Motivate News

आईजी छनौटको अन्तिम समयमा डीआईजी धिरु बस्नेतको नाम एकाएक चर्चामा

काठमाडौं – भावी  नेपाल प्रहरी र सशस्त्र प्रहरीको महानिरीक्षक नियुक्तिका लागि आजै मन्त्रिपरिषदको दोस्रो बैठक बस्ने भएको छ । प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा बसेको विहानको बैठकमा आईजीपी नियुक्तिबारे छलफल नै नभएको स्रोतले जनाएको छ ।

साझ हुने  बैठकमा  भावी प्रहरी महानिरीक्षक र  र सशस्त्र प्रहरीको महानिरीक्षक छनौट लगायतको विषयमा छलफल हुने जनाइएको छ ।भावी  प्रहरी महानिरीक्षकका लागि डीआईजी सर्वेन्द्र खनाल, रमेश खरेल र पुष्कर कार्कीको नाम मिडियामा चर्चामा रहेता पनि  पछिल्लो समय डीआईजी धिरु बस्नेतको नाम विशेष चर्चामा आएको छ ।

बढुवाका लागि विशेष गरी रमेश खरेलले एमाले सांसद पूर्व डीआइजी नवराज सिलवाल मार्फत प्रधानमन्त्री केपी ओलीलाई मनाउने पहल गरेको चर्चा छ । गृहमन्त्री रामबहादुर थापा र माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल भने खनालको पक्षमा रहेको श्रोतको दाबी छ ।

राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले भाइ नाता पर्ने पुष्कर कार्की तथा एमाले पार्टीले धिरु बस्नेतको नाम अगाडि सारेका छन् । भण्डारीले कार्कीलाई बनाउन प्रधानमन्त्री केपी ओलीलाई दबाब दिइरहेकी छन् भने एमालेका केही नेताहरूले ओली पहिलोपटक गृहमन्त्री बन्दा धिरु बस्नेत सुरक्षा प्रमुख रहेकाले उनलाई बनाउनुपर्ने भन्दै लबिङ गरिरहेका छन् । तर, माओवादी केन्द्रले भने एमालेको यसपटक कुनै दबाब नमानी वरिष्ठलाई नै आईजीपी बनाउने भएको छ । भावी आईजी छनौटको बारेमा प्रधानमन्त्री ओलीले अहिलेसम्म कुनै संकेत नगरेका कारण अहिलेसम्म कसको भाग्य खुल्ने भन्ने एमालेभित्रकै बाँकी शीर्ष नेताहरु समेत निश्चित हुन सकेका छैनन् ।

 

प्रतिकृया दिनुहोस्

चिकित्सा क्षेत्रमा फरक अभ्यास भइरहेको छः स्वास्थ्थ्यमन्त्री

काठमाडौँ, ३२ असार – उपप्रधान एवं स्वास्थ्य तथा जनसंख्यामन्त्री उपेन्द्र यादवले राजनीतिज्ञले नै अस्पताल सञ्चालन गर्दा स्वास्थ्य क्षेत्रमा अनेक विकृति आएको बताउनुभएको छ । त्रिभुवन विश्वविद्यालय चिकित्साशास्त्र अध्ययन संस्थान शिक्षण अस्पतालको ३६औं वार्षिकोत्सव तथा कलेजो प्रत्यारोपण सेवाको लागि निर्मित अत्याधुनिक कलेज प्रत्यारोपण...

ललितपुर महानगरपालिकाको बजेट चार अर्ब ६० करोड

ललितपुर, ३२ असार – ललितपुर महानगरपालिकाले आर्थिक वर्ष २०७५/७६ का लागि रु चार अर्ब ६० करोड ७२ लाख ८७ हजारको बजेट सार्वजनिक गरेको छ । महानगरपालिकाले आज कार्यालय परिसरमा आयोजना गरेको कार्यक्रममा महानगर प्रमुख चिरीबाबु महर्जनले दोस्रो नगरसभाबाट पारित बजेट सार्वजनिक गर्नुभयो...

संसद्मा काँग्रेसको अवरोधले बैठक स्थगन

काठमाडौँ, ३२ असार – प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली काँग्रेसले गरेको अवरोधका कारण प्रतिनिधिसभाको आजको बैठक स्थगन भएको छ । बैठकको शुरुवातमै काँग्रेसका सांसदहरुले आमरण अनशनरत डा गोविन्द केसीमा माग सम्बोधन गर्न सरकार गम्भीर नभएको भन्दै आसनबाट उठेर विरोध जनाउनुभएको थियो । सोही...

मन्त्री खनाल र विश्व बैंकका देशीय निर्देशकबीच भेटवार्ता

काठमाडौँ, ३२ असार – कृषि, भूमि व्यवस्था तथा सहकारीमन्त्री चक्रपाणि खनाल र विश्व बैंकका देशीय निर्देशक फारिस हाडाड जेरोभ्सबीच आज सिंहदरबारमा भेटवार्ता भएको छ । दुईपक्ष भेटमा निर्देशक जेरोभ्सले नेपालको कृषि क्षेत्रमा सक्दो सहयोग पु¥याउने जानकारी दिनुभयो । उहाँले कृषि क्षेत्रमा लगानी...