Motivate News

यसरी मनाइयो पाँचौ ‘नेपाली टोपी दिवस’ (फोटोफिचर)

काठमाडौं – ‘नेपाली टोपी, नेपाली पहिचानं’ भन्ने नारासहित पाँचौ ‘नेपाली टोपी दिवस’ भब्यताका साथ सम्पन्न भएको छ । कार्यक्रमका अवसरमा आज बिहान ‘जागरुक युवा अभियान नेपाल’ का युवायुवतीहरुले राजधानीको माइतीघर मण्डलादेखि शान्तिवाटिकासम्म प्रभातफेरी आयोजना गरेका छन् ।

र्यालीमा सहभागि युवाहरुले राष्ट्भावले भरिपूर्ण गीतहरु मेरो टोपी कैलाशको शिर जस्तो, गाउछ गीत नेपाली जस्ता गीतहरु गाएका थिए । सहभागिहरुले नेपाली मन नेपाली पन, ह्याप्पी न्यू इयर विथ नेपाली टोपी, यो मन त मेरो नेपाली हो, टोपीको सम्मान, धोतीको सम्मान, जातीय पहिचान खोजौ, राष्टिय पहिचान जोगाऔ लगायतका नारासहितको प्लेकार्ड बोकेका थिए ।

कार्यक्रममा सहभागि युवाहरुले नेपाली पोशाक र नेपाली टोपी लगाएका थिए । कार्यक्रममा युवाहरु मात्रै होईन बालबालिकादेखि महिलाहरु समेत उल्लेख्य सहभागिता थियो । कार्यक्रममा पत्रकार, कलाकार, साहित्यकारहरुको पनि बाक्लो उपस्थित थियो ।


समापन कार्यक्रममा बोल्दै जागरुक युवा अभियान नेपालका संयोजक घनश्याम श्रेष्ठले कार्यक्रममा सहभागि सवैलाई हार्दिक धन्यवाद व्यक्त गर्दै आगामी नेपालीहरुलाई एक सुत्रमा बाड्न कार्यक्रम आयोजना गरेको वताए । नयाँ पुस्ता पश्चिमेली सस्कारतर्फ आँखा चिम्लेर लागेकाले नेपाली पहिचान सहित नयाँ बर्ष मनाउनका लागि जनवरी १ का दिन नेपाली टोपी दिवस मनाउन थालिएको श्रेष्ठको भनाई छ ।

त्यस्तै कार्यक्रमलाई सम्वोधन गर्दै अभियन्ता जनार्जन पौडेलले राष्टियता संकटमा पर्न थालेको अवस्थामा आ आप्mनो ठाउबाट सबैले सहयोग गर्नुपर्ने वताए ।

यसैबीच मकवानपुरको थाहा नगरपालिकामा पनि नेपाली टोपी दिवस मनाईएको छ । लियो क्लवको आयोजनामा प्रभातफेरी कार्यक्रम गरिएको अध्यक्ष अनित बिष्टले जानकारी दिए  ।

त्यस्तै रामेछापमा पनि पाँचौ ‘नेपाली टोपी दिवस’ भब्यताका साथ सम्पन्न गरिएको जागरुक युवा अभियान नेपाल’ रामेछापका संयोजक निरोजकुमार थापाले बताए  ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

प्रधानमन्त्री प्रचण्डले चितवनमा यसरी मतदान गरे (फोटो फिचर)

बैशाख ३१, चितवन – प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले चितवनको भरतपुर महानगरपालिका वडा नं ४ लंकुस्थित लक्ष्मी मावि ‘ख’ मतदान केन्द्रबाट मतदान गरेका छन् । प्रधानमन्त्री प्रचण्डले सबैभन्दा पहिले बिहान ७ बजे नै मतदान गरेका हुन् । लंकु मतदान केन्द्रमा प्रधानमन्त्रीले मतदान गरेपछि...

भव्यताका साथ सम्पन्न भयो सुपर लर्निङ, मोटिभेस्नल एण्ड म्यूजिकल प्रोगाम (फोटो फिचर)

काठमाडौँ – सुपर लर्निङ, मोटिभेस्नल एण्ड म्यूजिकल प्रोगाम भव्यताका साथ सम्पन्न भएको छ । बैशाख २० गते काठमाडौंको प्रज्ञा भवनमा सम्पन्न कार्यक्रममा एघार सय भन्दा बढी युवाहरुको सहभागिता रहेको थियो । कार्यक्रममा डा. यागि विकासानन्दले शैक्षिक सत्रको सुरुवातमा विद्यार्थीलाई पढाइमा प्यासन जगाउने...

विश्व पर्वतारोही पण्डितले नेपालका रास्ट्रपति, प्रधामन्त्रीलार्इ यसरी पुर्याए अन्टारटिकाको सर्बोच्च सिखरमा (फोटो फिचर)

काठमाडौँ – विश्व पर्वतारोही संजय पण्डितले नेपालका रास्ट्रपति देखि प्रधानमन्त्री हुँदै देशका लव्दप्रतिष्ठित व्यक्तित्वहरुलाई अन्टारटिकाको सर्वोच्व शिखरमा पुर्याएका छन् । विस्व पर्वतारोही पण्डितले केहि महिना अघि आफूले आरोहण गरेको अन्टारटिकाको सर्वोच्च सिखर विन्सोंन मासिफमा उनीहरुको फोटो अंकित झण्डा फरफराएर सर्वोच्व शिखरमा पुर्याएका...

यस्तो रह्यो ज्ञान चक्षु स्कुलको १२ औँ बार्षिक उत्सव तथा अभिभावक दिवस (फोटो फिचर)

काठमाडौँ – बाँसवारी स्थित भेटघाट चोकमा रहेको ज्ञान चक्षु English High स्कुलको १२ बार्षिक उत्सव तथा अभिभावक दिवस भव्यता पूर्वक सम्पन्न भएको छ । शनिवार विद्यालयमा समन्न कार्यक्रममा विद्याथीहरुले विभिन्न प्रस्तुति मार्फत आफ्नो प्रतिभा प्रस्तुत गरेका थिए भने विभिन्न विद्यामा उत्कृष्ट विद्यार्थीहरुलाई...