Motivate News

मानव अधिकार हनन् नहुने हाे भने लैङ्गिक हिंसा हुनै सक्दैन – उपप्रमुख खड्का

रामेछाप – रामेछापका नगरपालिकाकाे उपप्रमुख सिर्जना खड्काले कुनै पनि मानिसले अाफ्नाे अधिकार बिना अबरोध पुर्णरुपमा प्रयाेग गर्न पाउने हाे भने लैङ्गिक हिंसा नहुने बताउनु भयाे ।

लैङ्गिक हिंसा विरुद्धको साेह्र दिवसिय अभियानकाे अन्तिम दिन तथा हिजो  मानव अधिकार दिवसकाे अवसरमा अाज रामेछाप नगरपालिकाकाे सहयाेगमा अारविपिडब्लु र जनजागृति महिला बचत तथा सहकारीको अायाेजनमा  विविध कार्यक्रम अन्तर्गत  सचेतना मुलक सडक नाटक , गीत तथा लैङ्गिक हिंसा बिरुद्धकाे नारा सहित रामेछाप बजार परिक्रमा गरि दीप प्रजाेलन समेत गरेकाे छ । कार्यक्रममा रामेछाप नगरपालिका निर्वातचित वडा अध्यक्ष, सदस्यहरु , सुरक्षाकर्मि , मानव अधिकार कर्मी लगाएतकाे सहभागिता हरेकाे थियाे ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

सेनालाई यसरी दिइँदैछ सरकारले धमाधम पैसा

काठमाडौं – सरकारले अति विशिष्ट व्यक्ति (राष्ट्रपति र प्रधानमन्त्री) को प्रयोजनका लागि एकथान इटालियन हेलिकोप्टर खरिद गर्न नेपाली सेना (जंगी अड्डा) लाई १ अर्ब ७० करोड रुपैयाँ उपलब्ध गराएको खबर आजको नागरिक दैनिकमा छ । सरकारले यो आर्थिक वर्ष ०७४\०७५ को पहिलो...

शान्ति इन्टरटेनमेन्टले गर्यो नवलपरासीमा स्वास्थ्य  शिविर र गोर्खामा ३०० वटा व्ल्याङ्केट वितरण

काठमाडौं – शान्ति इन्टरटेनमेन्टको आयोजनामा यो बर्ष पनि निशुल्क स्वास्थ्य शिविर तथा न्यानो बितरण कार्यक्रम आयोजना गरेको छ । शित प्रभाबित क्षेत्रमा गइ निशुल्क स्वास्थ्य कार्यक्रम तथा न्यानो बितरण गरिएको हो । अमेरिकाको काेलाेराडाेमा मुख्य कार्यलय भएको शान्ति इन्टरटेनमेन्टले गत बर्ष पनि...

कालिकोटमा निमोनियाले एकै टोलका तीन शिशुको मृत्यु

कालिकोट- कालिकोटमा भाइरल ज्वरो सहितको निमोनियाका कारण एक सातामा एकै टोलका तीन जना शिशुको मृत्यु भएको छ । भाइरल ज्वरो सहित निमोनियाका कारण खाँडाचक्र नगरपालिका वडा नं. ४ ताडिका बाँचे विककी १ महिना की नातिनी रश्मी विक, दत्त विकका ९ महिनाको छोरा...

स्थानीय तहमा करारमा १५ हजार कर्मचारी भर्ना गर्ने सरकारको तयारी

काठमाडौं – सरकारले स्थानीय तहलाई करिब १५ हजार प्राविधिक कर्मचारी करारमा भर्ना गर्न अनुमति दिने तयारी गरेको छ । कर्मचारी नहुँदा स्थानीय तहले पुँजीगत खर्च गर्न नसकेपछि सरकारले तत्कालका लागि करारमा भर्ना गर्न अनुमति दिन लागेको हो । सरकारले स्थानीय तहलाई अहिले...