Motivate News

प्रसंग इक्यानको निर्वाचन : संस्थापन पक्षले कमजोरलाई अगाडी सार्दा विपक्षीलाई फाइदा

काठमाडौँ – नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ (इक्यान)को नयाँ कार्यसमिति चयनका लागि यही बैशाख ८ गते निर्वाचन हुँदैछ । दुई वर्ष अगाडि अध्यक्ष बनेका प्रकाश पाण्डेको कार्यकाल यही फागुनमा सकिएको थियो ।

यो पटक पनि दुई प्यानविच प्रतिशपर्दा हुने देखिएको छ । बर्तमान अध्यक्ष प्रकाश पाण्डेले इक्यानमा दोश्रो कार्यकाल खान नचाहेकाले उनले आफ्नो प्यानलबाट बर्तमान उपाध्यक्ष तथा रोयल एजुकेशन फाउण्डेशनका प्रबन्ध निर्देशक विश्णुहरी पाण्डेलाई अगाडी सारेका छन् । उनीसंगै प्रतिशर्दा गरेका नेक्कोटेक टेक्नोलोजिका सरोज कुमार बस्नेत यो पटकपनि उमेद्वारी दिदैछन ।

दुुबै पक्ष प्यानलनै बनाएर निर्वाचनमा होमीने तयारीमा रहेको बताइएको छ । संस्थापन पक्षले विश्णुहरी पाण्डेको अध्यक्षतामा पूर्व कोषाध्यक्ष शालिकराम भण्डारी, यसोदा भट्टराई र बर्तमान कोषाध्यक्ष खड्ग लिम्बुलाई उपाध्यक्षमा अगाडी सारेको छ भने बस्नेत प्यानलले सरोज बस्नेतको अयक्षतामा बर्तमान बरिष्ठ उपाध्यक्ष राजेन्द्र रिजाल, पूर्व महासचिव महेशबाबु तिमल्सिना, वर्तमान सचिव उमेश ढुंगेललाई उपाध्यक्षमा अगाडी सारेको छ । त्यस्तै महासचिवमा बस्नेत प्यानलले वर्तमान महासचिव सन्तोश प्याकुरेललाई अगाडी सार्ने तयारी गरेको छ भने संस्थापन प्यानलले अहिलेसम्म फाइनल गर्न सकेको छैन यद्येपी वर्तमान प्रथम सचिव देविदास भट्टराईले दावि गरिरहेका छन तर अध्यक्ष पाण्डेले शेषराज भट्टराईलाई प्रस्ताव गरेका छन् ।

प्रिमियर कलेज, एभरेष्ट कलेज, कोलम्बस कलेज लगायत आधा दर्जन कलेजका संचालक रहेका अध्यक्षका प्रत्यासी विश्णुहरी पाण्डे इक्यानमा समय दिन नसक्ने भन्दै इक्यानियनहरुले साथ नदिने बुझिएको छ । उनले चौधरी गु्रप संगको सहकार्यमा अटोमोवाइल्स ब्यावसाय पनि गर्दै आएका छन । उनी इक्यानमा यस कारण कमजोर छन की उनको नाममा कन्सल्टेन्सी छ तर त्यो कन्सल्टेन्सी उनका भाई कृष्णहरी पाण्डेले चलाई रहेकाछन, राजनिति गर्नका लागि इक्यानमा लागेका पाण्डे एमाले विदेश विभिगका सदस्य समेत हुन् । पार्टीमा प्रोफाइल बनाउनका लागि उनले अध्यक्षमा लड्न लागेको नाम उल्लेख नगर्ने सर्तमा एक कन्सल्टेन्सी ब्यावसायीले बताए । उनी इक्यानमा आए इक्यानियनहरुलाई समय दिन नसक्ने र इक्यान कमजोर बन्ने ब्यावसायीको भनाइछ । तर उनीसंग आफ्नै जनमत भने छ ।

उता सरोज बस्नेत पनि नेपाली काँग्रेसका साना तिना नेता हुन तर उनी कन्सल्टेन्सीमा रमेर बसेका ब्यक्ति भएकाले इक्यानियनहरुले साथ दिने उनको भनाई छ । प्रकाश पाण्डेले इक्यान छोड्नुनै गल्ती भएको ति ब्यावसायीको भनाई छ । प्रकाश पाण्डेले इक्यानमा अपेक्षाकृत काम गर्न नसकेपनि पहिल भन्दा धेरै राम्रा काम गरेको उनको भनाई छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

इक्यानमा विष्णुहरि पाण्डेको उदय

काठमाडौं – नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ (इक्यान)मा विष्णुहरि पाण्डेको उदय भएको छ । शनिबार सम्पन्न निर्वाचनमा पाण्डेले सरोजकुमार बस्नेतलाई १२ मतले पराजित गर्दै इक्यानको नेतृत्व सम्हालेका हुन । कुल खसेको ३४३ मतमध्ये पाण्डेले १७७ मत ल्याए भने बस्नेतले १६५ मत ल्याए ।...

इक्यानका सदस्यलाई समस्या पर्दा २४ सै घण्टा उपलब्ध हुन्छु :सरोज बस्नेत (भिडियो सहित)

काठमाडौँ – नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ (इक्यान)को नयाँ नेतृत्वका लागि आगामी शनिबार निर्वाचन हुँदैछ । यतिखेर विष्णुहरी पाण्डे र सरोज कुमार बस्नेत प्यानल नै बनाएर निर्वाचनको मैदानमा छन । दुबै टिमले आफूले चुनाव जित्ने दावि समेत गरिरहेका छन । यसविच अध्यक्षका एक...

इक्यानका मतदाताले सुन र पित्तल छुट्याउने क्षमता राख्नुहुन्छ, सानदार चुनाव जित्छु : सन्तोष प्याकुरेल

काठमाडौँ – नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ (इक्यान)को आगामी निर्वाचनका लागि सरोज बस्नेत प्यानलबाट महासचिवका उमेद्वार छन सन्तोष प्याकुरेल । हामीले इक्यान निर्वाचनको संघारमा उनको उमेद्वारी र चुनावि एजेण्डाका विषयमा केन्दीत रहेर कुराकानी गरेकाछौँ । प्रस्तुत छ महासचिवका उमेद्वार डाँगीसंग मोटिभेट टिभिका लागि...

हिसाव खोज्न साधारण सभा कुर्न पर्दैन, हरेक महिना सार्वजनिक गर्छु : सुर्य बहादुर डाँगी

काठमाडौँ – नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ (इक्यान)को आगामी निर्वाचनका लागि सरोज बस्नेत प्यानलबाट कोषाध्यक्षका उमेद्वार छन सुर्यबहादुर डाँगी । हामीले इक्यान निर्वाचनको संघारमा उनको उमेद्वारी र चुनावि एजेण्डाका विषयमा केन्दीत रहेर कुराकानी गरेकाछौँ । प्रस्तुत छ कोषाध्यक्षका उमेद्वार डाँगीसंग मोटिभेट टिभिका लागि...