Motivate News

मन्त्री बन्दै रामवीर, सहरी विकासमा चर्चा

काठमाडौं – प्रतिनिधी सभामा वाम गठबन्धनले स्पष्ट बहुमत पाएसंगै नयाँ सरकार नेतृत्व नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपि शर्मा ओलीले गर्ने करिब निश्चित छ । नेकपा माओवादी केन्द्र सहितको वाम गठबन्धन निमार्ण गरेर चुनावमा गएपछि प्राप्त स्पष्ट बहुमतको नतिजाले वाम गठबन्धनलाई सरकार बनाउन सजिलो भएको हो । प्रधानमन्त्रीमा केपि ओली करिव निश्चित भएपनि मन्त्री परिषदका अन्य सदस्यहरु को ? र कस्ता ? आउलान भन्ने प्रश्न सर्वत्र चासो र बहसको रुपमा रहेको छ । संविधान अनुसार नयाँ बन्ने सरकारको मन्त्री परिषद जम्मा २५ जनाको हुनेछ । यस वीच आउँदो सरकारमा क–कसलाई समेट्ने भन्ने विषयमा भावि प्रधानमन्त्री ओलीले भित्रि गृहकार्य गरिरहेको बुझीएको छ ।

ओलीले यस अघिनै आउँदो सरकारमा क्षमतावान र अनुभविलाई प्राथमिकता दिने बताइसकेकाले मन्त्री बन्नका लागि सांसदहरु भित्री लविङमा लागिरहेका छन् । प्राप्त जानकारी अनुसार अव मन्त्री बन्नेमा ओलीले केही नामहरु करिव टुङग्याएको बुझिएको छ । माओवादी सहितको सहभागितामा सरकारले पुर्णता पाउने र एमालेको भागमा करिव १५ मन्त्रालय आउने देखिएकाले सोही अनुसार योग्य र क्षमतावान सांसदहरुको लिस्ट तयार पारिएको श्रोतले जानकारी दियो । एमालेबाट मन्त्री हुनेमा योगेश भट्टराई, घनश्याम भुसाल, पद्मा अर्याल, रामवीर मानन्धर, शेरवहादुर तामाङ, लालबावु पण्डित, यज्ञराज सुनुवार, रविन्द्र अधिकारी, रघुवीर महासेठ, छविलाल विश्कर्मा लगायतको नाम अग्रपंतिमा समेटिएको बुझिएको छ ।

एमाले सचिव योगेश भट्टराइले सुचना तथा संचार मन्त्रालयको जिम्मेवारी पाउने सम्भावना छ भने प्रतिनिधी सभाको निर्वाचनमा काठमाडौं क्षेत्र नम्बर ७ मा राप्रपाका विक्रम थापालाई भारी मतान्तरले पराजित गरेका एमाले सांसद रामवीर मानन्धरलाई सहरी विकास मन्त्रालयको जिम्मेवारी दिइन लागेको चर्चा छ । २०४९ साल देखि २०७४ सालसम्म वडाध्यक्ष देखि सांसदसम्ममा अपराजित रहेका मानन्धरको विगतको अनुभव र उनको क्षमतालाई मुल्याङकन गर्दै सहरी विकास मन्त्रालयको जिम्मेवारी दिन ओली सकारात्मक रहेको विश्वस्त श्रोतले जानकारी दिएको छ ।

ओलीका विश्वास पात्रको रुपमा चिनिने मानन्धरले आफूलाई सहरी विकास मन्त्रालयको जिम्मेवारी दिए नमुना काम गरेर देखाउने बताएका छन् ।
त्यस्तै, अरुको पनि योग्यता र क्षमताका आधारमा उचित जिम्मेवारी दिइने ओली निकट श्रोतले जानकारी दियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

बाह्र वर्षमा निरंकुशता गयो, गएन सामन्तवादः लोकतन्त्र प्राप्तीका १२ वर्ष पूरा

काठमाडौँ – निरंकुश राजतन्त्र र हिंसात्मक माओवादी विद्रोह अन्त्य गर्ने दिनको स्मरणमा मुलुकभर लोकतन्त्र दिवस मनाइरहँदा लोकतन्त्रका लागि लड्ने नेताको कार्यशैलीमा परिवर्तन नभएको गुनासो यथावत छ । गणतन्त्र, संघीयता, धर्मनिरपेक्षता, समानुपातिक, समावेशिता मात्रै होइन, तीन तहको चुनावपछिको संविधान कार्यान्वयनले मुलुकमा राजनीतिक आन्दोलनलाई...

सरकारले वाचा पुरा गर्न नसके कांग्रेस पुनः उदाउछ – बामदेव गौतम

काठमाडौँ – एमाले उपाध्यक्ष वामदेव गौतमले सरकारले वाचा पुरा गर्न नसके नेपाली कांग्रेस पुनः उदाउने बताएका छन् । राउटे लोपोन्भमुख सिमान्तकृत वर्ग उत्थान प्रतिष्ठानले काठमाडौंमा आयोजना गरेको ‘आदर्श दम्पती पुरस्कार तथा सम्मान कार्यक्रम’ मा बोल्दै गौतमले मुलुकलाई समृद्ध बनाउन जनताले वाम गठबन्धनलाई...

आज तेह्रौँ लोकतन्त्र दिवस, विभिन्न कार्यक्रम आयोजना गरी देशभर मनाईंदै

काठमाडौँ – तेह्रौँ लोकतन्त्र दिवस विभिन्न कार्यक्रम आयोजना गरी आज देशभर मनाइँदैछ । तत्कालीन राजा ज्ञानेन्द्रले आन्दोलनरत दलको मार्गचित्र बमोजिम वि.सं. २०५९ जेठ ८ गते विघटन भएको संसद वि.सं. २०६३ वैशाख ११ गते पुनःस्थापना गरेका थिए । संसद विघटनपछि सशस्त्र द्वन्द्वका कारण निर्वाचन...

‘हामी विहेअघिका बेहुला – बेहुली’

काठमाडौँ- विभिन्न आशंका उठिरहेका बेला एमाले र माओवादी केन्द्रका अध्यक्षले दुई पार्टीबीच एकता हुनेमा कार्यकर्तालाई आश्वस्त पारेका छन् । कम्युनिष्ट पार्टी स्थापना दिवस तथा लेनिन जयन्तीको अवसवर पारेर आईतबार राजधानीमा आयोजित कार्यक्रममा उनीहरुले एकता आश्चर्यजनक रुप्मा कुनै पनि दिन हुनसक्ने बताए ।...