Motivate News

बढ्दै गएको चिसोबाट मुलुकका विभिन्न ठाउँमा २६ जना बढीको मृत्यु

काठमाडौँ – बढ्दै गएको चिसोका कारण मुलुकका विभिन्न ठाउँमा २६ जनाभन्दा बढीको मृत्यु भएको छ । हिजोसम्म जाजरकोटमा ९, हुम्लामा ६, सिरहा र सप्तरीमा ९ र धादिङमा १ जनाको मृत्यु भएको हो । अत्यधिक चिसोका कारण फैलिएको रुघाखोकी, भाइरल ज्वरो र कतिपय ठाउँमा कठ्याङरिएर उनीहरुको मृत्यु भएको हो । एक सातभन्दा लामो लगातारको शीतलहर तथा विहानैदेखि लाग्ने बाक्लो हुस्सुका कारण तराइ र हिमाली जिल्लाहरुका बासिन्दा बढी प्रभावित भएका छन् ।
सिरहा,सप्तरी,धनुषा,कैलाली,सर्लाही,दाङ,मनाङ,कपिल्वस्तु,रुपन्ेही,मुस्ताङ,मनाङ,रुकुम,डोल्पा,हुम्ला जिल्लाका सर्वसाधारणहरु चिसोबाट विपन्न बासिन्दाको दैनिकी कष्टकर बन्दै गएको छ । जाडोका कारण बालबालिका र वृद्धवेद्धा बढी प्रभावित भएका छन् भने मजदुरी गरेर दैनिकी चलाउने मजदुरहरुलाई ज्यान धान्न धौधौ भएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

धर्म परिवर्तन गराउनेलाई देश निकाला

काठमाडौं – सरकारले धर्म परिवर्तन गराउने व्यक्तिलाई वा संस्थालाई निरुत्साहित गर्ने उद्देश्यले कठोर नीति ल्याउन लागेको छ । विदेशी तथा गैरसरकारी संस्था धर्म परिवर्तनमा संलग्न भएको गुनासो आइरहेकै बेला सरकारले यस्ता गतिविधि नियन्त्रण गर्न संस्थााको दर्ता खारेजी र सम्बद्ध व्यक्तिलाई देश निकालासम्म गर्न...

समृद्धिका लागि चीनसँग सहकार्यः पाँच क्षेत्रमा साझेदारी प्रस्ताव

काठमाडौँ – चीन भ्रमणमा रहेका परराष्ट्रमन्त्री प्रदीपकुमार ज्ञवालीले नेपाल र चीनले दु्रत गतिमा आर्थिक समृद्धि हासिल गर्न दुवै देशले सामुहिक रुपमा पाँच क्षेत्रमा ध्यान केन्द्रित गर्नुपर्ने बताएका छन् । उनले आपसी समृद्धि प्राप्तिका लागि निर्धारण गरेका ५ क्षेत्रमा यातायात र कनेक्टिभिटी, कृषि, उधोग...

चिनियाँ बुद्धिजिवी भन्छन् – ‘एमाले-माओवादी एकता चाँडै होस्’

बेइजिङ –  चिनियाँ बुद्धिजिबी एवम् पुर्वकुटनीतिज्ञहरुले नेपालका ठुई ठुला कम्युनिष्ट पार्टीहरु मिलेर अघि बढ्नुपर्न धरणा राखेका छन् । पार्टी एकताको अन्तिम अवस्थामा आउँदा केही अलमल हुँदै छ भन्ने मैले सुनेको छ । यो राजनीतिक विजयलार्य दुई पार्टीले खेर नफाली अब नेपालको आर्थिक...

एमाले-माओवादी एकता अनिश्चित

काठमाडौं – पार्टी एकतालाई अन्तिमरुप दिन बसेको नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्रका अध्यक्षबीच भएको वार्ताले नयाँ रुप लिन नसकेपछि तिया गफमै सीमित भएको छ । वैशाख ९ मा गर्ने भनिएको पार्टी एकतालाई अन्तिम रुप दिन बिहीबार बालुवाटारमा भएको बैठकले ठोस निर्णय लिन...