Motivate News

पछिल्लो समय अम्बिका गुरुङको यी दुइ गीतबाट चर्चित छन् गायक रमेश श्रेष्ठ !

काठमाडौँ – पछिल्लो समय  गायक तथा म्युजिक कम्पोजर रमेश श्रेष्ठ  स्टेज कार्यक्रममा व्यस्त देखिन्छन ।  दोलखामा जन्मिएका श्रेष्ठ काठमाडौंमा बसोबास गरेर गीत संगीतमा  निरन्तर संघर्षरत  छन् । संगीत नै जीवन हो भनेर लागिपरेका श्रेष्ठ दर्शक स्रोता माझ  मेलोडी गायकका रुपमा परिचित छन् । उनी भन्छन – ‘मानिसको पौष्टिक आहारा भनेकै संगीत हो चाहे सुख होस् चाहे दुख होस् जुन अवस्थामा पनि संगीत अपरिकार्य छ’ ।

बिशेष गरेर लोक र आधुनिक  लयको गीत गाउने श्रेष्ठले पछिल्लो समय गीतकार अम्बिका गुरुङको पप गीत ‘अल्झियो’ गीतबाट पनि राम्रो चर्चा कमाउन सफल भएका छन् । यो गीतको सफलता संगै गुरुङकै अर्को देश प्रेमी ‘मेरो देश नेपाल’ बोलको गीत पनि उतिकै चर्चामा छ । स्टेज कार्यक्रममा उनले यहि गीतबाट आफ्नो प्रस्तुति सुरु गर्ने गर्दछन ।

गायक रमेश श्रेष्ठको  आवाजमा रहेको उक्त गीत शब्द  गीतकार गुरुङको रहेको छ, भने संगीत गायक श्रेष्ठले नै भर्नु भएको छ ।

हेर्नुस भिडियो

प्रतिकृया दिनुहोस्

श्रीपञ्चमीको अवसर पारेर चलचित्र ‘पसिना’को फस्ट लुक सार्वजनिक

काठमाडौं – वर्षैपिच्छे श्रीपञ्चमीको अवसर पारेर सिनेमा घोषणा गर्दै निर्माण गर्ने निर्माण कम्पनी ननस्टप क्रियसनले गत वर्ष श्रीपञ्चमीकै दिन शुभ साईत गरी निर्माण प्रारम्भ गरेको ‘गरौं सत्कर्म वगाउँ पसिना’ भन्ने मुल नारा बोकेको कथानक चलचित्र ‘पसिना’ को सम्पूर्ण प्राविधिक कार्य सकेर प्रदर्शनको...

बिजय नारायण मानन्धरको राष्ट्रिय गीतमा सुरज प्रजापति र रेशु तामाङको अभिनय ( भिडियोसहित)

  काठमाडौं – ‘नँ छ सानु कोही यहाँ नँ छ ठूलो कोही यहाँ ,सबै भन्दा ठूलो गौरव म नेपाली भन्नुमा बोलको अति नै कर्णप्रिय र देशभक्तिले ओतप्रोत भएको राष्ट्रिय गीतको म्यूजिक भिडियो सार्वजनिक गरिएको छ । उक्त गीतलाई बिजय नारायण मानन्धरले गाउनु...

धेरै समयपछि ‘दुई रुपियाँको बिंडी ’ बोलको  मौलीक गीत लिएर फर्किन सीता थापा(भिडियोसहित)

काठमाडौं – करिव दुई दशक अघि माकुरी जालैमा गीतबाट गीत संगीतको यात्रा सुरु गरेकी सुमधुर स्वरकी धनी लोक गायिका सीता थापा जसलाई नेपाली लोक संगीतको क्षेत्रमा काँठे भाकाकी रानी समेत भन्ने गरिन्छ । लामो समयको ग्यापमा भर्खरै १४ बर्ष पछि उनले एकल...

सबैको आखा रसाउने लोक गीत ‘बाचा तोड्यौ नि ’ (हेर्नुस भिडियो)

काठमाडौं –  चर्चित शब्दका खानि नेपाली सांगीतिक आकाशमा चिर परिचित नाम हो बाबुराम बोहोरा। अभिनयबाट परिचय बनायर हाल फेरी अर्को नाम निर्देशकमा पनि जम्न थालेका छन् एक पछि आर्को सफलताको खुड्किलो पार गर्दै आइरहेका बोहोरा तिर्सना म्युजिकका संचालक पनि हुन् । बजारमा...