आजदेखि खुल्यो रिभर फल्सको आईपीओ, कैले सम्म दिन पाइन्छ आबेदन हेर्नुहोस् ?


मोटिभेट न्यूज सम्बाददाता
प्रकाशित मिति : बुधबार, बैशाख २८ २०७९
5.1K
SHARES

काठमाडौं –  आजदेखि सर्वसाधारणका लागि साधारण सेयर (आईपीओ) को बिक्री खुलाएको रिभर फल्स पावर कम्पनी​को प्रतिसेयर नेथवर्क आर्थिक वर्ष २०७५र७६ मा ८८।६६ थियो । यस्तै, आर्थिक वर्ष २०७६र७७ मा कम्पनीको प्रतिसेयर नेटवर्थ ८९।६३ रुपैयाँ थियो । यसैगरी, २०७८ पुस मसान्तमा ८६।६१ रुपैयाँ रहेको कम्पनीको प्रतिसेयर नेटवर्थ चालू आर्थिक वर्ष २०७८र७९ मा ९२।५६ रुपैयाँ र आगामी आर्थिक वर्षमा १०२।७१ रुपैयाँ पुग्नेछ ।

यसैगरी, २०७५ सालमा प्रतिकित्ता १।०६ रुपैयाँ रहेको आम्दानी चालू आर्थिक वर्षमा बढेर १०।०५ रुपैयाँ पुगेको छ । यसैगरी, आगामी आर्थिक वर्षमा यसको प्रतिसेयर आम्दानी १३।४७ रुपैयाँ पुग्ने धितोपत्र बोर्डले जानकारी दिएको छ ।

कम्पनीले प्रबद्र्धन गरिरहेको १०।३० मेगावाट क्षमताको पिलुवा खोला जलविद्युत आयोजनाको कूल अनुमानित लागत प्रति मेगावाट १८ करोड ६ लाख १५ हजार रुपैयाँ छ । उक्त आयोजनाबाट विद्युत उत्पादन अनुमती पत्र बहाल रहने अवधि २०७० सालदेखि २१०५ सम्म छ । यसैगरी, ६।३२ वर्षमा कम्पनीको गरिएको लगानी फिर्ता हुने छ ।

कम्पनीले आजदेखि सर्वसाधारण, कर्मचारी र सामूहिक लगानी कोषका लागि २७ लाख ३० हजार सेयरको बिक्री खुलाएको हो ।जसमध्ये कर्मचारीलाई ५४ हजार ६०० कित्ता, सामूहिक लगानी कोषलाई १ लाख ३६ हजार ५०० कित्ता र सर्वसाधारणका लागि २५ लाख ३८ हजार ९०० कित्ता सेयर छुट्याइएको छ । सेयर बिक्री खुला जेठ ४ गतेसम्म रहने छ भने उक्त अवधिमा माग अनुसारको आवेदन नपरेमा जेठ ११ गतेसम्म आवेदन दिन सकिने छ । कम्पनीको सेयर बिक्री प्रबन्धकमा प्रभु क्यापिटल रहेको छ । सेयर लगानीकर्ताले न्यूनतम १० कित्तादेखि १ लाख कित्तासम्म आवेदन दिन पाउने बिक्री प्रबन्धकले जनाएको छ ।