Motivate News

नेपाल म्यूजिक अवार्डको नोमिनेशन फागुन १५ गते सार्वजनिक हुने

काठमाडौं— ‘नेपाल म्यूजिक अवार्ड २०७५’ को नोमिनेशन फागुन १५ गते सार्वजनिक हुने भएको छ । चाहाना मिडियाको आयोजनामा आगामी बैशाख १५ गते हुन लागेको अवार्डको आवेदन फारम भर्ने समय सकिएसँगै आयोजकले नोमिनेशन सार्वजनिक गर्ने मिति तोकेको हो । सन् २०१७ भित्र उत्पादन भएका विभिन्न नेपाली गीतसंगीतले अवार्डमा आवेदन फारम भर्न माघ मसान्तसम्मको समय तोकिएको थियो । चाहाना मिडियाले नेपालमा हुने अवार्डमा पहिलो पटक अनलाईन प्रणालीमार्फत फारम भर्ने व्यवस्था मिलाएको थियो । जसमा अनलाइनमार्फत आवेदन दिनेको संख्या अत्याधिक देखिएको छ । चाहाना मिडियाका अध्यक्ष एवं अवार्ड मुल आयोजक समितिका संयोजक सहदेव कोइरालाका अनुसार अनलाईनबाट करिब ११ सय तथा अन्य माध्यमबाट तीनसय बढीले आवेदन दिएका छन् । तीमध्ये ३८ विधाका ‘टप फाइभ’ छानी सार्वजनिक गर्न जुरीलाई आवेदन फारम पठाइएको उनले जानकारी दिए । अब जुरीले आवेदन परेका संगीतकर्मीको मूल्यांकन गरी निर्णय लिनेछन् ।

फागुन १५ गते नोमिनेशन आउट गरेपछि २० गते ‘टप फाइभ’मा पर्ने कलाकारलाई प्रमाणपत्र वितरण गरिने संयोजक कोइरालाले बताए । ‘नयाँलाई प्रोत्साहन र पुरानालाई सम्मान’ गर्ने उद्देश्यले गरिएको यस अवार्डमा ३८ विधाका कलाकारसँगै राष्ट्रकवि माधवप्रसाद घिमिरेलाई ‘लाइफ टाइम अचिभमेन्ट’ अवार्ड, वरिष्ठ लोकगायक बुद्धिकृष्ण लामिछानेलाई लोकसाहित्य सम्मान तथा प्राज्ञ हरिदेवी कोइरालाई विशेष सम्मान गर्ने कार्यक्रम छ ।

नयाँ र पुरानालाई एकै ठाउँमा प्रतिष्पर्धा गराउँदा नयाँ कलाकार क्षमता भएर पनि ओझेल पर्ने र केही गरी अवार्ड पाइहाले पनि अवार्डमा सहभागि पुराना कलाकार खिन्न हुने यथार्थलाई मध्यनजर गर्दै आयोजकले नयाँ र पुराना कलाकारका लागि अवार्ड वर्गीकरण गरेको छ । त्यसअनुसार कम्तिमा पाँच वर्ष सांगीतिक क्षेत्रमा काम गरेकालाई उत्कृष्ट र पाँच वर्षभन्दा कम समयदेखि यस क्षेत्रमा क्रियाशील संगीतकर्मीलाई ‘सर्वोत्कृष्ट नवप्रतिभा अवार्ड’ प्रदान गर्ने व्यवस्था गरिएको सह–संयोजक प्रदीप अधिकारीले जनाए ।

यो विधिबाट अवार्ड प्रदान गर्दा नयाँलाई प्र्रोत्साहन र पुरानालाई सम्मान हुने आयोजकको अपेक्षा छ । टप फाइभ छनोट गर्ने निर्णय जुरीसँग हुनेछ भने सर्वोत्कृष्ट छान्ने प्रक्रिया भने जुरीसँग ५० प्रतिमात्र हुने छ । त्यसबाहेक २० प्रतिशत एसएमएस, १० प्रतिशत आयोजक र २० प्रतिशत अनलाईन भोटिङ हुने छ । अनलाईन भोटिङ भने नेपालमा हुने अवार्डमा पहिलो पटक प्रयोगमा ल्याउन लागिएको हो । अनलाईन भोटिङको प्रयोगबारे आयोजकले प्रमाणपत्र वितरण कार्यक्रममै जानकारी गराउने बताएको छ । कार्यक्रम १५ बैशाख २०७५ मा काठमाडौँको होटल अन्नपूर्णमा हुने छ । कार्यक्रम सफलताको शुभकामना व्यक्त गर्दैै प्रधानमन्त्री एवं एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओली, एमाले सचिव योगेश भट्टराई, पूर्वप्रधानमन्त्री एवं कांग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवा, कांग्रेस युवा नेता गगन थापालगायतले आवश्यक सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता समेत जनाएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

“जसले मेरो” बोलको नयाँ आधुनिक गीत सार्बजनिक (भिडियो)

काठमाडौँ – फेवा टाइम्सको युट्युब च्यानल मार्फत “जसले मेरो” बोलको नयाँ आधुनिक गीतको भिडियो सार्बजनिक गरिएको छ । उक्त गीतमा राजेन्द्र स्यांग्बोको स्वर रहेको छ भने प्रविन गाउँलेको शब्द रहेको छ । यसगीतलाई सुबास सर्जनले संगीत भरेका छन् भने टंक केसीले छायांकन...

चलचित्र ‘कोइला’को ट्रेलर सार्वजनिक

काठमाडौं – चलचित्र ‘कोइला’को ट्रेलर सार्वजनिक भएको छ । आउँदो बर्षको बैशाख २१ गतेबाट प्रदशनमा आउन लागेको उक्त चलचित्रको काठमाडौमा एक कार्यक्रमको आयोजना गरि ट्रेलर सार्वजनिक गरिएको हो । मद्रासि लुक्समा देखिएका प्रज्वलको यो कोइला चलचित्रबाट निकै नै दर्शकको प्रशंसा पाउने आकलन...

आधुनिक गीती एल्वम ‘पहिलो किरण’ बिमोचन

काठमाडौं – गीतकार गोबिन्द गौतमको शव्द एव बिकाश चौधरीद्धारा संगीतबद्ध आधुनिक गीती एल्वम ‘पहिलो किरण’ बिमोचन गरिएको छ । चोभार स्थित एभरेष्ट फाउन्डेसनद्धारा सन्चालीत सगरमाथा चाइल्ड केयर हाउसमा ५० जना बच्चाहरु माझ पहिलो किरण बिमोचन गरिएको हो । गीतकार गोबिन्द गौतमले पहिलो...