पनि शेरबहादुरजीलाई थाहा रहेनछ’, उनले भने।
चुनावी अभियानमा भएका हिंसात्मक घटनातर्फ संकेत गर्दै ओलीले विप्लव माओवादीलाई गैरराजनीतिक काम नगर्न सुझाव दिए। ‘यसले तपाईँलाई राष्ट्रिय राजनीतिको मूलधारबाट बाहिर पुर्याैउँछ’, उनले भने, ‘बरु यातायात नभएका ठाउँमा दुःख पाएकालाई डोकामा बोकेर ल्याउनुस्।’ ओलीले विप्लवलाई ‘भाइ’ सम्बोधन गर्दै सुझाव दिएका थिए।
वर्तमान राजनीतिक प्रणालीले स्थायित्व नल्याउने भए पनि एमाले र माओवादी केन्द्रको चुनावी तालमेल र चुनावपछि हुने एकताले देशमा प्रणालीको विकास हुने उनले दाबी गरे। आफूहरूको तालमेल र एकताबाट कांग्रेस आत्तिएर अनावश्यक आरोपहरू लगाएको उनले बताए। ‘हामीलाई लोकतन्त्र विरोधी भन्नुभएको छ, लोकतन्त्रको लाइसेन्स हामीले कतैबाट लिनुपर्दैन’, उनको भनाइ थियो। अन्नपुर्णबाट 

प्रतिकृया दिनुहोस्

बढ्यो खर्च, उठेन राजस्व : सरकारको खर्च खाता ऋणात्मक

काठमाडौं – सरकारको खर्च खातामा बजेटरी प्रणालीभित्रको रकम सकिएको छ। बजेट स्रोतबाट जुट्नुपर्ने रकम सकिएर उल्टो नौ अर्ब रुपैयाँ घाटामा गएको छ। बजेटले सोचेजति वैदेशिक सहायता÷अनुदान र राजस्व नउठेपछि सरकारी खाता ऋणात्मक भएको हो। शुक्रबार कार्यालय खुल्दा खर्च खातामा ६ अर्ब ५५...

समयको ख्याल गरी मिनेट मिनेटको सदुपयोग गर्नू – प्रधानमन्त्री ओली

काठमाडौँ – प्रधानमन्त्री केपी ओलीले सरकार सबैको सुझाव लिन तयार रहेको तर कसैको दबाबमा नपरी काम गर्ने बताएका छन् । उनले भने, सरकार सबैको सुझाव लिन्छ तर कसैको दबाबमा परेर निर्णय लिदैन ।’ प्रधानमन्त्री ओलीले वर्तमान सरकार नेपालको पहिचान बदल्ने लक्ष्यमा रहेकोले...

कर्मचारी माथिको हस्तक्षेप सह्य हुँदैन : काँग्रेस सभापति देउवा

चितवन – नेपाली काँग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाले कुनै पनि बहानामा कर्मचारी माथिको हस्तक्षेप काँग्रेसलाई सह्य नहुने बताएका छन् । नेपाल निजामती कर्मचारी युनियन संघको सातौं महाधिवेशनको आइतबार रत्ननगरमा उद्घाटन गर्दै सभापति देउवाले नेपाली सेना, नेपाल प्रहरी, निजामती कर्मचारी, न्यायपालिका लगायत क्षेत्र स्वतन्त्र...

यातायात ब्यवस्था विभागमा रेकर्ड फायल हराउने समस्या, व्यवस्थित गर्न रिकन्डिसन व्यवसायीको आग्रह

काठमाडौं – नेपाल रिकन्डिसन अटो व्यवसायी संघले यातायात व्यवस्था विभाग एकान्तकुनामा रहेको बागमती कार्यालयमा अत्यधिक फाइल हराउने समस्या भएको बताएको छ । नेपाल रिकन्डिसन अटो व्यवसायी संघका कार्यवाहक अध्यक्ष रमेश कोइरालाको नेतृत्वमा गएको प्रतिनिधि मण्डलले विभागको एकान्तकुनास्थित कार्यालयका प्रमुख डा. टोकराज पाण्डेलाई...