Motivate News

बढ्दै गएको चिसोबाट मुलुकका विभिन्न ठाउँमा २६ जना बढीको मृत्यु

काठमाडौँ – बढ्दै गएको चिसोका कारण मुलुकका विभिन्न ठाउँमा २६ जनाभन्दा बढीको मृत्यु भएको छ । हिजोसम्म जाजरकोटमा ९, हुम्लामा ६, सिरहा र सप्तरीमा ९ र धादिङमा १ जनाको मृत्यु भएको हो । अत्यधिक चिसोका कारण फैलिएको रुघाखोकी, भाइरल ज्वरो र कतिपय ठाउँमा कठ्याङरिएर उनीहरुको मृत्यु भएको हो । एक सातभन्दा लामो लगातारको शीतलहर तथा विहानैदेखि लाग्ने बाक्लो हुस्सुका कारण तराइ र हिमाली जिल्लाहरुका बासिन्दा बढी प्रभावित भएका छन् ।
सिरहा,सप्तरी,धनुषा,कैलाली,सर्लाही,दाङ,मनाङ,कपिल्वस्तु,रुपन्ेही,मुस्ताङ,मनाङ,रुकुम,डोल्पा,हुम्ला जिल्लाका सर्वसाधारणहरु चिसोबाट विपन्न बासिन्दाको दैनिकी कष्टकर बन्दै गएको छ । जाडोका कारण बालबालिका र वृद्धवेद्धा बढी प्रभावित भएका छन् भने मजदुरी गरेर दैनिकी चलाउने मजदुरहरुलाई ज्यान धान्न धौधौ भएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

अपडेट: पहिरोले घर पुरिँदा पर्वतमा १ जनाकाे मृत्यु, ३ जना गम्भीर घाइते

हराएका ५ जना भने सम्पर्कमा

साउन २, पर्वत – अविरल वर्षापछि खसेको पहिरोले घर पुरिँदा पर्वतमा १ जनाकाे मृत्यु भएकाे छ भने ३ जना गम्भीर घाइते भएका छन्। जिल्लाको जलजला गाउँपालिका–८ स्थित लस्ती बेरनेतामा पहिरो जाँदा लस्ति बेरनेटाका बमबहादुर परियारका १६ वर्षीय छोरा विकास परियारकाे मृत्यु भएकाे...

३३ किलो सुन तस्करी प्रकरण : समितिको कामप्रति प्रधानमन्त्रीको असन्तुष्टिपछि थप अनुसन्धान रोकियो

साउन २,काठमाडौं – ३३ किलो सुन तस्करी प्रकरणबारे छानविन गर्न गठित समितिको कामप्रति प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको असन्तुष्टिपछि थप अनुसन्धान रोकिएको छ । प्रधानमन्त्रीको असन्तुष्टिपछि समिति उक्त प्रकरणको थप अनुसन्धानका लागि अन्य व्यक्रिलाई गिरफ्तार गर्नुभन्दा अहिलेसम्म गरिएको अनुसन्धान प्रतिवेदन बुझाउने तयारीमा जुटेको...

कतारमा हुन गैरहेको विश्वकप फुटबल प्रतियोगिताको सुरक्षार्थ ठूलो संख्यामा नेपाली लैजाने प्रस्ताव

साउन २, काठमाडौं– कतारले सन् २०२२ मा आफ्नो देशमा हुन गैरहेको विश्वकप फुटबल प्रतियोगिताको सुरक्षार्थ ठूलो संख्यामा नेपालीहरुलाई लैजाने प्रस्ताव गरेको छ । मंगलबार नेपालका लागि कतारका राजदूत युसुफ बिन मोहम्मदले गृहमन्त्री रामबहादुर थापा बादलसँगको शिष्टाचार भेटवार्ताका क्रममा सो प्रस्ताव राखेका हुन्...

भारतलाई ८ विकेटले हराउँदै इंग्ल्याण्डले जित्यो तेस्रो एकदिवसीय खेल

साउन २, काठमाडौं –  इंग्ल्याण्डले भारतलाई ८ विकेटले हराउँदै तेस्रो एकदिवसीय खेल जितेको छ । यसका साथै इंग्ल्याण्डले २–१ को जित हात पार्दै श्रृङ्खला आफ्नो नाममा पारेको छ । लीड्सको हेडिंग्ली मैदानमा टस हारेर पहिले ब्याटिङ गरेको भारतले ८ विकेट गुमाउँदै २५६...