Motivate News

काभ्रेको पनौतीमा पौष २१ र २२ गते आइटी मिट हुने

बनेपा – काठमाडौं  विश्वविद्यालय कम्प्युटर साइन्स तथा इन्जिनीयरिङ डिपार्टमेण्टल क्लवको आयोजनामा २ दिने आइटी मिट हुने भएको छ ।

यही पौष २१ र २२ गते काभ्रेको पनौतीमा रहेको सूचना प्रविधि (आइटी) पार्कमा हुने आइटी मिटमा कम्प्युटरको हार्डवेयर र सफ्टवेयर सम्बधी  प्रदर्शनी हुनेछ । यस्तै ४० देखि ४२ घण्टासम्म नसुतेरै एउटा प्रोजेक्ट विकास गरिने कोअर्डिनेटर प्रतित्राज गिरीले पत्रकार सम्मेलनमा जानकारी दिए । वो प्रोजेक्टलाई ह्याकाथन नाम दिइएको छ ।

कार्यक्रममा योमरी कोड क्याम्प सञ्चालन गरिने र सो क्याम्पमा कम्प्युटरको प्रोग्रामिङ जान्ने जो कोहीले भाग लिन पाउने गिरीले बताए । कार्यक्रममा काभ्रेका प्लस टु कलेज लक्षित आइटी क्यूज सञ्चालन गरिने छ भने विभिन्न कम्पनीका जब सिकर्ससँग करिअर फेअर, नेपालमै दोश्रो पटक आइटी मिटमै आयोजित पेनेट्रेशन टेस्टिङ हुने गिरीले जानकारी दिए ।

कार्यक्रममा आइडिया पिचिङ पनि राखिएको हुँदा जो कोही टेक्नोलोजी इन्थुजियाष्टिक्सले आफूले तयार पारेको डेभलप्मेष्ट, सस्टेनेवल डिभालम्पमेण्ट गोलमा आवद्ध आइडियाहरु प्रस्तुत गर्न पाउने छन । विजेताले प्रस्तुत गरेको आइडियालाई मुर्त रुप दिन काठमाण्डौ युनिभर्सिटी कम्प्युटर क्लवले सहयोग गर्ने भएकोले आफ्ना आइसिटी सम्वद्ध आइडिया लिएर आउन पनि गिरीले आग्रह गरे ।

कार्यक्रममा आल्फा गो फिल्म विश्वमै पहिलो पटक आइटी मिट २०१८ मा प्रर्दशन गरिदै छ । अल्फा गो चलचित्र आर्टिफिसियल इन्टेलिजेन्स सम्बन्धी चलचित्र हो । विश्वप्रसिद्ध खेल गो को मान्छे र ए आइ रोवर्ट बिच हुने प्रतिस्पर्धालाई यस चलचित्रमा रोचक ढंगमा प्रस्तुत गरिएकोले एआई सम्बन्धि सबै विद्यार्थी, शिक्षक र अनुसन्धानकर्ताहरुलाई फाइदा पुग्ने पनि गिरीले जानकारी दिए । कार्यक्रम विज्ञान तथा प्रविधि राज्यमन्त्री विराज बहादुर विष्टले उदघाटन गर्ने कार्यक्रम तय भएको छ ।

कार्यक्रम बारे थप जानकारी http://itmeet.ku.edu.np/ मा पनि गएर हेर्न सकिने बताइएको छ

प्रतिकृया दिनुहोस्

नेपालमा फेरी बढ्यो इन्धनको मूल्य

काठमाडौं – इन्धनको मूल्य फेरी बढेको छ । नेपाल आयल निगमले अन्तरराष्ट्रिय बजारमा मूल्य बढेको भन्दै बुधबार नेपालमा पनि इन्धनको मूल्य बढाइएको हो । पेट्रोलमा १ रुपैयाँ, डिजेलमा २ र मटितेलमा २ रुपैयाँ मूल्य बढेको निगमले जनाएको छ । यो मूल्य बुधबार...

१०२ मेगावाटको मध्य भोटेकोसी दुई वर्ष भित्र सक्न निर्देशन

काठमाडौं – सिन्धुपाल्चोकमा निर्माणाधीन १ सय २ मेगावाटको मध्यभोटेकोसी जलविद्युत् आयोजनाको काम दुई वर्षमा सम्पन्न गर्न ऊर्जा मन्त्रालय र नेपाल विद्युत् प्राधिकरणले निर्देशन दिएको छ । ऊर्जासचिव अनुपकुमार उपाध्याय र प्राधिकरणका कार्यकारी निर्देशक कुलमान घिसिङले दुई वर्षभित्र निर्माण सक्ने सुनिश्चिता हुने एकीकृत...

शितलहर प्रभावित तराईका २२ जिल्लामा २ करोड २२ लाख रुपैयाँ राहत घोषणा

  पुस २५, काठमाडौं – सरकारले तराईका २२ जिल्लामा केही दिन देखि बढेको चिसोको मारमा परेका सर्वसाधरणलाई २ करोड २२ लाख रुपैयाँ बराबरको राहत वितरण गर्ने निर्णय गरेको छ । सोमबार प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाको निर्देशनमा गृह मन्त्रालयले उक्त निर्णय गरेको हो ।...

म्यानपावर दलालको ठग्ने नयाँ तरिका, यसरी ठगिए दर्जनौँ पूर्व आर्मीहरु

काठमाडौँ – म्यानपावर दलालहरुले नयाँ तरिकाले जनतालाई ठग्ने गरेको खुलासा भएको छ । विभिन्न देशमा सेकुरिटी गार्डका लागि पठाइदिन्छु भन्दै यूवाहरुसंग पैसा उठाएर सम्पर्क विहिन हुनेगरेको पाइएको छ । मोटिभेट न्यूजको सम्पर्कमा आएका पूर्व आर्मीहरुले आफूहरुलाई सुरुमा सिसिएल भन्ने ठाँउमा सेकुरिटी गार्डका...