Motivate News

काठमाडौमा २ दिने ‘स्टार्ट अप’ मेला सञ्चालन हुँदै

काठमाडौं –  विश्वमा बढ्दो प्रतिस्पर्धासंगै हरेक क्षेत्रमा दैनिकी कठिन रुपमा चलिरहेको छ त्यसमा पनि युवाहरुको दैनिकी अझ बढी कठिन बन्दै गएको छ । युवाहरुमा व्यवसाय गर्ने र स्वरोजगार बन्ने तिव्र चाहना हुँदा हुँदै पनि विविध ज्ञानको कमीले गर्दा उनीहरुले व्यवसायिक सफलता हात पार्न सकिरहेका छैनन जसका कारण युवापीढीमा दिन दिनै निराशा बढिरहेको छ । यसै परिप्रेच्छमा युवाहरुलाई स्वरोजगार बनाउनुपर्छ, उद्यमी बनाउनुपर्छ यो प्रतिस्पर्धात्मक युगमा युवाहरु जुटेर अघि बढ्नु पर्छ भन्दै आभा ग्रुपको आयोजनामा विभिन्न देशका युवाहरु संलग्न २ दिने ‘स्टार्ट अप’ मेला काठमाडौंको होटल प्लाटिनियमा सोल्टीमोडमा सञ्चालन हुन लागिरहेको छ ।

स्टार्ट अप भन्ने शव्दले नै शुरुवात भन्ने बुझिन्छ युवाहरुलाई कुनै पनि काम सुरु गर्नु अघि त्यस सम्वन्धमा यथेष्ट ज्ञान दिलाउने हेतुले यो कार्यक्रम सञ्चालन गर्न लागिएको हो । स्टार्ट अप मेला यहि आउँदो फेब्रुअरी १६ र १७ तारिखका दिन सञ्चालन गर्न लागिएको आभा ग्रुपका कन्ट्री प्रोग्राम म्यानेजर थानेश्वर गौतमले बताउनु भएको छ । ‘टुगेदर वी क्यान’ भन्ने मुल नाराका साथ स्थापना भएको आभा ग्रुपले समय समयमा यस्ता कार्यक्रमहरु गर्ने गरिएको अध्यक्ष कैलाश न्यौपानेले बताउनु भएको छ । विशेष गरि नयाँ व्यवसायको खोजिमा रहेका युवाहरुलाई व्यवसाय कसरी छनोट गर्ने,व्यवसाय सम्वन्धि ज्ञान र सीपका बारेमा कसरी जानकारी लिने र लगानी कसरी जुटाउने भन्ने सम्वन्धमा यो मेलामा विशेष जानकारी दिइने भएकाले मेला सबै सहभागीका लागि प्रत्युत्पादक हुने आयोजकले बताएका छन् ।

मेलामा देश विदेशका थुप्रै सहभागीहरुको उपस्थिती रहनुका साथै विदेशबाट दर्जनौ सफल उद्यमीहरु आएर युवालाई ज्ञान र सीप सिकाउने कार्यक्रम रहेको छ । मेलामा सहभागी हुनका लागि फेबु्रअरी १० तारिख सम्ममा अनलाईन फर्म भरेर पठाउन सकिने आयोजकले बताएका छन् । सहभागीका लागि डिनर सहित १५०० दस्तुर तोकिएको छ भने लगानीकर्ताका लागि स्पेशल डिनर सहित ५००० दस्तुर तोकिएको छ । मेलामा विभिन्न सरकारी तथा गैर सरकारी संस्थाहरुको प्रतिनिधित्व रहनुका साथैे विभिन्न राष्ट्रिय एवम अन्तराष्ट्रिय मिडियाहरुले प्रचार प्रसारमा साथ दिने आयोजकले बताएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

आधुनिक गीती एल्वम ‘पहिलो किरण’ बिमोचन

काठमाडौं – गीतकार गोबिन्द गौतमको शव्द एव बिकाश चौधरीद्धारा संगीतबद्ध आधुनिक गीती एल्वम ‘पहिलो किरण’ बिमोचन गरिएको छ । चोभार स्थित एभरेष्ट फाउन्डेसनद्धारा सन्चालीत सगरमाथा चाइल्ड केयर हाउसमा ५० जना बच्चाहरु माझ पहिलो किरण बिमोचन गरिएको हो । गीतकार गोबिन्द गौतमले पहिलो...

कोरिया आकर्षणः पहिलो दिनमै ३० हजारले बुझाए पैसा

काठमाडौं – कोरिया रोजगार अनुमति प्रणाली (ईपीएस) शाखाले नवौं कोरियन भाषा परीक्षाका लागि ठूलो संख्यामा युवा आकर्षण देखिएको छ।भाषा परीक्षाका लागि आवदेन खुला गरेको पहिलो दिन बिहीबार देशभरबाट ३० हजारभन्दा बढी युवाले आवेदनका लागि बैंकमा पैसा जम्मा गरेका छन् । आजको अन्नपूर्ण पोस्टको अर्थतन्त्र पृष्ठमा यो खबर...

कोरियन भाषा परीक्षाको आवेदन फारम आजदेखि खुला,रातभर लाइनमा बस्नु नपर्ने

काठमाडौं – कोरियन भाषा परीक्षाको आवेदन फारम आजदेखि खुला भएको छ ।रोजगार अनुमति प्रणाली ईपीएस अन्तर्गत सन् २०१९ मा कामका लागि दक्षिण कोरिया जान चाहने मा कामदार छनोट गर्न लिइने नवौं चरणको कोरियन भाषा परीक्षाको आवेदन फारम आजदेखि संकलन गर्न लागिएको हो...

नेपाल टेलिकमको मोबाइलमा समस्या, फोन नलाग्दा सेवाग्राही हैरान

काठमाडौं – नेपाल टेलिकमको मोबाइल नेटवर्क बिहीबार बिहान केहीबेर अबरुद्ध रह्याे । नेपाल टेलिकमको पोस्टपेड र प्रिपेड दुवै मोबाइलमा फोन नलाग्ने समस्या देखिएकाे हाे । मोबाइल नेटवर्कमा अाएकाे समस्याले देशभर कै सेवाग्राहीले केहीबेर असुविधा झेले पनि  पछि अवरोध हटेको छ । मोबाइलमा आकस्मिक...