Motivate News

मन्त्री बन्दै रामवीर, सहरी विकासमा चर्चा

काठमाडौं – प्रतिनिधी सभामा वाम गठबन्धनले स्पष्ट बहुमत पाएसंगै नयाँ सरकार नेतृत्व नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपि शर्मा ओलीले गर्ने करिब निश्चित छ । नेकपा माओवादी केन्द्र सहितको वाम गठबन्धन निमार्ण गरेर चुनावमा गएपछि प्राप्त स्पष्ट बहुमतको नतिजाले वाम गठबन्धनलाई सरकार बनाउन सजिलो भएको हो । प्रधानमन्त्रीमा केपि ओली करिव निश्चित भएपनि मन्त्री परिषदका अन्य सदस्यहरु को ? र कस्ता ? आउलान भन्ने प्रश्न सर्वत्र चासो र बहसको रुपमा रहेको छ । संविधान अनुसार नयाँ बन्ने सरकारको मन्त्री परिषद जम्मा २५ जनाको हुनेछ । यस वीच आउँदो सरकारमा क–कसलाई समेट्ने भन्ने विषयमा भावि प्रधानमन्त्री ओलीले भित्रि गृहकार्य गरिरहेको बुझीएको छ ।

ओलीले यस अघिनै आउँदो सरकारमा क्षमतावान र अनुभविलाई प्राथमिकता दिने बताइसकेकाले मन्त्री बन्नका लागि सांसदहरु भित्री लविङमा लागिरहेका छन् । प्राप्त जानकारी अनुसार अव मन्त्री बन्नेमा ओलीले केही नामहरु करिव टुङग्याएको बुझिएको छ । माओवादी सहितको सहभागितामा सरकारले पुर्णता पाउने र एमालेको भागमा करिव १५ मन्त्रालय आउने देखिएकाले सोही अनुसार योग्य र क्षमतावान सांसदहरुको लिस्ट तयार पारिएको श्रोतले जानकारी दियो । एमालेबाट मन्त्री हुनेमा योगेश भट्टराई, घनश्याम भुसाल, पद्मा अर्याल, रामवीर मानन्धर, शेरवहादुर तामाङ, लालबावु पण्डित, यज्ञराज सुनुवार, रविन्द्र अधिकारी, रघुवीर महासेठ, छविलाल विश्कर्मा लगायतको नाम अग्रपंतिमा समेटिएको बुझिएको छ ।

एमाले सचिव योगेश भट्टराइले सुचना तथा संचार मन्त्रालयको जिम्मेवारी पाउने सम्भावना छ भने प्रतिनिधी सभाको निर्वाचनमा काठमाडौं क्षेत्र नम्बर ७ मा राप्रपाका विक्रम थापालाई भारी मतान्तरले पराजित गरेका एमाले सांसद रामवीर मानन्धरलाई सहरी विकास मन्त्रालयको जिम्मेवारी दिइन लागेको चर्चा छ । २०४९ साल देखि २०७४ सालसम्म वडाध्यक्ष देखि सांसदसम्ममा अपराजित रहेका मानन्धरको विगतको अनुभव र उनको क्षमतालाई मुल्याङकन गर्दै सहरी विकास मन्त्रालयको जिम्मेवारी दिन ओली सकारात्मक रहेको विश्वस्त श्रोतले जानकारी दिएको छ ।

ओलीका विश्वास पात्रको रुपमा चिनिने मानन्धरले आफूलाई सहरी विकास मन्त्रालयको जिम्मेवारी दिए नमुना काम गरेर देखाउने बताएका छन् ।
त्यस्तै, अरुको पनि योग्यता र क्षमताका आधारमा उचित जिम्मेवारी दिइने ओली निकट श्रोतले जानकारी दियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

प्रधानमन्त्री ओली बेइजिङमा

असार ५, बेइजिङ – प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली छ दिने औपचारिक भ्रमणका क्रममा मंगलबार चीनको राजधानी बेइजिङ पुगेका छन् । चीनको राज्य परिषद्का प्रधानमन्त्री ली खछ्याङको निमन्त्रणामा गएका प्रधानमन्त्री ओलीलाई चीनको विदेश मन्त्रालयका सहायक मन्त्री झुयाङ हान हुईले बेइजिङस्थित क्यापिटल अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा...

मेगा बैंक र रिलायवल लाइफ इन्स्योरेन्सबीच बैंकास्योरेन्स सम्झौता

काठमाडौँ – मेगा बैंक नेपाल लिमिटेड र रिलायवल लाइफ इन्स्योरेन्स कम्पनीबीच बैंकास्योरेन्स सम्झौता भएको छ । मेगा बैंकको प्रधान कार्यालयमा मेगा बैंकका वरिष्ठ नायब महाप्रबन्धक महेश ढकाल र रिलायवल लाइफ इन्स्योरेन्स लिमिटेडका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत नारायण बाबु लोहनीले बैंकास्योरेन्स सम्बन्धी सम्झौता पत्रमा...

प्रधानमन्त्रीको चीन भ्रमण अाज : को–को जादैंछन् ?

काठमाडौं –  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली मंगलबार बिहान जम्बो टोली लिएर उत्तरी छिमेकी चीनको भ्रमणमा जाँदै छन् । सरकारी र निजी क्षेत्रका प्रतिनिधि गरी एक सय १९ जना प्रतिधिनि लिएर उनी निजी एयरलाइन्स कम्पनीको विमानमार्फत चीन जान लागेका हुन् । ओलीसँगै ४८...

चीनसँग रेलवे सम्झौता हुँदै, पारवहन तथा यातायातको प्रोटोकल अर्को महिना टुंगिने

असार ५,काठमाडौं –  प्रधानमन्त्री केपी ओलीको चीन भ्रमणका क्रममा ऊर्जा सहकार्य र रेलमार्ग निर्माणको महत्त्वपूर्ण सम्झौता हुने भएको नयाँ पत्रिका दैनिकमा खबर छ । केरुङ–काठमाडौं, काठमाडौं–पोखरा–लुम्बिनी रेलमार्ग निर्माणका लागि विस्तृत परियोजना प्रतिवेदन (डीपीआर) तयार गर्नेसम्बन्धी सम्झौता हुनेछ । यातायात तथा पारवहन सम्झौताको...