Motivate News

अस्लिल हर्कतको आयू धेरै लामो रहँदैन – गायिका रीता केसी

काठमाडौं – आधुनिक तथा लोकगीत गाएर चर्चित बनेकी गायिका रीता केसी सांगीतिक दुनियाँमा छुट्टै आयाम थप्न सफल भएकी छन् । २ सय बढी गीतमा आवाज दिएर दर्शक तथा श्रोताको मन मस्तिष्कमा बस्न सफल भएकी गायिका केसीले आफू जिवन्त सांगीतिक दुनियाँमै रमाउने बताउ छिन् ।

सांगीतिक क्षेत्रमा स्थापित हुनको लागि कला र गलाको साथै मेहनत र लगाव पनि उत्तिकै आवश्यक रहने भन्दै गायिका केसी विगत ९ वर्षदेखि यही क्षेत्रमा संघर्षरत छन् । स्थायी घर दाङ भएकी रीता आफ्नो पारिवारिक पृष्ठभूमि गीत संगीतमा नभए पनि सांगीतिक यात्रामा परिवारबाट पाएको साथ र सहयोगमा गर्व गर्छिन् ।

कला र सांस्कृति सम्पदाको धनी जिल्ला दाङले धेरै कलाकार जन्माएको छ । नायक–नायिका तथा गायक गायिकाको भीडमा दाङबाटै स्थापित भएकी रीताको सांगीतिक क्षेत्रमा योगदान पनि निकै प्रशंसनीय छ । सांगीतिक क्षेत्रमा दिएको योगदानकै कारण गायिका केसीले विभिन्न अवार्ड समेत हात पार्न सफल भएकी छन् ।

कुशल गायिका बन्नका लागि संगीतको शिक्षा आवश्यक हुन्छ नै । यही हेतुले उनले हाल संगीत विषयमा स्नाकोत्तर तहको अध्ययन समेत गरिरहेकी छन् । संगीत प्रशिक्षक चण्डीप्रसाद काफ्लेबाट संगीत कक्षा लिएकी केसीले ‘भन के–के गर्नपर्छ तिम्रो साथ पाउनलाई’ बोलको आधुनिक गीतले चर्चा बटुल्न सफल भइन् ।

गायिका केसीले गीत संगीतमा लाग्ने व्यक्तिहरुलाई संगीतको मर्म बुझेर यस क्षेत्रमा लाग्नको लागि आग्रह गरेकी छन् । उनले भनिन्, ‘हाम्रो समाजले अस्लिलतालाई मन पराउँदैन, क्षमता हुनेहरुले उपर्दो गर्नु पर्दैन, सदाबहार कलाकार बन्नुपर्छ, कला संस्कृतिको संरक्षण र सम्वर्दन गर्नमा समर्फित हुनुपर्छ, पछिल्लो समयमा केही त्यस्ता हर्कत देखा परेका छन् यि अस्लिल हर्कतको आयू धेरै लामो रहँदैन ।’ गायिका केसीको स्वर रहेको ‘मुटु चुडिन्छ भन्ने थाहै भएन’ बोलकोे आधुनिक गीत पछिल्लो समयमा बजारमा छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

श्रीपञ्चमीको अवसर पारेर चलचित्र ‘पसिना’को फस्ट लुक सार्वजनिक

काठमाडौं – वर्षैपिच्छे श्रीपञ्चमीको अवसर पारेर सिनेमा घोषणा गर्दै निर्माण गर्ने निर्माण कम्पनी ननस्टप क्रियसनले गत वर्ष श्रीपञ्चमीकै दिन शुभ साईत गरी निर्माण प्रारम्भ गरेको ‘गरौं सत्कर्म वगाउँ पसिना’ भन्ने मुल नारा बोकेको कथानक चलचित्र ‘पसिना’ को सम्पूर्ण प्राविधिक कार्य सकेर प्रदर्शनको...

बिजय नारायण मानन्धरको राष्ट्रिय गीतमा सुरज प्रजापति र रेशु तामाङको अभिनय ( भिडियोसहित)

  काठमाडौं – ‘नँ छ सानु कोही यहाँ नँ छ ठूलो कोही यहाँ ,सबै भन्दा ठूलो गौरव म नेपाली भन्नुमा बोलको अति नै कर्णप्रिय र देशभक्तिले ओतप्रोत भएको राष्ट्रिय गीतको म्यूजिक भिडियो सार्वजनिक गरिएको छ । उक्त गीतलाई बिजय नारायण मानन्धरले गाउनु...

धेरै समयपछि ‘दुई रुपियाँको बिंडी ’ बोलको  मौलीक गीत लिएर फर्किन सीता थापा(भिडियोसहित)

काठमाडौं – करिव दुई दशक अघि माकुरी जालैमा गीतबाट गीत संगीतको यात्रा सुरु गरेकी सुमधुर स्वरकी धनी लोक गायिका सीता थापा जसलाई नेपाली लोक संगीतको क्षेत्रमा काँठे भाकाकी रानी समेत भन्ने गरिन्छ । लामो समयको ग्यापमा भर्खरै १४ बर्ष पछि उनले एकल...

सबैको आखा रसाउने लोक गीत ‘बाचा तोड्यौ नि ’ (हेर्नुस भिडियो)

काठमाडौं –  चर्चित शब्दका खानि नेपाली सांगीतिक आकाशमा चिर परिचित नाम हो बाबुराम बोहोरा। अभिनयबाट परिचय बनायर हाल फेरी अर्को नाम निर्देशकमा पनि जम्न थालेका छन् एक पछि आर्को सफलताको खुड्किलो पार गर्दै आइरहेका बोहोरा तिर्सना म्युजिकका संचालक पनि हुन् । बजारमा...