Motivate News

रेलमार्गको ठाउँ सारे रेलमार्ग आउनै नदिने चेतावनी

वुटवल – तिलोत्तमा नगरपालिकाले पूर्व–पश्चिम विद्युतीय रेलमार्गको कामलाई यसअघि नै सर्वे भई विस्तृत आयोजना प्रतिवेदन (डिपिआर) तयार भइसकेकै स्थानबाटै अगाडि बढाइनु पर्ने जनाएको छ । रेलमार्गका लागि बैकल्पिक स्थानबाट सर्वे गर्न थालिएको भन्दै वडा नं. १ र ४ का बासिन्दा त्रसित भइरहँदा नगरपालिकाले आफ्नो धारणालाई प्रष्टाएको हो ।

भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात व्यवस्था मन्त्रालय अन्तर्गतको रेलवे विभागले बुटवलको कालिकानगर क्षेत्रबाट तम्सरिया–बुटवल खण्ड तथा बुटवल–भैरहवा–लुम्बिनी लिङ्कका लागि यसअघि नै सर्वे गरी विस्तृत आयोजना प्रतिवेदन (डिपिआर) तयार गरिसकेको छ । तिलोत्तमा नगर प्रमुख बासुदेव घिमिरेले रेलमार्ग पहिले नै सर्वे भएको स्थानबाट अघि बढाइनु पर्ने बताउँदै ठाउँ सार्ने विषयमा नगरपालिका सहमत नरहने बताए । ‘रेलमार्गको ठाउँ सार्ने विषयमा तिलोत्तमा नगरपालिका सहमत हुनै सक्दैन ’ उनले भने, ‘ठाउँ सार्दै जाने हो भने रेलमार्ग सम्भव पनि छैन ।’

नगरपालिकाले प्रेस विज्ञप्ति जारी गरी रेलमार्गलाई वडा नं. १ र ४ बाट लैजाने भन्दै गरिएको ‘सर्वे’ प्रति ध्यानाकर्षण भएको जनाउँदै उक्त कार्य बन्द गर्न सम्बन्धित पक्षलाई अनुरोध गरिएको छ । सोही विषयलाई लिएर नगरपालिकाले रेल विभागलाई पत्र पठाइसकेको छ । रेल विभागले भने तिलोत्तमाको वडा नं. १ र ४ मा सर्वे नभई ‘अध्ययन’ मात्र गरिएको जनाएको छ ।
नेपाल समाचारपत्रबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्

आधुनिक गीती एल्वम ‘पहिलो किरण’ बिमोचन

काठमाडौं – गीतकार गोबिन्द गौतमको शव्द एव बिकाश चौधरीद्धारा संगीतबद्ध आधुनिक गीती एल्वम ‘पहिलो किरण’ बिमोचन गरिएको छ । चोभार स्थित एभरेष्ट फाउन्डेसनद्धारा सन्चालीत सगरमाथा चाइल्ड केयर हाउसमा ५० जना बच्चाहरु माझ पहिलो किरण बिमोचन गरिएको हो । गीतकार गोबिन्द गौतमले पहिलो...

कोरिया आकर्षणः पहिलो दिनमै ३० हजारले बुझाए पैसा

काठमाडौं – कोरिया रोजगार अनुमति प्रणाली (ईपीएस) शाखाले नवौं कोरियन भाषा परीक्षाका लागि ठूलो संख्यामा युवा आकर्षण देखिएको छ।भाषा परीक्षाका लागि आवदेन खुला गरेको पहिलो दिन बिहीबार देशभरबाट ३० हजारभन्दा बढी युवाले आवेदनका लागि बैंकमा पैसा जम्मा गरेका छन् । आजको अन्नपूर्ण पोस्टको अर्थतन्त्र पृष्ठमा यो खबर...

कोरियन भाषा परीक्षाको आवेदन फारम आजदेखि खुला,रातभर लाइनमा बस्नु नपर्ने

काठमाडौं – कोरियन भाषा परीक्षाको आवेदन फारम आजदेखि खुला भएको छ ।रोजगार अनुमति प्रणाली ईपीएस अन्तर्गत सन् २०१९ मा कामका लागि दक्षिण कोरिया जान चाहने मा कामदार छनोट गर्न लिइने नवौं चरणको कोरियन भाषा परीक्षाको आवेदन फारम आजदेखि संकलन गर्न लागिएको हो...

नेपाल टेलिकमको मोबाइलमा समस्या, फोन नलाग्दा सेवाग्राही हैरान

काठमाडौं – नेपाल टेलिकमको मोबाइल नेटवर्क बिहीबार बिहान केहीबेर अबरुद्ध रह्याे । नेपाल टेलिकमको पोस्टपेड र प्रिपेड दुवै मोबाइलमा फोन नलाग्ने समस्या देखिएकाे हाे । मोबाइल नेटवर्कमा अाएकाे समस्याले देशभर कै सेवाग्राहीले केहीबेर असुविधा झेले पनि  पछि अवरोध हटेको छ । मोबाइलमा आकस्मिक...