Motivate News

भारतीय सीमा क्षेत्रमा नेपालीलाई सधैंको सास्ती

 

दार्चुला – दार्चुलाको उत्तरी व्यास गाउँपालिकाका बासिन्दा भारतीय सीमा क्षेत्रमा अनेकौं समस्या भोग्न बाध्य छन् । यहाँका नागरिकले भारतीय प्रशासनबाट विभिन्न दुव्र्यवहार भोग्न बाध्य भएको गुनासो गरेका छन् । भारतीय सुरक्षाकर्मीको दुव्र्यवहार, तुइन काटिने, सुरक्षा जाँचका नाममा खानतलासी, माल–सामानमा रोकतोक तथा यात्रा अनुमतिपत्रको समस्या भोग्नु परिरहेको स्थानीयको भनार्इ छ ।

पछिल्लो समय भारतीय पक्षले नेपालतिर मानवबस्ती नभएको तथा राज्यको उपस्थिति नभएको व्यास गाउँपालिका–२ ताम्पाकु, घाटबगर, दोपखे नज्यगं क्षेत्रमा नेपाली भूमिको प्रयोग तथा प्राकृतिक साधनको समेत दोहन गरेको तथ्य खुलेको छ । भारतमा सडक निर्माणका बाहानामा नेपाली भूमिको दोहन समेत गरिरहँदा नेपाल सरकार रमिते बनिरहेको पत्रकार महासंघ दार्चुलाका अध्यक्ष शंकरसिंह धामीको आरोप छ ।

सीमापारि निर्माण हुने सडकमा प्रयोग गरिएका विस्फोटक पदार्थले नेपालतर्फ गम्भीर क्षति पुग्ने गरेको छ भने वन पैदावार तथा वन्यजन्तुको समेत चोरी–सिकार हुने गरेको छ । भारतीय पक्षले नेपाल सरकारको अनुमति बिनै महाकाली नदीमा एकतर्फी पुल बनाई नेपाली भूमिमै आएर बाटो बनाएको र डोजर प्रयोग भएको घटना प्रकाशमा आएसँगै यससँगै जोडिएका अन्य तथ्य समेत सतहमा आउन थालेका छन् ।
अन्नपूर्णबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्

आधुनिक गीती एल्वम ‘पहिलो किरण’ बिमोचन

काठमाडौं – गीतकार गोबिन्द गौतमको शव्द एव बिकाश चौधरीद्धारा संगीतबद्ध आधुनिक गीती एल्वम ‘पहिलो किरण’ बिमोचन गरिएको छ । चोभार स्थित एभरेष्ट फाउन्डेसनद्धारा सन्चालीत सगरमाथा चाइल्ड केयर हाउसमा ५० जना बच्चाहरु माझ पहिलो किरण बिमोचन गरिएको हो । गीतकार गोबिन्द गौतमले पहिलो...

कोरिया आकर्षणः पहिलो दिनमै ३० हजारले बुझाए पैसा

काठमाडौं – कोरिया रोजगार अनुमति प्रणाली (ईपीएस) शाखाले नवौं कोरियन भाषा परीक्षाका लागि ठूलो संख्यामा युवा आकर्षण देखिएको छ।भाषा परीक्षाका लागि आवदेन खुला गरेको पहिलो दिन बिहीबार देशभरबाट ३० हजारभन्दा बढी युवाले आवेदनका लागि बैंकमा पैसा जम्मा गरेका छन् । आजको अन्नपूर्ण पोस्टको अर्थतन्त्र पृष्ठमा यो खबर...

कोरियन भाषा परीक्षाको आवेदन फारम आजदेखि खुला,रातभर लाइनमा बस्नु नपर्ने

काठमाडौं – कोरियन भाषा परीक्षाको आवेदन फारम आजदेखि खुला भएको छ ।रोजगार अनुमति प्रणाली ईपीएस अन्तर्गत सन् २०१९ मा कामका लागि दक्षिण कोरिया जान चाहने मा कामदार छनोट गर्न लिइने नवौं चरणको कोरियन भाषा परीक्षाको आवेदन फारम आजदेखि संकलन गर्न लागिएको हो...

नेपाल टेलिकमको मोबाइलमा समस्या, फोन नलाग्दा सेवाग्राही हैरान

काठमाडौं – नेपाल टेलिकमको मोबाइल नेटवर्क बिहीबार बिहान केहीबेर अबरुद्ध रह्याे । नेपाल टेलिकमको पोस्टपेड र प्रिपेड दुवै मोबाइलमा फोन नलाग्ने समस्या देखिएकाे हाे । मोबाइल नेटवर्कमा अाएकाे समस्याले देशभर कै सेवाग्राहीले केहीबेर असुविधा झेले पनि  पछि अवरोध हटेको छ । मोबाइलमा आकस्मिक...