Motivate News

शेरबहादुर सत्ता लम्ब्याउन चाहन्छन् : रावल

काठमाडौं । नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष भीम रावलले आफूलाई लोकतन्त्रको मसिहा मान्ने नेपाली कांग्रेसले देखाएको चरित्रबाट उदांगिएको बताएका छन् ।

डोटी काठमाडौं सम्पर्क मञ्चले आयोजना गरेको डोटी जिल्लाबाट निर्वाचित प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभाका सदस्यहरुलाई बधाई तथा शुभकामना कार्यक्रममा बोल्दै उनले अब बन्ने सरकारले सबैलाई न्याय गर्ने बताउँदै वर्तमान देउवा सरकारले जनमतको कदर गरेर तुरुन्त राजीनामा दिनुपर्ने संविधानमा हुँदै नभएको कुरालाई उचालेर सत्ता छोड्न आनाकानी गरेको आरोपसमेत लगाए । ‘राष्ट्रियसभाको विषय कांग्रेसले सत्ता लम्ब्याउने हतियार बनायो यसले उसको नियत नेपाली जनतासामु प्रस्ट भएको छ ’ उनले भने ।

नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्रबीचको एकीकरणलाई कुनै पनि देशी विदेशी चलखेलले रोक्न नसक्ने दावी गर्दै उनले भने, ‘एमाले र माओवादी केन्द्रबीच एकीकरणलाई भाड्न अनेक हर्कत भएका छन् तर अब यी दुई पार्टीको एकतालाई कसैले रोक्न सक्दैन यो मेरो ठोकुवा हो ।’
डोटीबाट प्रतिनिधिसभा सदस्यमा निर्वाचित एमाले सांसद प्रेम बहादुर आलेले सत्ताको चरम दुरुपयोग गरेर केही स्थानहरुमा बुथ कब्जा गर्दासमेत डोटेली जनताले आफुलाई विजयी गराएकोमा धन्यवाद दिँदै अबको आफ्नो काम भनेकै डोटेली जनताको सेवामा समर्पित हुने बताए । सुदूरपश्चिमबाट निर्वाचित भएका सांसदहरुभन्दा आफुले धेरै विकास गरेर देखाउने वाचा गर्दै आलेले भने, ‘अब म डडेलधुराबाट निर्वाचित भएका प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाको भन्दा पनि धेरै विकास गरेरै देखाउँछु यो मेरो डोटेली जनतासामुको वाचा हो, अबको सात नम्बर प्रदेशलाई अन्य प्रदेशको दाँजोमा अब्बल बनाउन म पुरै अहोरात्र लाग्नेछु ’ उनले भने ।

‘आफ्नो जातको जनसंख्या थोरै भएर पनि एउटा मगरको छोरालाई विजयी गराउन जातजाती भन्दा पनि विकास गरेर देखाउन सक्ने हैसियत भएको युवा नेतालाई धेरै अपेक्षा राखेर मतदान गरेको मैले बुझेको छु, म त्यसलाई रत्तिभर डगमगाउन दिन्न ’ उनले बधाई कार्यक्रममा भने । निर्वाचनको समयमा नेताको घरदैलो ढुकेर बस्ने, जनताको नाममा सिन्को नभाँच्ने र अहिले आएर यो भयो त्यो भयो भनेर नेताको सामु चम्चाको काम गर्नेहरुलाई आफुले चिनेको उल्लेख गर्दै आलेले यस्ता दहीचिउरेहरुको कुरामा नेताहरुले ध्यान दिन नहुने बताए ।

‘यो निर्वाचनमा आफुले चाहेर भन्दा पनि एमालेका शीर्षस्थ नेताहरुले मेरो विकल्प छैन भनेरै मलाइ टिकट दिइएको हो, मलाइ यो वा ऊ पक्ष भन्ने थाहा छैन’ आलेले भने । आफु विकासलाई प्राथमिकता दिने ब्यक्ति भएकाले अबको पाँच वर्षमा डोटेली जनताको विकास र समृद्धिको लागि र मत दिएर विजयी गराउनेहरुको शीर उँचो राख्न आफुले कुनै कसर बाँकी नराख्ने बताए ।

डोटी जिल्लाको दिपायललाई सात नम्बर प्रदेशको राजधानी बनाउने अभियानमा आफ्नो पूर्ण समर्थन रहेको बताउँदै दिपायल हरेक हिसाबले प्रदेश सदरमुकाम हुन योग्य शहर भएको उल्लेख गरे । ‘डोटीको दिपायललाई सात नम्बर प्रदेश सदरमुकाम तोकिन माग गर्दै जुन आन्दोलन भइरहेको छ यसमा मेरो पुर्ण साथ र समर्थन छ यो हाम्रो आन्दोलनले गर्दा नै देउवा सरकारले धनगढीलाई सदरमुकाम तोक्न डराएको हो’ उनले उल्लेख गरे ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

प्रिन्सिपल हुनै जन्मीएकोे हुँ जस्तो लाग्छ : गुरुङ

काठमाडौं – काठमाडौंको धापासीमा अवस्थित गिनल्याण्ड स्कुलका फाउण्डर प्रिन्सिपल थकिन कुमार गुरुङका् जीवन र व्यक्तित्वमा आधारित भएर मोटिभेट न्यूज डटकमले व्यक्तित्व विशेष कुराकानी गरेको छ । प्रस्तुत छ प्रिन्सिल गुरुङसंग मोटिभेट न्यूज डटकमका लागि शिवशक्ति आचार्यले गरेको व्यक्तित्व विशेष भिडियो कुराकानी ।...

नेपाल निजामति कर्मचारी यूनियन(संघ) मा यस कारण मेरो उम्मेद्बारी : बुढाथोकी (भिडियो सहित)

काठमाडौं – नेपाल निजामति कर्मचारी यूनियन(संघ)को सातौँ राष्ट्रिय महाधिवेशन आउँदो फागुन ८,९ र १० गते चितवनमा सम्पन्न हुदैछ । संघका बर्तमान सचिव राजेन्द्र बुढाथोकी भावि नेतृत्वको दावि गर्दै अध्यक्ष पदमा उमेद्वारी घोषणा गरेका छन् । उनै बुढाथोकी संग हामीले उनको उमेद्वार किन...

स्थानीय तहमा करारमा १५ हजार कर्मचारी भर्ना गर्ने सरकारको तयारी

काठमाडौं – सरकारले स्थानीय तहलाई करिब १५ हजार प्राविधिक कर्मचारी करारमा भर्ना गर्न अनुमति दिने तयारी गरेको छ । कर्मचारी नहुँदा स्थानीय तहले पुँजीगत खर्च गर्न नसकेपछि सरकारले तत्कालका लागि करारमा भर्ना गर्न अनुमति दिन लागेको हो । सरकारले स्थानीय तहलाई अहिले...

प्रदेश प्रमुख कार्यालयमा सहसचिवः कुन प्रदेशमा को खटिए ?

काठमाडौं – प्रदेश सभाका सांसदहरूले सपथ ग्रहण गर्ने अघिल्लो दिन शनिवार सरकारले सात वटै प्रदेशमा प्रदेश प्रमुख कार्यालयमा सचिव पठाएको छ । प्रदेश प्रमुखको कार्यालयमा खटाइएका कर्मचारी नेपाल सरकारका सहसचिव सरहका कर्मचारी रहेका छन् । समान्य प्रशासन मन्त्रालयका अनुसार एक नम्वर प्रदेशमा...