Motivate News

काभ्रेको पनौतीमा पौष २१ र २२ गते आइटी मिट हुने

बनेपा – काठमाडौं  विश्वविद्यालय कम्प्युटर साइन्स तथा इन्जिनीयरिङ डिपार्टमेण्टल क्लवको आयोजनामा २ दिने आइटी मिट हुने भएको छ ।

यही पौष २१ र २२ गते काभ्रेको पनौतीमा रहेको सूचना प्रविधि (आइटी) पार्कमा हुने आइटी मिटमा कम्प्युटरको हार्डवेयर र सफ्टवेयर सम्बधी  प्रदर्शनी हुनेछ । यस्तै ४० देखि ४२ घण्टासम्म नसुतेरै एउटा प्रोजेक्ट विकास गरिने कोअर्डिनेटर प्रतित्राज गिरीले पत्रकार सम्मेलनमा जानकारी दिए । वो प्रोजेक्टलाई ह्याकाथन नाम दिइएको छ ।

कार्यक्रममा योमरी कोड क्याम्प सञ्चालन गरिने र सो क्याम्पमा कम्प्युटरको प्रोग्रामिङ जान्ने जो कोहीले भाग लिन पाउने गिरीले बताए । कार्यक्रममा काभ्रेका प्लस टु कलेज लक्षित आइटी क्यूज सञ्चालन गरिने छ भने विभिन्न कम्पनीका जब सिकर्ससँग करिअर फेअर, नेपालमै दोश्रो पटक आइटी मिटमै आयोजित पेनेट्रेशन टेस्टिङ हुने गिरीले जानकारी दिए ।

कार्यक्रममा आइडिया पिचिङ पनि राखिएको हुँदा जो कोही टेक्नोलोजी इन्थुजियाष्टिक्सले आफूले तयार पारेको डेभलप्मेष्ट, सस्टेनेवल डिभालम्पमेण्ट गोलमा आवद्ध आइडियाहरु प्रस्तुत गर्न पाउने छन । विजेताले प्रस्तुत गरेको आइडियालाई मुर्त रुप दिन काठमाण्डौ युनिभर्सिटी कम्प्युटर क्लवले सहयोग गर्ने भएकोले आफ्ना आइसिटी सम्वद्ध आइडिया लिएर आउन पनि गिरीले आग्रह गरे ।

कार्यक्रममा आल्फा गो फिल्म विश्वमै पहिलो पटक आइटी मिट २०१८ मा प्रर्दशन गरिदै छ । अल्फा गो चलचित्र आर्टिफिसियल इन्टेलिजेन्स सम्बन्धी चलचित्र हो । विश्वप्रसिद्ध खेल गो को मान्छे र ए आइ रोवर्ट बिच हुने प्रतिस्पर्धालाई यस चलचित्रमा रोचक ढंगमा प्रस्तुत गरिएकोले एआई सम्बन्धि सबै विद्यार्थी, शिक्षक र अनुसन्धानकर्ताहरुलाई फाइदा पुग्ने पनि गिरीले जानकारी दिए । कार्यक्रम विज्ञान तथा प्रविधि राज्यमन्त्री विराज बहादुर विष्टले उदघाटन गर्ने कार्यक्रम तय भएको छ ।

कार्यक्रम बारे थप जानकारी http://itmeet.ku.edu.np/ मा पनि गएर हेर्न सकिने बताइएको छ

प्रतिकृया दिनुहोस्

बर्षमा एक खर्बभन्दा बढी ठग्छन् यातायात व्यवसायी

बैशाख ७, काठमाडौं – यातायात व्यवस्था समितिमा गैरनाफामूलक संस्थाका रूपमा दर्ता भएर सार्वजनिक यातायात सञ्चालन गर्दै आएका व्यवसायीले वार्षिक एक अर्ब रुपैयाँभन्दा बढी कर छली गर्दै आएका छन् । व्यवसायीले कर छलीबाहेक उपभोक्ताबाट वार्षिक एक खर्ब रुपैयाँभन्दा बढी ठगी गरिरहेको यातायात व्यवस्था विभाग...

आयल निगम जग्गा खरिदमा घाेटाला: पानबिनै सबा दुई अर्बको कारोबार !

काठमाडौँ – नेपाल आयल निगमले अर्बौ रुपैयाँको कारोबार गर्दा भ्याट र पान नियम उल्लंघन गरेको भेटिएको छ ।जुनसुकै सरकारी निकायले पाँच हजार रुपैयाँ भन्दा बढी कारोबार गर्दा मूल्य अभिवृद्धि कर(भ्याट) वा स्थायी लेखा नम्बर (पान) भएको व्यक्ति वा संस्थासंगमात्र कारोबार गर्नुपर्नेे नियम...

शिक्षाका नाममा व्यापार : वार्षिक शुल्कबाटै आठ अर्ब

काठमाडौँ – निजी विद्यालयहरुले वार्षिक (एनुअल) शुल्कबापत अभिभावकसँग बर्सेनि आठ अर्ब रुपैयाँ असुल्दै आएका छन्। निजी विद्यालयहरुको छाता संगठन निजी तथा आवासीय विद्यालय अर्गनाइजेसन नेपाल (प्याब्सन) को तथ्यांकअनुसार हाल देशभर साढे ६ हजार निजी विद्यालय सञ्चालनमा छन्। ती विद्यालयमा १८ लाख बालबालिका...

कर्मचारीको स्वेच्छिक अवकाश कार्यक्रम रोकियो : ३० अर्ब व्ययभार वचत

काठमाडौं – सरकारले कर्मचारीको स्वेच्छिक अवकाश प्रक्रिया रोकेको छ । संघीय मामला तथा सामान्य प्रशासनमन्त्री लालबाबु पण्डितले तत्कालका लागि स्वेच्छिक अवकाश प्रक्रिया रोकिएको बताए । कर्मचारी समायोजन ऐन संशोधन नहुँदा सम्म अवकाश प्रक्रिया स्थगित गरिएको र संशोधनपछि रोकिने उनले बताए । प्रदेश र स्थानीय...