Motivate News

मयुरसँग प्रतिस्पर्धा गर्न काभ्रेका पुराना वस व्यवसायीले बसभाडा घटाए

काठमाडौँ- काभ्रेको बनेपा सम्मको रुट परमिट लिएर १ चैतबाट अत्याधुनिक सेवा सहित मयुर यातायात सेवा प्रालिले बस सञ्चालन गरेपछि त्यसको विरोधमा उत्रिएका कोटेश्वरपूर्वका यातायात व्यवसायीहरूले बिहीबार देखि नियमित रूपमा बस सेवा सञ्चालन गर्नुका साथै भाडा पनि घटाएका छन् ।

उनीहरूले मयुर र साझाले दिएको सेवामा नयाँ भाडा कायम गरेका हुन् । बनेपा देखि कोटेश्वर सम्म ४५ रुपैयाँ सम्म भाडा लिने गरेका व्यवसायीहरूले ३५ रुपैयाँमै सेवा दिन थालेका छन् । मयुरले बनेपा सम्म यातायात सेवा विस्तार गर्नु अघि काठमाडौं सम्मको भाडा ४५ लिने गरेका उनीहरूले ३५ रुपैयाँमै बनेपा–रत्नपार्क पु¥याउन थालेका हुन् ।

गएको एक हप्ता देखि मयुर लगायत अन्य नयाँ यातायातको रुट पर्मिट खारेजीको माग सहित आन्दोलन गरेका पुराना व्यवसायीहरुले हिजो देखि नियमित सेवा शुरु गरेका छन् । सरकारले भने यस रुटमा थप ५ वटा नयाँ यातायातलाई रुट पर्मिट दिइसकेको छ ।
राजधानीबाट

प्रतिकृया दिनुहोस्

साउनदेखि सबै श्रमिकले तलब बैंक मार्फत नपाउने

असार ३२,काठमाडौँ– सरकारले साउन १ गतेदेखि सबै क्षेत्रका श्रमिकको तलव अनिवार्य बैंक खातामार्फत भुक्तानी गर्नु पर्ने निर्णय कार्यन्वयन नगर्ने भएको छ । सोमबार बसेको मन्त्री परिषद्को बैठकले क्षेत्र अनुसार छुट्टाछुट्टै मितिदेखि लागु हुने निर्णय गरेको हो। मन्त्री परिषद्को निर्णय अनुसार नेपाल सरकार,...

आँपको मूल्य नपाएपछि किसान निरास

बर्दिबास, ३२ असार – महोत्तरी जिल्लामा यसपालि आँपको उचित मूल्य नपाउँदा यहाँका किसान निरास भएका छन् । मुख्य व्यवसाय नै आँप खेती रोजेका जिल्लाका किसान आँप कौडीको मूल्यमा बेच्नु परेपछि वर्षभरिको गुजारा कसरी टार्ने चिन्ताले वीरक्तिएका छन् । आँपको मुख्य माग हुने...

सवारी दुर्घटनालाई न्यूनीकरण गर्न साउन १ देखि टाइमकार्ड

काठमाडौँ, ३२ असार – उपत्यकामा बढ्दो सवारी दुर्घटनालाई न्यूनीकरण गर्न मालबाहक सवारीसाधनलाई भक्तपुरको जगातीदेखि काठमाडौँको कोटेश्वरसम्म टाइम कार्डको लागू गरिेने भएको छ । भक्तपुरको फराकिलो सडकमा तीव्र गतिका कारण धेरै दुर्घटना भएपछि महानगरीय ट्राफिक प्रहरी महाशाखाले साउन १ गतेदेखि टाइम कार्ड लागू...

महिलालाई बलात्कार गर्ने चार बलात्कारी रंगेहात पक्राउ

गाईघाट, उदयपुर, ३२ असार – एक महिलालाई राति सिरहाको लहान बजारबाट अपहरण गरी गाडीमा लग्दै बलात्कार गर्ने चारजनालाई प्रहरीले त्रियुगा नगरपालिकाको लालपताबाट रंगेहात पक्राउ गरेको छ । स्कार्पियो गाडीबाट गएराति ११ बजे समातिएका उनीहरुलाई प्रहरीले आज सार्वजनिक गरेको हो । जिल्ला प्रहरी...