Motivate News

तीन सांसदको नियुक्ति अदालतले रोक्न सक्दैन : ओली

काठमाडौँ – प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले तीन सांसदको नियुक्ति सर्वोच्च अदालतले रोक्न नसक्ने बताएका छन् । संघीय संसद भवन परिसरमा दुबै पार्टीका सांसदहरुलाई संयुक्त सम्बोधन गर्दै अध्यक्ष ओलीले राष्ट्रियसभाको तीन सदस्यको नियुक्ति रोक्न अदालतले नसक्ने बताए ।

उनले कार्यपालिकाको अधिकारमा न्यायापालिका प्रवेश गर्न नसक्ने भन्दै सरकारले र सर्वोच्चले आ–आफ्नो काम गर्नु पर्ने बताए । प्रधानमन्त्री ओलीले मन्त्रिपरिषद्ले आफ्नो निर्णय फिर्ता गर्न पनि सक्ने भएकाले तीन सांसदको नियुक्तिको विषयमा अनावश्यक बहस गर्न आवश्यक नभएको पनि बताए । ओलीले नेपाली कानुन पढेर राजनीतिक गर्न खोज्नेहरुका कारण समस्या आएको भन्दै कार्यपालिकाको अधिकारमा हस्तक्षेपकारी भूमिका नखेल्न चेतावनी समेत दिए ।
नेपाल समाचारपत्रबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्

प्रधानमन्त्री ओली र मोदीबीच चैत २४ गते भेटवार्ता हुने

काठमाडौं – प्रधानमन्त्री केपी ओलीले २३ चैतमा भारत भ्रमण गर्ने तय भएको छ । भ्रमण तीन दिन अर्थात् २५ गतेसम्म हुनेछ । दुई देशका परराष्ट्र मन्त्रालयको आन्तरिक गृहकार्यपछि ओलीको भ्रमण मिति तय भएको हो । आजको नयाँ पत्रिकामा खबर छापिएको छ ।...

वाम एकता बैशाख १० गते घोषणा हुने

काठमाडौं – एमाले र माओवादी केन्द्रले कम्युनिस्ट पार्टी स्थापना दिवस पारेर बैशाख १० गते पार्टी एकता घोषणा गर्ने भएका छन् । स्थापनापछि पटक पटक फुट देखिएको कम्युनिस्ट आन्दोलन एकजुट भएको सन्देश दिन दुवै पार्टीले दिवसकै दिन रोजेका हुन् । २००६ बैशाख १०...

प्रधानमन्त्रीसँग मुख्यमन्त्रीहरूको माग – कानुन, कर्मचारी र बजेट दिनुस्

काठमाडौं – सातवटै प्रदेशका मुख्यमन्त्रीहरूले ‘प्रादेशिक सरकार सञ्चालन नै हुन नसक्ने अवस्था आएको’ उल्लेख गर्दै तत्काल कानुन, कर्मचारी र बजेटको व्यवस्था मिलाइदिन प्रधानमन्त्री केपी ओलीसँग माग गरेका छन् । प्रदेश सरकार बने पनि सबै सरकारी संरचना र संयन्त्रहरू केन्द्र मातहत रहेकाले त्यसलाई...

एसईई परीक्षा सुरुः गणित बाहेकका विषयमा प्रयोगात्मक

  काठमाडौं – यस बर्षको माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसईई) आजदेखि सुरु भएको छ । चार लाख ८५ हजार ५ सय ८६ विद्यार्थीको सहभागी रहने परीक्षा चैत २० गते सम्म सञ्चालन हुने छ । नियमिततर्फ ४ लाख ६१ हजार ५ सय १५ र...