Motivate News

काठमाडौं ४ का बुद्दिजीवी भन्छन, ‘हाम्रो साथ राजन भट्टराईलाई’

काठमाडौ – बाम गठ बन्धन काठमाडौं क्षेत्र नं ४ बुद्दिजीवी सहयोग समितिको बृहत भेला सम्पन्न भएको छ ।चावहिल स्थित ए वान पार्टी प्यालेसमा भएको सो कार्यक्रमको प्रमुख अतिथि नेकपा माओवादी केन्द्रका पोलिट ब्युरो सदस्य एबम निर्वाचन परिचालन कमिटि काठमाडौं क्षेत्र नं ४ का संयोजक धर्म दत्त देवकोटा रहेका थिए ।कार्यक्रममा काठमाडौं क्षेत्र नं ४ प्रतिनिधि सभा क्षेत्रका उम्मेदवार डा। राजन भट्टराई ,प्रदेस क्षेत्र १ का उम्मेदवार निर्मल कुइकेल ,प्रदेस क्षेत्र २ का उम्मेदवार कुसुम कुमार कार्की ,समानुपातिक तर्फका उम्मेदवारहरु निर्मल देउला ,सुन्दर पुर्कुटी,अमर विक र सुनिल कुमार मानन्धरको पनि उपस्थिति रहेको थियो ।

बुद्दिजीवी सहयोग समिति काठमाडौं ४ का संयोजक प्रा।जगत प्रसाद उपाध्यायको अध्यक्षतामा भएको सो कार्यक्रममा ठाकुर प्रसाद खकुरेल, सुरेस कर्माचार्य ,राजेश भट्टराई ,बिष्णु लामिछाने ,सीता ओझा ,डा ।ऋषिराम आचार्य ,प्रा।डा रामचन्द्र भट्टराई ,प्रा।डा विदुर उपाध्याय ,प्रा ।डा।गणेश गुरुङ ,प्रा।डा शिव कुमार राई ,प्रा।डा गोपाल पोख्रेल , राम कुमार श्रेष्ठ ,परमानन्द शाक्य ,विदुर वस्ती र महेन्द्र बहादुर कार्की लगायत विभिन्न क्षेत्रका प्रभुद्ध ब्यक्तितहरुको उपस्थिति रहेको थियो।

कार्यक्रममा बोल्दै प्रदेस क्षेत्र १ का उम्मेदवार निर्मल कुइकेलले देशमा स्थायित्व र विकासका लागि बाम गठ बन्धनको जीत हुनुपर्ने भन्दै ऐतिहासिक महत्व बोकेको आफ्नो क्षेत्रमा जनताले यस पटक आफुलाई रोज्ने बताएका थिए ।महानगरका ४ वटा वडा रहेको प्रदेस १ मा जनमत बढ्दै गएको भन्दै कुइकेलले सम्पूर्ण बुद्दिजीवीलाई सहयोगको अपिल गरेका थिए ।

त्यस्तै प्रदेस क्षेत्र २ का उम्मेदवार कुसुम कुमार कार्कीले यस क्षेत्रमा बुद्दिजीवीहरुले सधै पार्टी र संगठन निर्माणमा सहयोग गरेको भन्दै यो निर्वाचनमा पनि दरिलो साथ पाएकोमा धन्यवाद दिएका थिए ।२ पटक क्षेत्रीय अध्यक्ष भएका कार्कीले क्षेत्र नं ४ का १२ वटै शाखामा रहेका बुद्दिजीवी हरु संग सहकार्य गर्ने अवसर आफुले पाएको भन्दै उनीहरुको उर्जा र सोचले केहि नया काम गर्न प्रेरणा प्रदान गरेको धारणा राखेका थिए ।

सो कार्यक्रममा बोल्दै डा। राजन भट्टराईले अगिल्लो पटक भन्दा यस पटक काठमाडौं ४ मा बुद्दिजीवी हरु सक्रिय बनेको भन्दै यो परिवर्तनको समयमा बाटो देखाउने पथ प्रदर्शक को काम बुद्दिजिविको भएको बताए । उनले आफु पार्टी संगठनको क्षेत्रमा बुद्दिजीवीहरुको नजिक भएको भन्दै सबैलाई सचेत बनाउने कार्यभार बुद्दिजिविको काधमा आएको बताएका थिए ।आफुले घर दैलोको क्रममा जनताको अपार माया र समर्थन प्राप्त गरेको बताउदै डा। भट्टराईले अवका केहि घण्टा सचेत भएर लाग्न सबैलाई अनुरोध गरेका थिए ।

प्रमुख अतिथि देवकोटाले बुद्दिजीवीहरुको भूमिकाका बारेमा धारणा राखेको सो कार्यक्रममा ठाकुर प्रसाद खकुरेलले सबैलाई स्वागत गरेका थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

प्रधानमन्त्री ओली र मोदीबीच चैत २४ गते भेटवार्ता हुने

काठमाडौं – प्रधानमन्त्री केपी ओलीले २३ चैतमा भारत भ्रमण गर्ने तय भएको छ । भ्रमण तीन दिन अर्थात् २५ गतेसम्म हुनेछ । दुई देशका परराष्ट्र मन्त्रालयको आन्तरिक गृहकार्यपछि ओलीको भ्रमण मिति तय भएको हो । आजको नयाँ पत्रिकामा खबर छापिएको छ ।...

वाम एकता बैशाख १० गते घोषणा हुने

काठमाडौं – एमाले र माओवादी केन्द्रले कम्युनिस्ट पार्टी स्थापना दिवस पारेर बैशाख १० गते पार्टी एकता घोषणा गर्ने भएका छन् । स्थापनापछि पटक पटक फुट देखिएको कम्युनिस्ट आन्दोलन एकजुट भएको सन्देश दिन दुवै पार्टीले दिवसकै दिन रोजेका हुन् । २००६ बैशाख १०...

प्रधानमन्त्रीसँग मुख्यमन्त्रीहरूको माग – कानुन, कर्मचारी र बजेट दिनुस्

काठमाडौं – सातवटै प्रदेशका मुख्यमन्त्रीहरूले ‘प्रादेशिक सरकार सञ्चालन नै हुन नसक्ने अवस्था आएको’ उल्लेख गर्दै तत्काल कानुन, कर्मचारी र बजेटको व्यवस्था मिलाइदिन प्रधानमन्त्री केपी ओलीसँग माग गरेका छन् । प्रदेश सरकार बने पनि सबै सरकारी संरचना र संयन्त्रहरू केन्द्र मातहत रहेकाले त्यसलाई...

एसईई परीक्षा सुरुः गणित बाहेकका विषयमा प्रयोगात्मक

  काठमाडौं – यस बर्षको माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसईई) आजदेखि सुरु भएको छ । चार लाख ८५ हजार ५ सय ८६ विद्यार्थीको सहभागी रहने परीक्षा चैत २० गते सम्म सञ्चालन हुने छ । नियमिततर्फ ४ लाख ६१ हजार ५ सय १५ र...