Motivate News

अस्लिल हर्कतको आयू धेरै लामो रहँदैन – गायिका रीता केसी

काठमाडौं – आधुनिक तथा लोकगीत गाएर चर्चित बनेकी गायिका रीता केसी सांगीतिक दुनियाँमा छुट्टै आयाम थप्न सफल भएकी छन् । २ सय बढी गीतमा आवाज दिएर दर्शक तथा श्रोताको मन मस्तिष्कमा बस्न सफल भएकी गायिका केसीले आफू जिवन्त सांगीतिक दुनियाँमै रमाउने बताउ छिन् ।

सांगीतिक क्षेत्रमा स्थापित हुनको लागि कला र गलाको साथै मेहनत र लगाव पनि उत्तिकै आवश्यक रहने भन्दै गायिका केसी विगत ९ वर्षदेखि यही क्षेत्रमा संघर्षरत छन् । स्थायी घर दाङ भएकी रीता आफ्नो पारिवारिक पृष्ठभूमि गीत संगीतमा नभए पनि सांगीतिक यात्रामा परिवारबाट पाएको साथ र सहयोगमा गर्व गर्छिन् ।

कला र सांस्कृति सम्पदाको धनी जिल्ला दाङले धेरै कलाकार जन्माएको छ । नायक–नायिका तथा गायक गायिकाको भीडमा दाङबाटै स्थापित भएकी रीताको सांगीतिक क्षेत्रमा योगदान पनि निकै प्रशंसनीय छ । सांगीतिक क्षेत्रमा दिएको योगदानकै कारण गायिका केसीले विभिन्न अवार्ड समेत हात पार्न सफल भएकी छन् ।

कुशल गायिका बन्नका लागि संगीतको शिक्षा आवश्यक हुन्छ नै । यही हेतुले उनले हाल संगीत विषयमा स्नाकोत्तर तहको अध्ययन समेत गरिरहेकी छन् । संगीत प्रशिक्षक चण्डीप्रसाद काफ्लेबाट संगीत कक्षा लिएकी केसीले ‘भन के–के गर्नपर्छ तिम्रो साथ पाउनलाई’ बोलको आधुनिक गीतले चर्चा बटुल्न सफल भइन् ।

गायिका केसीले गीत संगीतमा लाग्ने व्यक्तिहरुलाई संगीतको मर्म बुझेर यस क्षेत्रमा लाग्नको लागि आग्रह गरेकी छन् । उनले भनिन्, ‘हाम्रो समाजले अस्लिलतालाई मन पराउँदैन, क्षमता हुनेहरुले उपर्दो गर्नु पर्दैन, सदाबहार कलाकार बन्नुपर्छ, कला संस्कृतिको संरक्षण र सम्वर्दन गर्नमा समर्फित हुनुपर्छ, पछिल्लो समयमा केही त्यस्ता हर्कत देखा परेका छन् यि अस्लिल हर्कतको आयू धेरै लामो रहँदैन ।’ गायिका केसीको स्वर रहेको ‘मुटु चुडिन्छ भन्ने थाहै भएन’ बोलकोे आधुनिक गीत पछिल्लो समयमा बजारमा छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

अशोक दर्जीलाई टंकले बेचे भन्नेलाई धरानका रमेश प्रसाईले भिडियो मार्फत यसरी झपारे

काठमाडौँ – भाईरल व्वाय अशोक दर्जीलाई लिएर पछिल्लो समय बिवाद हुन थालेको छ । पहिले केहि युटुब च्यानलहरुले अन्तर्वार्ता लिएपछि चर्चा कमाएका र आफ्नो पहिलो गीत मन बिनाको धन बजारमा आएपछि अत्याधिक चर्चामा रहेका बाल गायक अशोकदर्जीका बिषयमा उनलाई गायनमा डेव्यु गराएका...

रेखा थापाको चलचित्र ‘मालिका’को ‘हल्का माया के माया’ बोलको गीत सार्वजनिक (हेर्नुस भिडियो)

काठमाडौं – नायिका तथा निर्देशक  रेखा थापाको चलचित्र ‘मालिका’को ‘हल्का माया के माया, गाढा लगाउने…’ बोलको गीत सार्वजनिक गरिएको छ । कर्णालीको जाजरकोट लगायतका विभिन्न ठाउँमा छाँयांकन गरिएको गीतमा देशलाई जोडिएको फिल्मका निर्माता नरबहादुर कार्कीले जानकारी दिए । ‘गीतमा देश प्रेम छ...

अभिनेत्री प्रियंका कार्की र अभिनेता आयुष्मान देशराजबीच टीकाटालो

काठमाडौं – विगत डेढ बर्षदेखि प्रेममा रहेको जोडी नायिका प्रियंका कार्की र नायक आयुष्मान देशराज जोशीले इन्गेजमेन्ट गर्दै आफ्नो सम्बन्धलाई अझै मजबुत बनाएका छन् । शनिबार यो जोडीले इन्गेजमेन्टको टिकाटालो गरेको हो । दुइको इन्गेजमेन्टमा उनीहरुको परिवारमात्र सहभागी थिए । मिडियालाई थाहा...

रविन्द्र आशिष शैलीको तेस्रो आधुनिक गीति संग्रह ‘शैली’ विमोचन

काठमाडौँ – गीतकार रविन्द्र आशिष शैलीको तेस्रो आधुनिक गीति संग्रह ‘शैली’  सार्वजनिक गरिएको छ । बिहिबार एक कार्यक्रमकाबीच पुर्व अर्थमन्त्री तथा गीतकार शंकरप्रसाद कोइराला, बरिष्ठ गीतकार रत्न शमशेर,गीतकार संघका अध्यक्ष चुुणामणी देवकोटा, गीतकार किरण खरेल,गजलकार तथा मुक्तककार ज्ञानुवाकर पौडेल लगायत थुप्रै कवि तथा गीतकारहरुको उपस्थितिमा काठमाण्डौ सिनामंगल...