Motivate News

प्रसंग इक्यानको निर्वाचन : संस्थापन पक्षले कमजोरलाई अगाडी सार्दा विपक्षीलाई फाइदा

काठमाडौँ – नेपाल शैक्षिक परामर्श संघ (इक्यान)को नयाँ कार्यसमिति चयनका लागि यही बैशाख ८ गते निर्वाचन हुँदैछ । दुई वर्ष अगाडि अध्यक्ष बनेका प्रकाश पाण्डेको कार्यकाल यही फागुनमा सकिएको थियो ।

यो पटक पनि दुई प्यानविच प्रतिशपर्दा हुने देखिएको छ । बर्तमान अध्यक्ष प्रकाश पाण्डेले इक्यानमा दोश्रो कार्यकाल खान नचाहेकाले उनले आफ्नो प्यानलबाट बर्तमान उपाध्यक्ष तथा रोयल एजुकेशन फाउण्डेशनका प्रबन्ध निर्देशक विश्णुहरी पाण्डेलाई अगाडी सारेका छन् । उनीसंगै प्रतिशर्दा गरेका नेक्कोटेक टेक्नोलोजिका सरोज कुमार बस्नेत यो पटकपनि उमेद्वारी दिदैछन ।

दुुबै पक्ष प्यानलनै बनाएर निर्वाचनमा होमीने तयारीमा रहेको बताइएको छ । संस्थापन पक्षले विश्णुहरी पाण्डेको अध्यक्षतामा पूर्व कोषाध्यक्ष शालिकराम भण्डारी, यसोदा भट्टराई र बर्तमान कोषाध्यक्ष खड्ग लिम्बुलाई उपाध्यक्षमा अगाडी सारेको छ भने बस्नेत प्यानलले सरोज बस्नेतको अयक्षतामा बर्तमान बरिष्ठ उपाध्यक्ष राजेन्द्र रिजाल, पूर्व महासचिव महेशबाबु तिमल्सिना, वर्तमान सचिव उमेश ढुंगेललाई उपाध्यक्षमा अगाडी सारेको छ । त्यस्तै महासचिवमा बस्नेत प्यानलले वर्तमान महासचिव सन्तोश प्याकुरेललाई अगाडी सार्ने तयारी गरेको छ भने संस्थापन प्यानलले अहिलेसम्म फाइनल गर्न सकेको छैन यद्येपी वर्तमान प्रथम सचिव देविदास भट्टराईले दावि गरिरहेका छन तर अध्यक्ष पाण्डेले शेषराज भट्टराईलाई प्रस्ताव गरेका छन् ।

प्रिमियर कलेज, एभरेष्ट कलेज, कोलम्बस कलेज लगायत आधा दर्जन कलेजका संचालक रहेका अध्यक्षका प्रत्यासी विश्णुहरी पाण्डे इक्यानमा समय दिन नसक्ने भन्दै इक्यानियनहरुले साथ नदिने बुझिएको छ । उनले चौधरी गु्रप संगको सहकार्यमा अटोमोवाइल्स ब्यावसाय पनि गर्दै आएका छन । उनी इक्यानमा यस कारण कमजोर छन की उनको नाममा कन्सल्टेन्सी छ तर त्यो कन्सल्टेन्सी उनका भाई कृष्णहरी पाण्डेले चलाई रहेकाछन, राजनिति गर्नका लागि इक्यानमा लागेका पाण्डे एमाले विदेश विभिगका सदस्य समेत हुन् । पार्टीमा प्रोफाइल बनाउनका लागि उनले अध्यक्षमा लड्न लागेको नाम उल्लेख नगर्ने सर्तमा एक कन्सल्टेन्सी ब्यावसायीले बताए । उनी इक्यानमा आए इक्यानियनहरुलाई समय दिन नसक्ने र इक्यान कमजोर बन्ने ब्यावसायीको भनाइछ । तर उनीसंग आफ्नै जनमत भने छ ।

उता सरोज बस्नेत पनि नेपाली काँग्रेसका साना तिना नेता हुन तर उनी कन्सल्टेन्सीमा रमेर बसेका ब्यक्ति भएकाले इक्यानियनहरुले साथ दिने उनको भनाई छ । प्रकाश पाण्डेले इक्यान छोड्नुनै गल्ती भएको ति ब्यावसायीको भनाई छ । प्रकाश पाण्डेले इक्यानमा अपेक्षाकृत काम गर्न नसकेपनि पहिल भन्दा धेरै राम्रा काम गरेको उनको भनाई छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

इन्फरमेटिकको पोल्टामा ‘प्रोमोसिङ एजेन्ट अवार्ड २०१८’

काठमाडौँ – इन्फरमेटिक एजुकेशन कन्सल्टेन्सीले प्रोमोसिङ एजेन्ट अवार्ड २०१८ आफ्नो पोल्टामा पार्न सफल भएको छ । अस्ट्रेलिया स्थित हार्वर कलेजले आयोजना गरेको एएचआईसी बिजनेस अवार्ड २०१८ मा इफरमेटिकले उक्त अवार्ड हात पारेको हो । इन्फरमेटिक सहित फरक फरक विद्यामा अन्य ११ ओटा...

भिषा काउन्सीलले पायो हार्वर कलेजको उत्कृष्ट अवार्ड, हेर्नुहोस अवार्ड पाउने अरु १२ कन्सल्टेन्सीहरु

काठमाडौँ – भिषा काउन्सीलले कर्पोरेट इन्पोटेन पर्शन अवार्ड २०१८ प्राप्त गरेको छ । अस्ट्रेलिया स्थित हार्वर कलेजले आयोजना गरेको “एएचआईसी बिजनेस अवार्ड (२०१८” बाट भिषा काउन्सील सम्मानित भएको हो । भिषा काउन्सील सहित फरक फरक विद्यामा अन्य ११ ओटा कन्सल्टेन्सी पनि सम्मानित...

देशभर फैलिदै द नेस्क्ट एजुकेशन, आठौँ शाखा विस्तारको तयारीमा कन्सल्टेन्सी

काठमाडौँ – काठमाडौँको डिल्ली बजारमा केन्दीय कार्यालय रहेका द नेस्क्ट एजुकेशन कन्सल्टेन्सीले आफ्नो आठौँ शाखा विस्तार गर्ने भएको छ । चितवनको खैरेनी स्थित पर्सामा द नेस्क्टले यही जेष्ठ १६ गते बुधबारका दिन नयाँ शाखाको उद्घाटन गरेर ब्यावसाय सुरु गर्ने जनाएको छ ।...

कंगारुले गर्यो धुर्मुस सुन्तली फाउण्डेशनलाई आर्थिक सहयोग

काठमाडौँ – कंगारु एजुकेशन फाउण्डेशनले आफ्नो स्थापना दिवसको अवसर पारेर धुर्मुस सुन्तली फाउण्डेशनलाई आर्थिक सहयोग गरेको छ । आफ्नो ११ औ वार्षिकोत्सवको उपलक्ष्यमा कंगारुले अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट रंगशाला बनाउँदै गरेको धुर्मुस सुन्तली फाउण्डेसनलाई एक लाख रुपैयाँ आर्थिक सहयोग गरेको हो । कंगारुका फाउण्डर...