Motivate News

एमाले सचिव भट्टराईद्वारा देउवा नेतृत्वको सरकार जनताद्धारा अस्विकृत भैसकेको भन्दै कुनै पनि नियु्क्त नगर्न चेतावनी

काठमाडौं –  सरकारले ७ वटै प्रदेश प्रमुख नियुक्ती गर्ने तयारी गरिहरेको बेलामा नेकपा एमालेले भने कुनै पनि नियु्क्त नगर्न चेतावनी दिएको छ । साथै उसले सरकारले नियुक्त गरेपनि पत्र नबुझ्न पनि आग्रह गरेको छ । एमाले सचिव योगेश भट्टराईले शेरवहादुर देउवा नेतृत्वको वर्तमान सरकार जनताद्धारा अस्विकृत भएको भन्दै, अव वन्ने आफुहरुको सरकारले वर्तमान सरकारका पछिल्ला नियुक्ति र निर्णयहरुको निरन्तरता नदिने नदिने प्रष्ट पार्नुभयो । कामचलाऊ सरकारलाई मनपरी निर्णय नगर्र्न र कर्मचारी नेतृत्वलाई समेत सम्लग्न नहुन एमाले प्रचार विभाग समेत रहेका सचिव भट्टराईले सचेत गराउनुभयो ।

प्रधानमन्त्री देउवाले विहिबारसम्म  प्रदेश प्रमुखहरुको नियुक्ति र प्रदेशका अस्थायी राजधानी तोक्ने बारेमा निर्णय गर्ने तयारी गर्नुभएको छ । प्रतिनिधि तथा प्रदेशसभा एमालेले भने कामचलाउ सरकारले बिभिन्न संस्थानमा राजनीतिक नियुक्ति गर्न थालेको भन्दै आपत्ति जनाउदै आएको छ ।
यसअघि एमाले महासचिव ईश्वर पोखरेलले हिजो  विज्ञप्ति जारी गरि काम चलाउ हैसियतमा सीमित हुनपुगेकोसरकारले विभिन्न निकायमा राजनीतिक नियुक्तिहरू गरेको र गर्न लागेको विषयप्रति पार्टीको ध्यानाकर्षण भएको जनाउनुभएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

धर्म परिवर्तन गराउनेलाई देश निकाला

काठमाडौं – सरकारले धर्म परिवर्तन गराउने व्यक्तिलाई वा संस्थालाई निरुत्साहित गर्ने उद्देश्यले कठोर नीति ल्याउन लागेको छ । विदेशी तथा गैरसरकारी संस्था धर्म परिवर्तनमा संलग्न भएको गुनासो आइरहेकै बेला सरकारले यस्ता गतिविधि नियन्त्रण गर्न संस्थााको दर्ता खारेजी र सम्बद्ध व्यक्तिलाई देश निकालासम्म गर्न...

समृद्धिका लागि चीनसँग सहकार्यः पाँच क्षेत्रमा साझेदारी प्रस्ताव

काठमाडौँ – चीन भ्रमणमा रहेका परराष्ट्रमन्त्री प्रदीपकुमार ज्ञवालीले नेपाल र चीनले दु्रत गतिमा आर्थिक समृद्धि हासिल गर्न दुवै देशले सामुहिक रुपमा पाँच क्षेत्रमा ध्यान केन्द्रित गर्नुपर्ने बताएका छन् । उनले आपसी समृद्धि प्राप्तिका लागि निर्धारण गरेका ५ क्षेत्रमा यातायात र कनेक्टिभिटी, कृषि, उधोग...

चिनियाँ बुद्धिजिवी भन्छन् – ‘एमाले-माओवादी एकता चाँडै होस्’

बेइजिङ –  चिनियाँ बुद्धिजिबी एवम् पुर्वकुटनीतिज्ञहरुले नेपालका ठुई ठुला कम्युनिष्ट पार्टीहरु मिलेर अघि बढ्नुपर्न धरणा राखेका छन् । पार्टी एकताको अन्तिम अवस्थामा आउँदा केही अलमल हुँदै छ भन्ने मैले सुनेको छ । यो राजनीतिक विजयलार्य दुई पार्टीले खेर नफाली अब नेपालको आर्थिक...

एमाले-माओवादी एकता अनिश्चित

काठमाडौं – पार्टी एकतालाई अन्तिमरुप दिन बसेको नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्रका अध्यक्षबीच भएको वार्ताले नयाँ रुप लिन नसकेपछि तिया गफमै सीमित भएको छ । वैशाख ९ मा गर्ने भनिएको पार्टी एकतालाई अन्तिम रुप दिन बिहीबार बालुवाटारमा भएको बैठकले ठोस निर्णय लिन...