Motivate News

गरीब , जेहेन्दार तथा दलित बालबालिकालाई छात्रवृत्ति

असार ३, पाल्पा – सिन्दूर आधारभूत विद्यालय निस्दी गाउँपालिका–६ अर्चले पाल्पाका विद्यार्थीलाई शनिबार छात्रवृत्ति वितरण गरिएको छ ।

विद्यालयमा अध्ययनरत गरीब तथा जेहेन्दार ९१ बालिका र २० दलित विद्यार्थी गरी जम्मा १११ जना विद्यार्थीलाई छात्रवृत्ति वितरण गरिएको विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष खेमबहादुर विकले बताए । पठनपाठनमा सहयोग पुगोस् भन्ने उद्देश्यले प्रतिव्यक्ति रु ४०० का दरले छात्रबृत्ति रकम विद्यालयले वितरण गरेपछि विद्यार्थी र अभिभावक खुशी भएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

संसदमा पेश गरिएको चिकित्सा शिक्षा विधेयक फिर्ता लिन सकिँदैन – शिक्षामन्त्री पोखरेल

असार ३१, काठमाडौं – शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधिमन्त्री गिरिराजमणि पोखरेलले राष्ट्रिय चिकित्सा शिक्षा विधेयकलाई प्रमुख प्रतिपक्ष नेपाली कांग्रेसको सहमतिमै अघि बढाउने प्रतिबद्धता व्यक्त गरेका छन्। मन्त्री पोखरेलले संसदमा पेश गरिएको सो विधेयक फिर्ता लिन भने नसकिने अडान पनि राखे। आइतबार संघीय संसद...

वर्षा र गर्मीको मिश्रणले लामखुट्टेको प्रजनन वृद्धि हुने भएकाले लामखुट्टेबाट बच्न चिकित्सकले सुझाव

असार ३१,चितवन – वर्षा र गर्मीको मिश्रणले लामखुट्टेको प्रजनन वृद्धि हुने भएकाले लामखुट्टेबाट बच्न चिकित्सकले सुझाव दिएका छन् । विभिन्न रोग लामखुट्टेबाट सर्ने भएकाले यो मौसममा लामखुट्टेबाट जोगिनुपर्ने उनीहरु बताउँछन् । चितवनको भरतपुर अस्पतालका फिजिसियन डा भोजराज अधिकारी गर्मी र पानीको सम्मिश्रण...

धेरैजसो महिलाहरूमा पाठेघरको समस्या किन हुन्छ ? कस्तो भन्छन डाक्टर

असार ३१, काठमाडौं –लमजुङको सुन्दरबजारका धेरैजसो महिलाहरूमा पाठेघरको समस्या देखिएको छ। अल्का अस्पताल र एभरेष्ट बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाले सुन्दरबजारमा गरेको नि:शुल्क स्वास्थ्य शिविरमा त्यस क्षेत्रका धेरै जसो महिलाहरूमा पाठेघरको समस्या देखिएको वरिष्ठ स्त्रीरोग विशेषज्ञ डाक्टर नुतन शर्माले जानकारी दिइन्। २...

बाढीका कारण रोगको प्रकोप फैलन सक्ने भन्दै सतर्क रहन निर्देशन

असार २९, काठमाडौं – स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले बाढी, पहिरो र डुबानबाट हुने स्वास्थ्य समस्या समाधानका लागि तयारी अवस्थामा रहन मातहतका निकायलाई निर्देशन दिएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका सहसचिव मधुसुदन बुर्लाकोटीले बाढी, पहिरो र डुबानबाट रोगको प्रकोप फैलन सक्ने भन्दै...